Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Djokovic: ik wil blijven en strijden op Australian Open

Djokovic: ik wil blijven en strijden op Australian Open

MELBOURNE/BELGRADO (ANP) - De Servische toptennisser Novak Djokovic is vastberaden na zijn gewonnen rechtszaak in Melbourne over de geldigheid van zijn visum. "Ik ben blij en dankbaar dat de rechter de annulering van mijn visum ongedaan heeft gemaakt", laat de nummer 1 van de wereld in een eerste reactie op zijn social media weten. "Ondanks alles wat er is gebeurd, wil ik blijven en proberen te strijden op de Australian Open. Daar blijf ik op gefocust."

Djokovic: "Ik ben hierheen gevlogen om te spelen in één van de belangrijkste toernooien die we hebben, voor geweldige fans. Voor nu kan ik niet meer zeggen dan bedankt voor de steun die ik heb gekregen om dit alles te doorstaan en voor alle aanmoedigingen om sterk te blijven."

Volgens zijn broer Djordje Djokovic, die samen met familieleden in Servië een persconferentie gaf, is zijn veelbesproken tennisbroer alweer in training gegaan. "Novak is vrij. Een paar minuten geleden heeft hij getraind op een tennisbaan. Hij is in de afgelopen jaren op verschillende manieren neergezet, maar hij heeft altijd de vrijheid in het maken van keuzes ondersteund."

Familie

Volgens Djordje Djokovic waren het ook voor zijn familie heel zware dagen nadat de twintigvoudig grandslamkampioen vorige week woensdag op het vliegveld van Melbourne de toegang tot Australië was geweigerd. "Als familie was dit een zeer moeilijke zaak, we waren heel emotioneel over mijn broer. Het is heel lastig om Novak te verdedigen en tegelijkertijd niemand te beledigen. Wij vechten voor rechtvaardigheid en de rechtsstaat."

Volgens zijn moeder Dijana Djokovic heeft haar zoon zijn grootste overwinning behaald in zijn carrière. "Dit is een grotere triomf dan welk grandslam dan ook", zei ze. "Hij heeft niets verkeerds gedaan, hij heeft geen Australische wetten overtreden. Maar hij is wel onderworpen aan intimidatie. Hij heeft gevochten tegen het systeem en tegen de regering, omdat hij het recht had om in Australië te zijn."

Gefolterd

Volgens Dijana Djokovic is haar zoon "gefolterd" in "dat zogenaamde hotel", waarmee ze doelde op het complex van de Australische immigratiedienst waar haar zoon sinds donderdag werd vastgehouden. Vader Srdjan Djokovic betoogde dat zijn zoon tijdens zijn detentie geen toestemming had om contacten te onderhouden met vrienden, teamleden of advocaten. "Zijn mensenrechten zijn hem afgenomen."

De familie weigerde vragen te beantwoorden over de positieve coronatest die Djokovic op 16 december volgens de ingediende visumdocumenten had afgeleverd. Daarna verscheen hij nog diverse keren in Servië in het openbaar. De familie Djokovic brak de persconferentie abrupt af en nam afscheid met een vaderlandslievend lied, dat arm in arm werd meegezongen.

Volgens Djokovic kreeg hij van de staat Victoria, waarin Melbourne ligt, een medische vrijstelling omdat hij recent het coronavirus heeft doorgemaakt. De Australische autoriteiten wilden hem desondanks het land uitzetten, omdat het bewijs zou ontbreken. De minister van Immigratie, Alex Hawke, kan de Serviër na zijn gewonnen rechtszaak op basis van zijn persoonlijke bevoegdheid alsnog het land uitzetten. Het is onduidelijk of Hawke daarvan gebruik gaat maken.

Meer uit Sport

Van 't Wout voelde 'soort paniek' bij concurrent Dandjinou

MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout voelde in de olympische finale "een soort paniek" bij William Dandjinou, zijn grote concurrent uit Canada. "Ik heb vaak een soort halve inhaalacties bij hem gedaan en dan werd het niets. Ik dacht nu: ik moet het gewoon proberen. Of ik haal hem in of ik eindig als laatste. Gelukkig pakte het goed uit", vertelde de 24-jarige Nederlander met de gouden medaille om zijn nek in de Milano Ice Skating Arena.

7 uur geleden
Xandra Velzeboer had zich gouden race al vaak voorgesteld

MILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de Olympische Spelen in Milaan het moment zien uitkomen dat ze zich al zo vaak had voorgesteld. Het was nog mooier. "Dit is echt een droom die uitkomt", zei de 24-jarige shorttrackster nadat ze als eerste Nederlandse ooit de olympische titel op de 500 meter had veroverd. "Ik had dit al heel vaak gevisualiseerd."

7 uur geleden
Van 't Wout bezorgt shorttrackers tweede goud op Spelen

MILAAN (ANP) - Jens van 't Wout heeft de Nederlandse shorttrackers bij de Olympische Spelen in Milaan de tweede gouden medaille bezorgd. De 24-jarige in Laren geboren rijder bleef in de finale de Chinees Long Sun nipt voor. Het brons ging naar de Zuid-Koreaan Jongun Rim.

8 uur geleden
Tennisser Griekspoor in kwartfinale tegen Auger-Aliassime

ROTTERDAM (ANP) - Félix Auger-Aliassime is vrijdag de tegenstander van Tallon Griekspoor in de kwartfinale van het ABN AMRO Open. De nummer 6 van de wereldranglijst uit Canada versloeg de Serviër Hamad Medjedovic in Ahoy: 6-4 6-4.

8 uur geleden
Shorttrackster Xandra Velzeboer wint op Spelen goud op 500 meter

MILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft bij de Olympische Spelen in Milaan een gouden medaille gewonnen op de 500 meter. De 24-jarige Nederlandse nam in de finale vanaf het begin het initiatief en stond de koppositie niet meer af. Selma Poutsma eindigde als vierde.

9 uur geleden
Van 't Wout bereikt bij Spelen halve finale 1000 meter

MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft zich bij de Olympische Spelen gekwalificeerd voor de halve finale van de 1000 meter. De 24-jarige Nederlander, die in Milaan op alle individuele afstanden in actie komt, eindigde in de vierde en laatste kwartfinale nipt als eerste. De Zuid-Koreaan Jongun Rim werd tweede en plaatste zich daarmee ook.

9 uur geleden
Velzeboer met wereldrecord naar finale 500 meter op Spelen

MILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is weer een stap dichter bij een olympische medaille op de 500 meter gekomen. De Nederlandse plaatste zich donderdag in Milaan op overtuigende wijze voor de finale. Velzeboer noteerde met 41,399 een wereldrecord.

9 uur geleden