Djokovic heeft het één set lastig tegen Couacaud
MELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic heeft zich ten koste van Enzo Couacaud geplaatst voor de derde ronde van de Australian Open. De Serviër, op jacht naar zijn tiende titel in Melbourne, gaf wel een set prijs tegen de Fransman die zich via de kwalificaties had geplaatst voor het hoofdtoernooi. De setstanden waren 6-1, 6-7 (5) 6-2 6-0. Djokovic neemt het in de derde ronde op tegen de Bulgaar Grigor Dimitrov.
Djokovic kon opnieuw op veel enthousiasme rekenen in de Rod Laver Arena. De voormalig nummer 1 van de wereld was vorig jaar niet welkom in Australië omdat hij zich niet wilde laten vaccineren tegen corona. Dat leidde tot gemengde reacties en ook tot een nieuwe schare fans.
Die zagen de Serviër in de tiebreak van de tweede set na een minibreak met 3-0 leiden, maar de 27-jarige Fransman kwam na een dubbele fout van Djokovic op een setpunt dat hij meteen benutte.
Vroege breaks hielpen Djokovic daarna aan setwinst, een scenario dat zich in de vierde set herhaalde.
Meer uit Sport
CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zeven van de acht Nederlandse atleten op de Paralympische Spelen zijn zondag aanwezig bij de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Dat heeft NOC*NSF bekendgemaakt. De sportkoepel liet eerder weten dat er vanwege de aanwezigheid van Rusland en Belarus geen Nederlandse officials bij de sluitingsceremonie zijn.
4 uur geledenMONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 500 meter. De 24-jarige Nederlander moest in de finale alleen olympisch kampioen Steven Dubois voor zich dulden. Furkan Akar uit Turkije greep het brons.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Don-Angelo Konadu begint met Ajax aan de thuiswedstrijd tegen Sparta Rotterdam. De 19-jarige spits vervangt de geschorste Wout Weghorst. Kasper Dolberg heeft de afgelopen dagen niet getraind door maagproblemen. De Deen zit wel op de bank als de wedstrijd om 21.00 uur begint.
5 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - Brighton & Hove Albion heeft in de Premier League de aansluiting met de middenmoot gevonden. Het elftal van trainer Fabian Hürzeler won met 1-0 bij Sunderland. Oud-Feyenoorder Yankuba Minteh maakte na een uur spelen op gelukkige wijze het doelpunt. De aanvaller raakte na een duel met een verdediger de bal niet goed. Juist daardoor werd doelman Melker Ellborg in de korte hoek verrast.
7 uur geledenCAMERINO (ANP) - Isaac del Toro heeft de zesde etappe in de Italiaanse rittenkoers Tirreno-Adriatico op zijn naam geschreven. De Mexicaan van UAE Team Emirates klopte op de steile aankomst na 188 kilometer tussen San Severino Marche en Camerino de Noor Tobias Halland Johannessen en de Amerikaan Matteo Jorgenson. Del Toro verstevigde zo zijn leidende positie in het algemeen klassement.
10 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP/DPA) - Oekraïne boycot na de openingsceremonie ook de sluitingsceremonie van de Paralympische Spelen in Cortina d'Ampezzo. "De vlag van een staatsmoordenaar wordt daar gehesen", zei de voorzitter van het Paralympisch Comité van Oekraïne, Valeriy Sushkevych, tegen persbureau DPA over de aanwezigheid van Rusland bij de plechtigheid.
11 uur geledenISOLA (ANP) - Dorian Godon heeft de zevende etappe van Parijs-Nice op zijn naam geschreven. De Franse renner van Ineos Grenadiers won in de ingekorte rit van slechts 47 kilometer naar Isola de sprint van een uitgedund peloton. De Eritreeër Biniam Girmay sprintte naar de tweede plaats, Cees Bol werd derde. Ook Mike Theunissen zat voorin; hij drukte zijn wiel als zesde over de meet.
11 uur geleden