Djokovic in aanloop naar beroepszaak weer in detentie
MELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic is terug in het hotel in Melbourne met asielzoekers waarin hij vorige week al een aantal dagen moest verblijven. De nummer 1 van de wereld zit voorlopig weer in detentie, in afwachting van zijn beroepszaak die zondagochtend dient. De Servische tennisser wil dan alsnog afdwingen dat hij in Melbourne mag blijven voor de Australian Open.
Zaterdagochtend werd al een regiezitting gehouden door de federale rechter. Onderwerp van gesprek was onder meer de vraag of de zaak behandeld zou worden door één rechter of een volledige rechtbank van drie rechters. De advocaten van minister Alex Hawke van Immigratie pleitten voor de eerste optie, de advocaten van Djokovic voor de tweede. Tegen de uitspraak van een volledige rechtbank is geen beroep meer mogelijk. De keuze viel uiteindelijk op die optie. De beroepszaak begint zondagochtend om 09.30 uur Australische tijd, in Nederland is dat 23.30 uur zaterdagavond.
Na de regiezitting werd Djokovic afgevoerd naar een 'geheime' locatie. Al snel bleek dat hij weer naar het Park Hotel is gebracht waarin hij vorige week al dagenlang zat opgesloten nadat zijn visum op het vliegveld van Melbourne was ingetrokken. De twintigvoudig grandslamwinnaar stapte toen naar de rechter en die bepaalde maandag dat Djokovic toch in Australië mag blijven. Minister Hawke besloot vrijdag om het visum van Djokovic echter alsnog in te trekken.
'Gevaar'
Volgens de minister van Immigratie vormt Djokovic "een gevaar" voor de gezondheid van de Australische gemeenschap. De tennisser, negen keer winnaar van de Australian Open, heeft zich niet laten vaccineren tegen het coronavirus. Djokovic kreeg desondanks een medische vrijstelling, omdat hij vorige maand het virus doormaakte. Hij arriveerde anderhalve week geleden in Melbourne en dat bleek het begin van een soap die nog altijd niet voorbij is.
De Australian Open begint maandag. Djokovic staat 'gewoon' nog in het speelschema. De nummer 1 werd bij de loting in de eerste ronde gekoppeld aan landgenoot Miomir Kecmanovic. Djokovic deelt met twintig grandslamtitels het record met de Spanjaard Rafael Nadal en Roger Federer, de Zwitser die vanwege fysieke problemen ontbreekt in Melbourne.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft voor het eerst de wereldtitel sprint veroverd. De 22-jarige Groninger bleef met de tweede tijd van 1.07,40 op de 1000 meter de Amerikaan Jordan Stolz voor. Stolz won de 1000 meter in 1.07,26 en werd tweede in het klassement. Het brons ging naar titelverdediger Ning Zhongyan uit China. Joep Wennemars werd vierde.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam zijn door een compleet mislukte vijfde inning teleurstellend aan de World Baseball Classic begonnen. Venezuela vierde een ruime zege (6-2) voor 20.000 toeschouwers in het overdekte stadion van Miami Marlins.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Femke Kok is voor het eerst wereldkampioene sprint geworden. De 25-jarige Friezin deed dat door ook de vierde afstand van het WK in Thialf te winnen. Ze bleef het hele WK sprint ongeslagen. Met Suzanne Schulting (zilver) en Marrit Fledderus (brons) is het podium voor het eerst geheel Nederlands.
2 uur geledenVERONA (ANP) - De openingsceremonie van de veertiende Paralympische Winterspelen is begonnen. Nederland is niet vertegenwoordigd in het amfitheater van Verona. De bestuurders ontbreken uit protest tegen het besluit van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC) om Russen en Belarussen onder hun eigen vlaggen deel te laten nemen. De acht Nederlandse sporters zijn niet bij de opening omdat het niet in de voorbereiding past.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Femke Kok heeft ook de derde afstand van het WK sprint gewonnen. De olympisch kampioene op de 500 meter was op die afstand, net als een dag eerder, verreweg de beste. Met 36,76 bleef ze landgenote Suzanne Schulting en Kaja Ziomek-Nogal uit Polen voor.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De marathon van Rotterdam heeft dit jaar tijdens de 45e editie een andere finishlocatie. Vanwege werkzaamheden ligt de streep op de Coolsingel bij Beursplein, ter hoogte van het WTC. Dat maakte de organisatie bekend in een persbericht.
11 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Max Verstappen heeft tijdens de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Australië in de Formule 1 de zesde tijd gereden (1.20,366). Australiër Oscar Piastri (McLaren) was de snelste in 1.19,729. Viervoudig wereldkampioen Verstappen reed eerder op vrijdag in de eerste training van het seizoen in Melbourne de derde tijd.
12 uur geleden