Djokovic in vier sets langs Popyrin naar vierde ronde Wimbledon
LONDEN (ANP) - Novak Djokovic heeft de vierde ronde bereikt op Wimbledon. De als tweede geplaatste Serviër was in vier sets te sterk voor de Australiër Alexei Popyrin: 4-6 6-3 6-4 7-6 (3).
Djokovic verloor de eerste set na een break op 4-3. De 24-jarige Popyrin benutte zijn eerste breakpoint en dat was voldoende voor de setwinst. Djokovic herstelde zich daarna met overtuigende zeges in de tweede en derde set. In beide sets pakte hij een vroege break en hield de voorsprong vast.
In de vierde set wist de nummer 47 van de wereld weer goed tegenstand te bieden aan de Servische nummer 2 op de wereldranglijst. Een mindere game op 5-5 van Popyrin leverde Djokovic drie breakpoints op, maar de Australiër werkte ze weg. In de tiebreak zorgde de Serviër met enkele goede punten voor vier matchpoints. Op het tweede matchpoint maakte de zevenvoudig Wimbledonkampioen het af.
Djokovic treft in de vierde ronde Holger Rune. De Deen won in vijf sets van de Franse qualifier Quentin Halys: 1-6 6-7 (4) 6-4 7-6 (4) 6-1.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - De Deense wielrenner Mads Pedersen gaat zaterdag van start in de Italiaanse voorjaarsklassieker Milaan-Sanremo. De renner van Lidl-Trek is eerder dan verwacht hersteld van botbreuken aan zijn pols en sleutelbeen. Dat meldt zijn ploeg op sociale media.
11 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Judoka Guusje Steenhuis (33) heeft besloten haar carrière te beëindigen. Dat hebben TeamNL Judo en Steenhuis via Instagram bekendgemaakt. "Het was fantastisch en het is goed zo", zegt de judoka in het bericht.
12 uur geledenTORUN (ANP) - De Griekse polsstokhoogspringer Emmanouil Karalis daagt nadrukkelijk wereldrecordhouder Armand Duplantis uit op de WK indooratletiek in Torun (Polen). "Ik ben gevaarlijk als ik plezier heb", zei hij op een persconferentie in de atletiekhal. "Je weet nooit wat er gaat gebeuren. Ik voel me goed, geloof in mezelf, geloof in mijn vermogen om hoog te springen."
14 uur geledenTORUN (ANP) - Samuel Chapple kruipt bewust in de rol van underdog op de 1500 meter bij de komende WK indooratletiek in Torun, ook al behoort hij op papier tot de kanshebbers op een medaille.
15 uur geledenTORUN (ANP) - De inmiddels 76-jarige Tsjechische wereldrecordhoudster kogelstoten Helena Fibingerova heeft Jessica Schilder dit seizoen van nuttig technisch advies voorzien. Door haar linkerbeen bij de afstoot wat op te schuiven en meer tegen de balk te plaatsen, kan de Nederlandse regerend wereldkampioene centimeters verder komen.
16 uur geledenTORUN (ANP) - De wereldkampioenschappen indooratletiek worden in 2028 in Odisha in India gehouden. Twee jaar later vindt het evenement plaats in Astana in Kazachstan. Dat maakte voorzitter Sebastian Coe van de mondiale atletiekbond World Athletics donderdag bekend voorafgaand aan de WK indooratletiek in het Poolse Torun.
17 uur geledenARNHEM/TORUN (ANP) - Minke Bisschops bewaart goede herinneringen aan de Kujawsko-Pomorska Arena in de Poolse stad Torun. De Limburgse atlete liep in die indoorhal vorige maand haar persoonlijk record op de 60 meter: 7,10, een tijd waarmee ze op de nationale ranglijst aller tijden opschoof naar de derde plaats, achter sprinticonen Nelli Cooman en Dafne Schippers (7,00). De 23-jarige Bisschops wil zaterdag op de WK indoor proberen nog harder te gaan in Torun.
19 uur geleden