Djokovic heeft eerste doel bereikt op ATP Finals
TURIJN (ANP) - Tennisser Novak Djokovic wist kort na middernacht na zijn zege bij de ATP Finals op de Deen Holger Rune dat hij het jaar opnieuw afsluit als nummer 1 van de wereld. "Een groot doel is nu bereikt, al het andere hier is nu een bonus", sprak de 36-jarige Serviër, die dinsdag in zijn tweede groepswedstrijd in Turijn thuisspeler Jannik Sinner treft.
Op de ATP Finals treffen de beste acht tennissers van het afgelopen seizoen elkaar. In theorie had de Spanjaard Carlos Alcaraz daar Djokovic nog van de nummer 1-positie kunnen verdringen. Maar de Serviër wist na zijn toernooiwinst ruim een week geleden in Parijs dat één zege in Turijn zou volstaan om voor de achtste keer het jaar af te sluiten als leider van de wereldranglijst. "Het betekent veel voor me. Dat was op de baan ook wel te zien. Ik was erop gebrand vandaag te winnen, om die last van mijn schouders te halen."
Rune maakte het hem niet makkelijk. Het was na middernacht toen de driesetter, met een voor Djokovic ongewoon slechte tiebreak aan het einde van de tweede set, voorbij was: 7-6 (4) 6-7 (1) 6-3.
"Het was een zware avond. Hij speelde goed en ik deed dat bij momenten ook. Ik heb alles moeten geven", keek Djokovic terug op de partij, die meer dan drie uur had geduurd.
Meer uit Sport
APELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de eerste wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Oekraïne. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets.
1 uur geledenKASTELA (ANP) - Zeilster Roos Wind is op het Europees kampioenschap in de ILCA6-klasse in Kroatië vijfde geworden. De 21-jarige zeilster eindigde bij de wedstrijden na elf races als zesde, maar met het wegstrepen van de Amerikaanse Charlotte Rose finishte ze als vijfde op het EK. In het klassement onder 23 jaar werd ze tweede.
4 uur geledenVERBANIA (ANP) - Alberto Bettiol heeft de dertiende etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De Italiaan van XDS Astana kwam na 189 kilometer tussen Alessandria en Verbania solo aan. Andreas Leknessund uit Noorwegen werd tweede en Jasper Stuyven uit België derde.
6 uur geledenVEENENDAAL (ANP) - Charlotte Kool heeft de vijfde editie van Veenendaal-Veenendaal op haar naam geschreven. De 27-jarige Nederlandse van Fenix-Deceuninck klopte Kathrin Schweinberger uit Oostenrijk en de Nederlandse Nienke Veenhoven na een rit van 120 kilometer in een sprint.
6 uur geledenBODEGA VIÑA PEDROSA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes heeft haar tweede ritzege in de Ronde van Burgos geboekt. De Nederlands kampioene van SD Worx - Protime was net als een dag eerder na 122 kilometer in de sprint van de tweede etappe van Castrojeriz naar Bodega Viña Pedrosa de beste. Op de oplopende finishstraat bleef ze de Italiaanse Elisa Balsamo en Ally Wollaston uit Australië voor.
7 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Kai van Westering sluit in ieder geval tot de Olympische Spelen in Los Angeles van 2028 aan bij de Nederlandse zwemselectie in Eindhoven. De 22-jarige Nederlands-Amerikaanse zwemmer trainde de laatste jaren in de Verenigde Staten, waar hij studeerde aan de Universiteit van Indiana. Peter Bishop wordt zijn coach.
12 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De basketballers van New York Knicks hebben een 2-0-voorsprong genomen in de finale van de Eastern Conference van de NBA. De ploeg uit New York won in het eigen Madison Square Garden met 109-93 van Cleveland Cavaliers.
12 uur geleden