Djokovic in recordpartij naar derde ronde Australian Open
MELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich geplaatst voor de derde ronde van de Australian Open, het grandslamtoernooi dat hij al tien keer won. De Serviër was in de tweede ronde te sterk voor de Portugees Jaime Faria. De setstanden waren 6-1 6-7 (4) 6-3 6-2.
Djokovic, als zevende geplaatst in Melbourne, speelde zijn 430e enkelpartij op een grandslamtoernooi. Daarmee is hij nu recordhouder. De Zwitser Roger Federer kwam tot 429.
De 37-jarige Djokovic had exact drie uur nodig om zich te ontdoen van qualifier Faria. Zijn volgende tegenstander is de Tsjech Tomas Machac.
Alcaraz
Carlos Alcaraz kwalificeerde zich eenvoudig voor de volgende ronde. De Spaanse nummer 3 van de plaatsingslijst versloeg de Japanner Yoshihito Nishioka, die slechts vijf games wist te winnen: 6-0 6-1 6-4. "Ik denk dat ik best aardig speelde", zei Alcaraz na afloop in het interview op de baan. "Ik heb veel dingen beter gedaan dan in mijn eerste partij hier. Dat was ook nodig."
Alcaraz, die vorig jaar Roland Garros en Wimbledon won, kwam in Melbourne nooit verder dan de kwartfinales. De 21-jarige Spanjaard kan de jongste winnaar van de Australian Open worden sinds Djokovic in 2008 de eerste van zijn tien titels won.
Meer uit Sport
PAU (ANP) - Wielrenner Alex Molenaar zal donderdag niet meer opstappen voor de zesde etappe van de Tour de France. Dat meldt zijn Spaanse ploeg Caja Rural. De 26-jarige Tour-debutant ging woensdag hard onderuit tijdens de vijfde rit.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Alexander Zverev is voor het eerst doorgedrongen tot de halve finales op Wimbledon. De als tweede geplaatste Duitser was met 6-4 6-4 6-2 te sterk voor de Amerikaan Taylor Fritz, de nummer 7 van de wereldranglijst. Hij treft in de halve finales de Brit Arthur Fery, die de Italiaan Flavio Cobolli versloeg.
9 uur geledenPAU (ANP) - Wielrenner Olav Kooij vindt zijn eerste ritzege in de Tour de France "extra mooi" door zijn moeizame voorbereiding. De 24-jarige Numansdorper kende een zwaar voorjaar door een virusinfectie en reed pas eind mei zijn eerste koers voor zijn nieuwe ploeg Decathlon CMA CGM. "Zeker begin dit jaar zag het hier niet naar uit, maar ik ben er toch in blijven geloven. Ik ben stap voor stap gegroeid naar dit niveau", zei Kooij voor de camera van de NOS.
9 uur geledenPAU (ANP) - Wielrenner Olav Kooij heeft zijn eerste ritzege geboekt in de Tour de France. De 24-jarige debutant van Decathlon CMA CGM was in het Zuid-Franse Pau in de vijfde etappe de snelste in een rommelige massasprint, de eerste van deze Ronde van Frankrijk. De Duitser Max Kanter reed na goed voorbereidend werk van de Nederlander Mike Teunissen naar de tweede plaats, de Belg Tim Merlier werd derde.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Marta Kostjoek heeft zich voor het eerst geplaatst voor de halve finales op Wimbledon. De 24-jarige Oekraïense versloeg Jasmine Paolini (30) uit Italië in twee sets: 6-3 6-2.
12 uur geledenLANNEMEZAN (ANP) - Het Tourpeloton is vanuit het Zuid-Franse Lannemezan vertrokken voor de vijfde etappe. Die is normaal gesproken een prooi voor de sprinters, hun eerste kans van deze Ronde van Frankrijk. De finish is rond 17.30 uur na 158 kilometer in het bij de Pyreneeën gelegen Pau.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft voor de vijftiende keer in zijn carrière de halve finale van Wimbledon bereikt. Dat deed de Servische 24-voudig grandslamwinnaar dinsdagavond in een vijfsetter tegen de Canadese nummer 4 van de wereld Félix Auger-Aliassime: 7-6 (10) 3-6 6-3 6-7 (4) 7-6 (4).
1 dag geleden