Djokovic in vier sets langs Popyrin naar vierde ronde Wimbledon
LONDEN (ANP) - Novak Djokovic heeft de vierde ronde bereikt op Wimbledon. De als tweede geplaatste Serviër was in vier sets te sterk voor de Australiër Alexei Popyrin: 4-6 6-3 6-4 7-6 (3).
Djokovic verloor de eerste set na een break op 4-3. De 24-jarige Popyrin benutte zijn eerste breakpoint en dat was voldoende voor de setwinst. Djokovic herstelde zich daarna met overtuigende zeges in de tweede en derde set. In beide sets pakte hij een vroege break en hield de voorsprong vast.
In de vierde set wist de nummer 47 van de wereld weer goed tegenstand te bieden aan de Servische nummer 2 op de wereldranglijst. Een mindere game op 5-5 van Popyrin leverde Djokovic drie breakpoints op, maar de Australiër werkte ze weg. In de tiebreak zorgde de Serviër met enkele goede punten voor vier matchpoints. Op het tweede matchpoint maakte de zevenvoudig Wimbledonkampioen het af.
Djokovic treft in de vierde ronde Holger Rune. De Deen won in vijf sets van de Franse qualifier Quentin Halys: 1-6 6-7 (4) 6-4 7-6 (4) 6-1.
Meer uit Sport
DEN BOSCH (ANP) - De Brit Simon Yates (33) stopt per direct als wielrenner. De winnaar van de afgelopen Giro d'Italia vindt het, na een succesvol jaar met ook een ritzege in de Tour de France, het goede moment om zijn carrière te beëindigen. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike, waar hij nog een jaar onder contract stond.
3 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Tom Dumoulin is vanaf volgend jaar de nieuwe koersdirecteur van de Amstel Gold Race. De 35-jarige voormalig wielrenner wordt de opvolger van Leo van Vliet, die in april na dertig edities stopt.
6 uur geledenSYDNEY (ANP) - De Nederlandse tennissers zijn na een nederlaag tegen Polen uitgeschakeld in de groepsfase van de United Cup, het Australische toernooi voor gemengde landenteams. Tallon Griekspoor en Suzan Lamens verloren in het enkelspel van Hubert Hurkacz en Iga Swiatek, allebei in twee sets. In het gemengd dubbelspel waren Katarzyna Kawa en Jan Zielinski te sterk voor Demi Schuurs en David Pel.
8 uur geledenBOLOGNA (ANP/RTR) - De olympische vlam is een maand voor het begin van de Winterspelen in Milaan aangekomen in Bologna. De fakkeltocht begon een maand geleden vanuit Rome aan zijn reis en heeft de eilanden Sardinië en Sicilië aangedaan, net als de steden Napels en Bari, als onderdeel van een tocht van 12.000 kilometer die op 6 februari eindigt in het San Siro-stadion in Milaan.
19 uur geledenAL-ULA (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink heeft de derde etappe in de Dakar Rally in de categorie Truck op zijn naam geschreven. De Nederlandse chauffeur, die wordt bijgestaan door navigator Bart van Heun en mecanicien Jarno van de Pol, was in Saudi-Arabië de snelste over 666 kilometer van Yanbu naar Al-Ula. Van den Brink heeft zijn voorsprong in het algemeen klassement uitgebreid van ruim drie minuten naar ruim acht minuten op de nummer 2.
1 dag geledenMELBOURNE (ANP/DPA) - De Australian Open keert een recordbedrag aan prijzengeld uit voor de editie van 2026. In totaal is er 74,9 miljoen Amerikaanse dollar te verdelen, zo'n 64 miljoen euro. Dat is een toename van 16 procent in vergelijking met vorig jaar, meldt de organisatie.
1 dag geledenAUCKLAND (ANP) - Tennisster Venus Williams is uitgeschakeld in de eerste ronde van het tennistoernooi van Auckland. De 45-jarige Amerikaanse verloor in drie sets van de Poolse Magda Linette: 4-6 6-4 2-6.
1 dag geleden