Djokovic in aanloop naar beroepszaak weer in detentie
MELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic is terug in het hotel in Melbourne met asielzoekers waarin hij vorige week al een aantal dagen moest verblijven. De nummer 1 van de wereld zit voorlopig weer in detentie, in afwachting van zijn beroepszaak die zondagochtend dient. De Servische tennisser wil dan alsnog afdwingen dat hij in Melbourne mag blijven voor de Australian Open.
Zaterdagochtend werd al een regiezitting gehouden door de federale rechter. Onderwerp van gesprek was onder meer de vraag of de zaak behandeld zou worden door één rechter of een volledige rechtbank van drie rechters. De advocaten van minister Alex Hawke van Immigratie pleitten voor de eerste optie, de advocaten van Djokovic voor de tweede. Tegen de uitspraak van een volledige rechtbank is geen beroep meer mogelijk. De keuze viel uiteindelijk op die optie. De beroepszaak begint zondagochtend om 09.30 uur Australische tijd, in Nederland is dat 23.30 uur zaterdagavond.
Na de regiezitting werd Djokovic afgevoerd naar een 'geheime' locatie. Al snel bleek dat hij weer naar het Park Hotel is gebracht waarin hij vorige week al dagenlang zat opgesloten nadat zijn visum op het vliegveld van Melbourne was ingetrokken. De twintigvoudig grandslamwinnaar stapte toen naar de rechter en die bepaalde maandag dat Djokovic toch in Australië mag blijven. Minister Hawke besloot vrijdag om het visum van Djokovic echter alsnog in te trekken.
'Gevaar'
Volgens de minister van Immigratie vormt Djokovic "een gevaar" voor de gezondheid van de Australische gemeenschap. De tennisser, negen keer winnaar van de Australian Open, heeft zich niet laten vaccineren tegen het coronavirus. Djokovic kreeg desondanks een medische vrijstelling, omdat hij vorige maand het virus doormaakte. Hij arriveerde anderhalve week geleden in Melbourne en dat bleek het begin van een soap die nog altijd niet voorbij is.
De Australian Open begint maandag. Djokovic staat 'gewoon' nog in het speelschema. De nummer 1 werd bij de loting in de eerste ronde gekoppeld aan landgenoot Miomir Kecmanovic. Djokovic deelt met twintig grandslamtitels het record met de Spanjaard Rafael Nadal en Roger Federer, de Zwitser die vanwege fysieke problemen ontbreekt in Melbourne.
Meer uit Sport
INDIAN WELLS (ANP/RTR) - Aryna Sabalenka staat in de kwartfinale van het masterstoernooi van Indian Wells. De Belarussische tennisster was in twee sets te sterk voor de Japanse Naomi Osaka: 6-2 6-4.
24 minuten geledenPOUILLY-SUR-LOIRE (ANP) - Ineos Grenadiers heeft de ploegentijdrit in Parijs-Nice gewonnen. Over 23,5 kilometer van Cosne-Cours-sur-Loire naar Pouilly-sur-Loire was de Britse ploeg twee seconden sneller dan nummer 2 Lidl-Trek. De derde plek was op elf seconden van de winnaars voor Decathlon.
4 uur geledenSAN GIMIGNANO (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft de tweede etappe in Tirreno-Adriatico gewonnen. Hij kwam als eerste over de eindstreep in San Gimignano na een lastige finale over onverharde wegen. In een sprintje was hij te sterk voor de Mexicaan Isaac Del Toro en Italiaan Giulio Pellizzari. Het drietal was in de laatste kilometers van de etappe over 206 kilometer weggereden bij de concurrentie.
6 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft zijn tweede paralympische medaille gewonnen. De winnaar van het goud op de super-G won op dinsdag de supercombinatie. Hij was in de combinatie de snelste in de super-G en werd zesde in de slalom. Niels de Langen won een bronzen medaille bij de supercombinatie.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - Wereldkampioene kogelstoten Jessica Schilder voert de Nederlandse atletiekploeg aan voor de wereldkampioenschappen indoor, van 20 tot en met 22 maart in het Poolse Torun. Schilder voert met een stoot van 20,69 meter de wereldranglijst aan van dit jaar.
7 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur lijkt op weg naar zijn tweede paralympische medaille. De winnaar van het goud op de super-G leidt na het eerste onderdeel van de supercombinatie, toevallig ook de super-G. De medailles worden dinsdag rond 14.00 uur verdeeld na de slalom.
10 uur geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam zijn definitief uitgeschakeld op de World Baseball Classic. De ploeg van bondscoach Andruw Jones kan niet meer bij de beste twee ploegen van de poule eindigen na de winst van de Dominicaanse Republiek op Israël in het stadion van de Miami Marlins: 10-1.
23 uur geleden