Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Djokovic: ik wil blijven en strijden op Australian Open

Djokovic: ik wil blijven en strijden op Australian Open

MELBOURNE/BELGRADO (ANP) - De Servische toptennisser Novak Djokovic is vastberaden na zijn gewonnen rechtszaak in Melbourne over de geldigheid van zijn visum. "Ik ben blij en dankbaar dat de rechter de annulering van mijn visum ongedaan heeft gemaakt", laat de nummer 1 van de wereld in een eerste reactie op zijn social media weten. "Ondanks alles wat er is gebeurd, wil ik blijven en proberen te strijden op de Australian Open. Daar blijf ik op gefocust."

Djokovic: "Ik ben hierheen gevlogen om te spelen in één van de belangrijkste toernooien die we hebben, voor geweldige fans. Voor nu kan ik niet meer zeggen dan bedankt voor de steun die ik heb gekregen om dit alles te doorstaan en voor alle aanmoedigingen om sterk te blijven."

Volgens zijn broer Djordje Djokovic, die samen met familieleden in Servië een persconferentie gaf, is zijn veelbesproken tennisbroer alweer in training gegaan. "Novak is vrij. Een paar minuten geleden heeft hij getraind op een tennisbaan. Hij is in de afgelopen jaren op verschillende manieren neergezet, maar hij heeft altijd de vrijheid in het maken van keuzes ondersteund."

Familie

Volgens Djordje Djokovic waren het ook voor zijn familie heel zware dagen nadat de twintigvoudig grandslamkampioen vorige week woensdag op het vliegveld van Melbourne de toegang tot Australië was geweigerd. "Als familie was dit een zeer moeilijke zaak, we waren heel emotioneel over mijn broer. Het is heel lastig om Novak te verdedigen en tegelijkertijd niemand te beledigen. Wij vechten voor rechtvaardigheid en de rechtsstaat."

Volgens zijn moeder Dijana Djokovic heeft haar zoon zijn grootste overwinning behaald in zijn carrière. "Dit is een grotere triomf dan welk grandslam dan ook", zei ze. "Hij heeft niets verkeerds gedaan, hij heeft geen Australische wetten overtreden. Maar hij is wel onderworpen aan intimidatie. Hij heeft gevochten tegen het systeem en tegen de regering, omdat hij het recht had om in Australië te zijn."

Gefolterd

Volgens Dijana Djokovic is haar zoon "gefolterd" in "dat zogenaamde hotel", waarmee ze doelde op het complex van de Australische immigratiedienst waar haar zoon sinds donderdag werd vastgehouden. Vader Srdjan Djokovic betoogde dat zijn zoon tijdens zijn detentie geen toestemming had om contacten te onderhouden met vrienden, teamleden of advocaten. "Zijn mensenrechten zijn hem afgenomen."

De familie weigerde vragen te beantwoorden over de positieve coronatest die Djokovic op 16 december volgens de ingediende visumdocumenten had afgeleverd. Daarna verscheen hij nog diverse keren in Servië in het openbaar. De familie Djokovic brak de persconferentie abrupt af en nam afscheid met een vaderlandslievend lied, dat arm in arm werd meegezongen.

Volgens Djokovic kreeg hij van de staat Victoria, waarin Melbourne ligt, een medische vrijstelling omdat hij recent het coronavirus heeft doorgemaakt. De Australische autoriteiten wilden hem desondanks het land uitzetten, omdat het bewijs zou ontbreken. De minister van Immigratie, Alex Hawke, kan de Serviër na zijn gewonnen rechtszaak op basis van zijn persoonlijke bevoegdheid alsnog het land uitzetten. Het is onduidelijk of Hawke daarvan gebruik gaat maken.

Meer uit Sport

Pidcock niet meer van start in Catalonië na val in ravijn

BERGA (ANP) - Wielrenner Tom Pidcock gaat niet meer van start in de Ronde van Catalonië na zijn val in een ravijn in de vijfde etappe. Zijn ploeg Pinarello-Q36.5 meldt dat ze de Brit uit de wedstrijd halen.

21 minuten geleden
Verstappen na mislukte kwalificatie niet boos maar gelaten

SUZUKA (ANP) - Max Verstappen reageert gelaten op het neerzetten van de elfde tijd in de kwalificatie van de Grote Prijs van Japan. "Het erge is, ik ben niet boos, ik ben daar allang voorbij en dat is niet goed", aldus de Limburger bij Viaplay.

3 uur geleden
Verstappen elfde in kwalificatie Grote Prijs van Japan

SUZUKA (ANP) - Max Verstappen is er bij de kwalificatie van de Grote Prijs van Japan niet in geslaagd de derde kwalificatiesessie te halen. De Red Bull-coureur kwam in Q2 tot de elfde tijd en was daarmee uitgeschakeld. Verstappen was 1,214 seconde langzamer dan de Italiaan Kimi Antonelli die met 1.29,048 de beste tijd had neergezet. Mercedes-coureur Antonelli veroverde in Q3 ook de poleposition met 1.28,778.

4 uur geleden
Sinner in finale tennistoernooi Miami tegen Lehecka

MIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner staat voor de vierde keer in de finale van het Miami Open. De als tweede geplaatste Italiaan rekende in de halve finale in twee sets af met Duitser Alexander Zverev, de nummer 3 van de plaatsingslijst: 6-3 7-6 (4). In de finale treft hij de Tsjech Jiri Lehecka.

4 uur geleden
Verstappen rijdt achtste tijd bij derde vrije training in Japan

SUZUKA (ANP) - Max Verstappen (28) heeft op het circuit van Suzuka de achtste tijd gereden bij de derde vrije training voor de Grote Prijs van Japan. De coureur van Red Bull klokte 1.30,910. De 19-jarige Italiaan Kimi Antonelli van Mercedes reed de snelste tijd.

7 uur geleden
Koeman: goed oefenduel tegen sterk Noorwegen

AMSTERDAM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman is tevreden over het niveau van de oefenwedstrijd tussen het Nederlands elftal en Noorwegen (2-1). "Het was gewoon een goede wedstrijd tegen een sterk Noorwegen", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Dat moeten we ook niet vergeten. Het is een beetje Nederlands om altijd te denken dat je hier makkelijk van moet winnen. De Noren hebben gewoon een heel sterk nationaal team en daar spelen wij een hele goede wedstrijd tegen."

8 uur geleden
Kunstschaatsster Sakamoto neemt afscheid met vierde wereldtitel

PRAAG (ANP) - De Japanse kunstschaatsster Kaori Sakamoto (25) heeft haar carrière in stijl afgesloten. In Praag werd ze voor de vierde keer wereldkampioen. Haar landgenote Mone Chiba werd tweede, het brons was voor Nina Pinzarrone uit België.

13 uur geleden