Djokovic in vier sets langs Popyrin naar vierde ronde Wimbledon
LONDEN (ANP) - Novak Djokovic heeft de vierde ronde bereikt op Wimbledon. De als tweede geplaatste Serviër was in vier sets te sterk voor de Australiër Alexei Popyrin: 4-6 6-3 6-4 7-6 (3).
Djokovic verloor de eerste set na een break op 4-3. De 24-jarige Popyrin benutte zijn eerste breakpoint en dat was voldoende voor de setwinst. Djokovic herstelde zich daarna met overtuigende zeges in de tweede en derde set. In beide sets pakte hij een vroege break en hield de voorsprong vast.
In de vierde set wist de nummer 47 van de wereld weer goed tegenstand te bieden aan de Servische nummer 2 op de wereldranglijst. Een mindere game op 5-5 van Popyrin leverde Djokovic drie breakpoints op, maar de Australiër werkte ze weg. In de tiebreak zorgde de Serviër met enkele goede punten voor vier matchpoints. Op het tweede matchpoint maakte de zevenvoudig Wimbledonkampioen het af.
Djokovic treft in de vierde ronde Holger Rune. De Deen won in vijf sets van de Franse qualifier Quentin Halys: 1-6 6-7 (4) 6-4 7-6 (4) 6-1.
Meer uit Sport
OUDENAARDE (ANP) - Parijs-Roubaix komt nog te vroeg voor Demi Vollering, zei de winnares van de Ronde van Vlaanderen zondag na afloop van die wedstrijd. "We hebben voor nu ons plan gemaakt en we houden Roubaix in ons achterhoofd voor een ander jaar."
11 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Tadej Pogacar kijkt na zijn overwinning in de Ronde van Vlaanderen uit naar de volgende koers. Over een week kan de Sloveen in Parijs-Roubaix geschiedenis schrijven door als eerste wielrenner ooit alle vijf de zogenoemde monumenten op rij te winnen. "De motivatie is hoog, de druk is laag", grapte Pogacar na de Ronde van Vlaanderen. "Net als de druk in de banden."
12 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering moest diep gaan in de finale van de Ronde van Vlaanderen, zei de Nederlandse winnares van de voorjaarsklassieker in het flashinterview na de wedstrijd. "Het was heel zwaar", zei Vollering. "Ik dacht alleen maar, ik moet zo hard mogelijk blijven gaan. Het lijden is eindelijk voorbij."
13 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering is zondag de zevende Nederlandse vrouw geworden die de Ronde van Vlaanderen heeft gewonnen. Op de Oude Kwaremont zette ze aan en niemand kon de Europees kampioen volgen. Het is de eerste Nederlandse zege in vijf jaar tijd.
13 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering (29) heeft de Ronde van Vlaanderen bij de vrouwen gewonnen. De Nederlandse renster van FDJ United - SUEZ was zondag verreweg de sterkste. Het was de eerste keer dat Vollering de Ronde van Vlaanderen won. Een tweede plaats in 2023 was haar beste prestatie tot dusver in de Belgische voorjaarsklassieker. Puck Pieterse werd derde achter Pauline Ferrand-Prévot.
14 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Mathieu van der Poel kan zich neerleggen bij zijn tweede plaats achter Tadej Pogacar in de Ronde van Vlaanderen. "Ik heb een probleem, er rijdt een fenomeen rond", zei de Nederlander kort na de wedstrijd in een flashinterview bij Sporza. "Ik heb alles gedaan wat ik moest doen, er was gewoon één iemand sterker."
14 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Met zijn derde overwinning in de Ronde van Vlaanderen is Tadej Pogacar gedeeld recordhouder van die koers geworden. De Sloveen deelt de eer met onder anderen Mathieu van der Poel, Tom Boonen en Fabian Cancellara. In totaal wonnen acht mannen de Ronde drie keer. Pogacar was in 2023 en 2025 ook de beste in Vlaanderen.
14 uur geleden