Djokovic in aanloop naar beroepszaak weer in detentie
MELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic is terug in het hotel in Melbourne met asielzoekers waarin hij vorige week al een aantal dagen moest verblijven. De nummer 1 van de wereld zit voorlopig weer in detentie, in afwachting van zijn beroepszaak die zondagochtend dient. De Servische tennisser wil dan alsnog afdwingen dat hij in Melbourne mag blijven voor de Australian Open.
Zaterdagochtend werd al een regiezitting gehouden door de federale rechter. Onderwerp van gesprek was onder meer de vraag of de zaak behandeld zou worden door één rechter of een volledige rechtbank van drie rechters. De advocaten van minister Alex Hawke van Immigratie pleitten voor de eerste optie, de advocaten van Djokovic voor de tweede. Tegen de uitspraak van een volledige rechtbank is geen beroep meer mogelijk. De keuze viel uiteindelijk op die optie. De beroepszaak begint zondagochtend om 09.30 uur Australische tijd, in Nederland is dat 23.30 uur zaterdagavond.
Na de regiezitting werd Djokovic afgevoerd naar een 'geheime' locatie. Al snel bleek dat hij weer naar het Park Hotel is gebracht waarin hij vorige week al dagenlang zat opgesloten nadat zijn visum op het vliegveld van Melbourne was ingetrokken. De twintigvoudig grandslamwinnaar stapte toen naar de rechter en die bepaalde maandag dat Djokovic toch in Australië mag blijven. Minister Hawke besloot vrijdag om het visum van Djokovic echter alsnog in te trekken.
'Gevaar'
Volgens de minister van Immigratie vormt Djokovic "een gevaar" voor de gezondheid van de Australische gemeenschap. De tennisser, negen keer winnaar van de Australian Open, heeft zich niet laten vaccineren tegen het coronavirus. Djokovic kreeg desondanks een medische vrijstelling, omdat hij vorige maand het virus doormaakte. Hij arriveerde anderhalve week geleden in Melbourne en dat bleek het begin van een soap die nog altijd niet voorbij is.
De Australian Open begint maandag. Djokovic staat 'gewoon' nog in het speelschema. De nummer 1 werd bij de loting in de eerste ronde gekoppeld aan landgenoot Miomir Kecmanovic. Djokovic deelt met twintig grandslamtitels het record met de Spanjaard Rafael Nadal en Roger Federer, de Zwitser die vanwege fysieke problemen ontbreekt in Melbourne.
Meer uit Sport
BOSTON (ANP) - De Keniaan John Korir heeft voor het tweede jaar op rij de marathon van Boston gewonnen, een van de zeven majors. De 29-jarige atleet won de 130e editie van de 42,195 kilometer lange wedstrijd in een parcoursrecord van 2.01.52. Korir verpulverde het vijftien jaar oude parcoursrecord van de Keniaan Geoffrey Mutai met meer dan een minuut (2.03.02 in 2011).
19 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes is onder de indruk van de manier waarop Kimi Antonelli met de druk omgaat. De 19-jarige Italiaan won de laatste twee grands prix (China en Japan) in de Formule 1 en is de jongste leider ooit in het kampioenschap.
1 uur geledenHUY (ANP/BELGA) - De Belgische schaatsster Sandrine Tas (30) maakt woensdag haar WorldTour-debuut als wielrenster in de Waalse Pijl. Tas werd in februari op de Olympische Winterspelen van Milaan vierde op de 5000 meter schaatsen, op slechts 0,3 seconde van de Italiaanse olympisch kampioen Francesca Lollobrigida. Merel Conijn pakte het zilver op die afstand namens Nederland.
1 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - Koersdirecteur Leo van Vliet beleefde met de zege van topfavoriet Remco Evenepoel in de zestigste Amstel Gold Race zijn gedroomde afscheid. "Dit is de topfavoriet en hij wint. Een mooier afscheid had ik me niet kunnen wensen", blikte de oud-wielrenner terug bij de finish in Berg en Terblijt.
22 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ook de tweede helft van de bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie moest de aftrap uitstellen nadat fans van de club uit Nijmegen veel vuurwerk hadden afgestoken. De finale begon al vijf minuten later in De Kuip omdat beide doelen niet zichtbaar waren door de vele rook die fakkels van supporters van AZ veroorzaakten.
22 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - De Belg Remco Evenepoel heeft zijn favorietenrol waargemaakt en voor de eerste keer de Amstel Gold Race gewonnen. De tweevoudig olympisch kampioen klopte titelverdediger Mattias Skjelmose in de sprint van de zestigste editie van de enige Nederlandse wielerklassieker.
1 dag geledenBEIJING (ANP/AFP) - Een Chinese robot heeft de halve marathon van Beijing gelopen in een tijd van 50 minuten en 26 seconden, ruim sneller dan het wereldrecord bij de mannen, dat met 57.20 minuten in handen is van de Oegandees Jacob Kiplimo.
1 dag geleden