Djokovic in recordpartij naar derde ronde Australian Open
MELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich geplaatst voor de derde ronde van de Australian Open, het grandslamtoernooi dat hij al tien keer won. De Serviër was in de tweede ronde te sterk voor de Portugees Jaime Faria. De setstanden waren 6-1 6-7 (4) 6-3 6-2.
Djokovic, als zevende geplaatst in Melbourne, speelde zijn 430e enkelpartij op een grandslamtoernooi. Daarmee is hij nu recordhouder. De Zwitser Roger Federer kwam tot 429.
De 37-jarige Djokovic had exact drie uur nodig om zich te ontdoen van qualifier Faria. Zijn volgende tegenstander is de Tsjech Tomas Machac.
Alcaraz
Carlos Alcaraz kwalificeerde zich eenvoudig voor de volgende ronde. De Spaanse nummer 3 van de plaatsingslijst versloeg de Japanner Yoshihito Nishioka, die slechts vijf games wist te winnen: 6-0 6-1 6-4. "Ik denk dat ik best aardig speelde", zei Alcaraz na afloop in het interview op de baan. "Ik heb veel dingen beter gedaan dan in mijn eerste partij hier. Dat was ook nodig."
Alcaraz, die vorig jaar Roland Garros en Wimbledon won, kwam in Melbourne nooit verder dan de kwartfinales. De 21-jarige Spanjaard kan de jongste winnaar van de Australian Open worden sinds Djokovic in 2008 de eerste van zijn tien titels won.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Kickbokser Mory Kromah verdedigt op 13 juni in het Rotterdamse Ahoy voor het eerst zijn wereldtitel bij de zwaargewichten van Glory. De 26-jarige geboren Amsterdammer volgde in februari Rico Verhoeven na twaalf jaar op door een toernooi met acht mannen te winnen in het Arnhemse GelreDome. De Serviër Milos Cvjeticanin moest toen opgeven voor de finale tegen Kromah vanwege een gebroken teen, maar krijgt op 13 juni een nieuwe kans op de wereldtitel.
14 uur geledenCHICAGO (ANP) - NBA-club Chicago Bulls heeft guard Jaden Ivey ontslagen. De 24-jarige basketballer plaatste video's op zijn sociale media waarin homofobe sentimenten doorklonken. Zo uitte hij kritiek op de steun van de NBA aan de LGBTQ+-gemeenschap. De Bulls maakten in een korte persmededeling bekend dat Ivey is ontslagen om "gedrag dat schadelijk is voor het team".
15 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - De eerste toegangsbewijzen voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles gaan op 9 april voor het grote publiek in de verkoop. Een voorverkoop voor inwoners van Los Angeles en Oklahoma City, waar ook olympische onderdelen plaatsvinden, begint op 2 april.
1 dag geledenMARRAKECH (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is uitgeschakeld op het ATP-toernooi van Marrakech. In de eerste ronde van de Grand Prix Hassan II, zoals het toernooi volledig heet, was de Duitser Yannick Hanfmann in twee sets te sterk voor de Nederlander: 7-6 (6) 6-4.
1 dag geledenMONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.
1 dag geleden