Djokovic heeft het één set lastig tegen Couacaud
MELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic heeft zich ten koste van Enzo Couacaud geplaatst voor de derde ronde van de Australian Open. De Serviër, op jacht naar zijn tiende titel in Melbourne, gaf wel een set prijs tegen de Fransman die zich via de kwalificaties had geplaatst voor het hoofdtoernooi. De setstanden waren 6-1, 6-7 (5) 6-2 6-0. Djokovic neemt het in de derde ronde op tegen de Bulgaar Grigor Dimitrov.
Djokovic kon opnieuw op veel enthousiasme rekenen in de Rod Laver Arena. De voormalig nummer 1 van de wereld was vorig jaar niet welkom in Australië omdat hij zich niet wilde laten vaccineren tegen corona. Dat leidde tot gemengde reacties en ook tot een nieuwe schare fans.
Die zagen de Serviër in de tiebreak van de tweede set na een minibreak met 3-0 leiden, maar de 27-jarige Fransman kwam na een dubbele fout van Djokovic op een setpunt dat hij meteen benutte.
Vroege breaks hielpen Djokovic daarna aan setwinst, een scenario dat zich in de vierde set herhaalde.
Meer uit Sport
AUGUSTA (ANP) - Golfer Rory McIlroy is uitstekend begonnen aan zijn jacht op titelprolongatie op de Masters. De 36-jarige Noord-Ier deelt na een eerste ronde van 67 slagen (5 onder par) de leiding met de Amerikaan Sam Burns.
1 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League de finale bereikt. De Nederlander knokte zich in de halve finale in Brighton tegen de Engelsman Stephen Bunting terug van een achterstand van 4-2 en won met 6-5.
10 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League Gian van Veen verslagen. De 36-jarige Brabander zette zijn landgenoot in Brighton met 6-4 aan de kant.
11 uur geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is er bij het Kandidatentoernooi op Cyprus niet in geslaagd voor de derde keer op rij te winnen. Na zeges op Rameshbabu Praggnanandhaa uit India en de Amerikaan Fabiano Caruana, moest de 31-jarige Nederlander donderdag in de tiende speelronde tegen de Amerikaan Hikaru Nakamura genoegen nemen met een remise.
14 uur geledenMONACO (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz (22) heeft zich met enige moeite bij de laatste acht van de Monte Carlo Masters geschaard. De nummer 1 van de wereldranglijst won op het gravel van de Country Club in de achtste finales in drie sets van de 26-jarige Argentijn Tomás Etcheverry: 6-1 4-6 6-3. Alcaraz stuit nu op Aleksandr Boeblik uit Kazachstan.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Trans vrouwen mogen vanaf donderdag niet meer meedoen aan vrouwentoernooien van dartsbond PDC. Dat staat in een verklaring op de site van de PDC. Het besluit heeft onder anderen gevolgen voor de Nederlandse Noa-Lynn van Leuven.
15 uur geledenROUBAIX (ANP/AFP/BELGA) - Mathieu van der Poel vindt zichzelf "meer favoriet" in Parijs-Roubaix dan in de Ronde van Vlaanderen. Dat zei hij donderdag op een persconferentie. Van der Poel werd afgelopen zondag in Vlaanderen tweede achter Tadej Pogacar. In Roubaix was de Nederlander de afgelopen drie jaar de beste.
16 uur geleden