Djokovic in drie sets naar kwartfinales van Roland Garros
PARIJS (ANP) - Novak Djokovic heeft zich voor de zeventiende keer geplaatst voor de kwartfinales van Roland Garros. De Servische tennisser had drie sets nodig om zich van Juan Pablo Varillas uit Peru te ontdoen. De als derde geplaatste Djokovic won de partij met 6-3 6-2 6-2.
Hij is de eerste tennisser die in Parijs zeventien keer de laatste acht bereikt. Djokovic was recordhouder met Rafael Nadal. De Spanjaard won het grandslamtoernooi veertien keer. Hij ontbreekt dit jaar vanwege een heupblessure.
Djokovic gaat op Roland Garros op voor zijn 23e grandslamtitel. Hij passeert dan Nadal. Djokovic pakte de titel in Parijs tot nu toe twee keer.
In de strijd om een plek in de halve finales speelt Djokovic tegen de als elfde gerangschikte Rus Karen Chatsjanov, die in de vierde ronde won van de Italiaan Lorenzo Sonego.
Djokovic speelde voor het eerst tegen de Peruaan. "Hij is gravelspecialist en een vaste speler, dus ik ben blij met deze overwinning. Mijn niveau wordt steeds beter. Het was een fijne dag met positieve energie van het publiek", zei hij na afloop.
Meer uit Sport
VERONA (ANP) - De 25e editie van de Winterspelen van Milaan is voorbij. De olympische vlam in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater, werd even voor 23.00 uur gedoofd.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zijn trots op TeamNL. Dat laten zij zondagavond weten via sociale media.
2 uur geledenVERONA (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer en langebaanschaatser Jorrit Bergsma hebben bij de sluitingsceremonie van de 25e Winterspelen de Nederlandse vlag binnengedragen in de historische Arena di Verona, waar normaal gesproken theater en opera worden opgevoerd. De Olympische Spelen begonnen zestien dagen eerder met de openingsceremonie in stadion San Siro in Milaan.
3 uur geledenVERONA (ANP) - De sluitingsceremonie van de 25e editie van de Winterspelen in Milaan in Cortina d'Ampezzo is om 20.30 uur begonnen. Het slotfeest is in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater dat plaats biedt aan 20.000 toeschouwers.
4 uur geledenGÖTEBORG (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft in het Zweedse Göteborg zijn derde wereldbekerwedstrijd van het seizoen gewonnen. Kim Emmen werd namens Nederland tweede. Emmen en haar paard Imagine gingen aan de leiding na een foutloze barrage. Maar Greve, die als laatste van start ging, reed op Grandorado eveneens foutloos en was een halve seconde sneller. De derde plaats was voor Malin Bayard-Johnson uit Zweden.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - De Verenigde Staten hebben de olympische ijshockeyfinale in Milaan na verlenging met 2-1 gewonnen van Canada. De eindstrijd was vooraf veelbesproken door de gespannen politieke situatie tussen de twee buurlanden. In reguliere speeltijd kwamen de Verenigde Staten op voorsprong door een doelpunt van Matt Boldy. De gelijkmaker kwam van de stick van Cale Makar. In extra tijd maakte Jack Hughes de VS voor het eerst sinds 1980 olympisch kampioen.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF wil samen met schaatsbond KNSB de mislukte ploegenachtervolging van de Nederlandse mannen op de Olympische Spelen evalueren. Net als vier jaar geleden in Beijing bleef een medaille op dat teamonderdeel uit.
8 uur geleden