Djokovic heeft eerste doel bereikt op ATP Finals
TURIJN (ANP) - Tennisser Novak Djokovic wist kort na middernacht na zijn zege bij de ATP Finals op de Deen Holger Rune dat hij het jaar opnieuw afsluit als nummer 1 van de wereld. "Een groot doel is nu bereikt, al het andere hier is nu een bonus", sprak de 36-jarige Serviër, die dinsdag in zijn tweede groepswedstrijd in Turijn thuisspeler Jannik Sinner treft.
Op de ATP Finals treffen de beste acht tennissers van het afgelopen seizoen elkaar. In theorie had de Spanjaard Carlos Alcaraz daar Djokovic nog van de nummer 1-positie kunnen verdringen. Maar de Serviër wist na zijn toernooiwinst ruim een week geleden in Parijs dat één zege in Turijn zou volstaan om voor de achtste keer het jaar af te sluiten als leider van de wereldranglijst. "Het betekent veel voor me. Dat was op de baan ook wel te zien. Ik was erop gebrand vandaag te winnen, om die last van mijn schouders te halen."
Rune maakte het hem niet makkelijk. Het was na middernacht toen de driesetter, met een voor Djokovic ongewoon slechte tiebreak aan het einde van de tweede set, voorbij was: 7-6 (4) 6-7 (1) 6-3.
"Het was een zware avond. Hij speelde goed en ik deed dat bij momenten ook. Ik heb alles moeten geven", keek Djokovic terug op de partij, die meer dan drie uur had geduurd.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Wielrenner Jonathan Milan heeft de laatste etappe in de Giro op zijn naam geschreven. De 25-jarige Italiaan van Lidl-Trek was in Rome de snelste in de massasprint. De Nederlander Dylan Groenewegen van Unibet Rose Rockets kon zich niet mengen in de strijd om de winst en finishte als vierde.
38 minuten geledenPARIJS (ANP) - Aan de verrassende opmars van Jesper de Jong op Roland Garros is een einde gekomen. De 26-jarige Nederlander verloor op zijn verjaardag in de vierde ronde in drie sets van de Duitser Alexander Zverev: 6-7 (3) 4-6 1-6. Zverev speelt in de kwartfinale tegen de Spanjaard Rafael Jódar, die zijn landgenoot Pablo Carreño Busta in een vijfsetter versloeg.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Rafael Jódar staat voor het eerst in de kwartfinales van Roland Garros. De 19-jarige tennisser won in een Spaans onderonsje in vijf sets van de 15 jaar oudere Pablo Carreño Busta: 4-6 4-6 6-1 6-2 6-2. Jódar speelt tegen de winnaar van de partij tussen Jesper de Jong en de Duitser Alexander Zverev.
2 uur geledenGÖTZIS (ANP) - Meerkampsters Emma Oosterwegel en Sofie Dokter zijn bij de zevenkamp in Götzis in Oostenrijk als tweede en derde geëindigd. De Zwitserse Annik Kälin won.
2 uur geledenSCARPERIA E SAN PIERO (ANP) - Marco Bezzecchi heeft zondag de Italiaanse MotoGP op het circuit van Mugello gewonnen. De 27-jarige Italiaan maakte daarmee zijn kansen op zijn eerste wereldtitel groter. De Spanjaard Marc Márquez eindigde als zevende bij zijn comeback na een blessure.
4 uur geledenKOPER (ANP) - Turner Martijn de Veer (23) heeft bij de World Challenge Cup in het Sloveense Koper brons gepakt in de finale aan het onderdeel rekstok. De Veer kwam tot 13,366 punten en hoefde daarmee alleen Ricardo Villa uit Italië (13,633) en Timo Eder uit Duitsland (13,433) voor zich te dulden.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - De Poolse tennisster Iga Swiatek is gestrand in de vierde ronde van Roland Garros. De viervoudig winnares van het grandslamtoernooi ging met 7-5 6-1 onderuit tegen de Oekraïense Marta Kostjoek. Het was de eerste keer sinds 2019 dat de huidige nummer 3 van de wereld de kwartfinales niet haalde.
6 uur geleden