Djokovic in recordpartij naar derde ronde Australian Open
MELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich geplaatst voor de derde ronde van de Australian Open, het grandslamtoernooi dat hij al tien keer won. De Serviër was in de tweede ronde te sterk voor de Portugees Jaime Faria. De setstanden waren 6-1 6-7 (4) 6-3 6-2.
Djokovic, als zevende geplaatst in Melbourne, speelde zijn 430e enkelpartij op een grandslamtoernooi. Daarmee is hij nu recordhouder. De Zwitser Roger Federer kwam tot 429.
De 37-jarige Djokovic had exact drie uur nodig om zich te ontdoen van qualifier Faria. Zijn volgende tegenstander is de Tsjech Tomas Machac.
Alcaraz
Carlos Alcaraz kwalificeerde zich eenvoudig voor de volgende ronde. De Spaanse nummer 3 van de plaatsingslijst versloeg de Japanner Yoshihito Nishioka, die slechts vijf games wist te winnen: 6-0 6-1 6-4. "Ik denk dat ik best aardig speelde", zei Alcaraz na afloop in het interview op de baan. "Ik heb veel dingen beter gedaan dan in mijn eerste partij hier. Dat was ook nodig."
Alcaraz, die vorig jaar Roland Garros en Wimbledon won, kwam in Melbourne nooit verder dan de kwartfinales. De 21-jarige Spanjaard kan de jongste winnaar van de Australian Open worden sinds Djokovic in 2008 de eerste van zijn tien titels won.
Meer uit Sport
AUGUSTA (ANP) - Golfer Rory McIlroy is uitstekend begonnen aan zijn jacht op titelprolongatie op de Masters. De 36-jarige Noord-Ier deelt na een eerste ronde van 67 slagen (5 onder par) de leiding met de Amerikaan Sam Burns.
2 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League de finale bereikt. De Nederlander knokte zich in de halve finale in Brighton tegen de Engelsman Stephen Bunting terug van een achterstand van 4-2 en won met 6-5.
11 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League Gian van Veen verslagen. De 36-jarige Brabander zette zijn landgenoot in Brighton met 6-4 aan de kant.
12 uur geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is er bij het Kandidatentoernooi op Cyprus niet in geslaagd voor de derde keer op rij te winnen. Na zeges op Rameshbabu Praggnanandhaa uit India en de Amerikaan Fabiano Caruana, moest de 31-jarige Nederlander donderdag in de tiende speelronde tegen de Amerikaan Hikaru Nakamura genoegen nemen met een remise.
15 uur geledenMONACO (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz (22) heeft zich met enige moeite bij de laatste acht van de Monte Carlo Masters geschaard. De nummer 1 van de wereldranglijst won op het gravel van de Country Club in de achtste finales in drie sets van de 26-jarige Argentijn Tomás Etcheverry: 6-1 4-6 6-3. Alcaraz stuit nu op Aleksandr Boeblik uit Kazachstan.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Trans vrouwen mogen vanaf donderdag niet meer meedoen aan vrouwentoernooien van dartsbond PDC. Dat staat in een verklaring op de site van de PDC. Het besluit heeft onder anderen gevolgen voor de Nederlandse Noa-Lynn van Leuven.
16 uur geledenROUBAIX (ANP/AFP/BELGA) - Mathieu van der Poel vindt zichzelf "meer favoriet" in Parijs-Roubaix dan in de Ronde van Vlaanderen. Dat zei hij donderdag op een persconferentie. Van der Poel werd afgelopen zondag in Vlaanderen tweede achter Tadej Pogacar. In Roubaix was de Nederlander de afgelopen drie jaar de beste.
17 uur geleden