Djokovic heeft eerste doel bereikt op ATP Finals
TURIJN (ANP) - Tennisser Novak Djokovic wist kort na middernacht na zijn zege bij de ATP Finals op de Deen Holger Rune dat hij het jaar opnieuw afsluit als nummer 1 van de wereld. "Een groot doel is nu bereikt, al het andere hier is nu een bonus", sprak de 36-jarige Serviër, die dinsdag in zijn tweede groepswedstrijd in Turijn thuisspeler Jannik Sinner treft.
Op de ATP Finals treffen de beste acht tennissers van het afgelopen seizoen elkaar. In theorie had de Spanjaard Carlos Alcaraz daar Djokovic nog van de nummer 1-positie kunnen verdringen. Maar de Serviër wist na zijn toernooiwinst ruim een week geleden in Parijs dat één zege in Turijn zou volstaan om voor de achtste keer het jaar af te sluiten als leider van de wereldranglijst. "Het betekent veel voor me. Dat was op de baan ook wel te zien. Ik was erop gebrand vandaag te winnen, om die last van mijn schouders te halen."
Rune maakte het hem niet makkelijk. Het was na middernacht toen de driesetter, met een voor Djokovic ongewoon slechte tiebreak aan het einde van de tweede set, voorbij was: 7-6 (4) 6-7 (1) 6-3.
"Het was een zware avond. Hij speelde goed en ik deed dat bij momenten ook. Ik heb alles moeten geven", keek Djokovic terug op de partij, die meer dan drie uur had geduurd.
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP/RTR) - De basketballers van de New York Knicks hebben de uitnodiging om het Witte Huis te bezoeken geaccepteerd. Dat meldde James Dolan, de eigenaar van het basketbalteam dat afgelopen weekend voor het eerst sinds 1973 de titel in de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA veroverde.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft twee weken na haar verrassende uitschakeling in de kwartfinale van Roland Garros een succesvolle comeback gemaakt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus won op het grastoernooi van Berlijn van de Russin Ekaterina Aleksandrova en plaatste zich daarmee voor de kwartfinale.
16 uur geledenSONDRIO (ANP) - Tadej Pogačar heeft de eerste etappe van de Ronde van Zwitserland op overtuigende wijze gewonnen. De wereldkampioen van UAE Team Emirates begon op 70 kilometer van de eindstreep aan een solo die hij tot het einde volhield. Richard Carapaz uit Ecuador werd tweede op 2.13 minuten van de Sloveen. De Italiaan Andrea Bagioli werd derde op 2.28. Wilco Kelderman was de beste Nederlander op de 7e plaats. Hij kwam binnen op ruim vier minuten van de winnaar.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bokser Rico Verhoeven wil zo snel mogelijk een rematch tegen Oleksandr Usyk uit Oekraïne. Dat schrijft de 37-jarige voormalige kickbokser op Instagram. De Middle East Professional Boxing Commission, bij wie de Nederlander bezwaar had aangetekend na de recente nederlaag in Caïro, heeft erkend dat de bel na het verstrijken van de elfde ronde al had geklonken voordat de scheidsrechter het gevecht beëindigde.
17 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Wielrenner Wout van Aert ontbreekt in de komende Tour de France. De 31-jarige Belg van Visma-Lease a Bike heeft te veel last van een elleboogblessure die hij eerder deze maand opliep. De wond is ontstoken en om die reden moest de winnaar van Parijs-Roubaix deze week een nacht ter observatie in het ziekenhuis blijven.
1 dag geledenBERLIJN (ANP) - Tennisster Serena Williams heeft haar tweede wedstrijd na haar rentree niet weten te winnen. De 44-jarige Amerikaanse strandde met haar Tsjechische partner Karolína Muchová in de eerste ronde van het dubbelspel op het grastoernooi van Berlijn. Het duo verloor met 6-4 6-4 van de Mexicaanse Giuliana Olmos en Erin Routliffe uit Nieuw-Zeeland.
1 dag geledenOSTRAVA (ANP) - Femke Broeders-Bol is bij haar outdoordebuut op de 800 meter in het Tsjechische Ostrava tweede geworden in een tijd van 1.57,13. De wedstrijd werd gewonnen door de Zwitserse Audrey Werro in een razendsnelle 1.54,45. Met haar tijd is Bol ruim anderhalve seconde langzamer dan het Nederlands record dat Ellen van Langen tijdens haar gouden olympische race in Barcelona in 1992 noteerde.
1 dag geleden