
Djokovic heeft Australië verlaten
MELBOURNE (ANP/RTR) - Novak Djokovic heeft Australië verlaten. De Servische tennisser stapte zondag aan het einde van de Australische avond op een vliegtuig naar Dubai. Van daaruit reist hij vermoedelijk verder naar Servië.
Eerder op de dag diende de zaak die Djokovic bij het federale hof had aangespannen. De nummer 1 van de wereld hoopte dat het hof de beslissing van de Australische minister Alex Hawke van Immigratie om zijn visum in te trekken ongeldig zou verklaren. Volgens de drie rechters had Hawke daar echter goede redenen voor. Het betekende dat Djokovic het land uit moest en niet kan meedoen aan de Australian Open, die maandag begint.
De Serviër weigert zich te laten vaccineren tegen het coronavirus. Djokovic dacht met een medische vrijstelling alsnog Australië in te mogen, maar de autoriteiten en de rechters bepaalden dat hij het land weer moet verlaten. Onder begeleiding van agenten van de federale politie keerde de tennisser zondagavond terug op het internationale vliegveld van Melbourne, zo'n anderhalve week nadat hij daar was aangekomen.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Matwé Middelkoop heeft met zijn Duitse tennispartner Andreas Mies de kwartfinales van het dubbelspel op Roland Garros bereikt. Het duo won met 6-4 6-2 van de Brit Lloyd Glasspool en zijn Finse partner Harri Heliovaara, die in Parijs als vijfde geplaatst waren. Middelkoop en Mies zijn als twaalfde gerangschikt.
23 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Arnaud Démare heeft voor de tweede keer de Brussels Cycling Classic gewonnen. De Fransman van Groupama-FDJ was tijdens de 103e editie de snelste in de sprint. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede en de Belg Jordi Meeus derde.
26 minuten geledenOVIEDO (ANP) - Synchroonzwemsters Bregje de Brouwer en Marloes Steenbeek hebben bij de Super Final van de World Aquatics World Cup in het Spaanse Oviedo een bronzen medaille behaald op het onderdeel vrije kür. Het Nederlandse duo kreeg 214,3355 punten. Het goud was voor Shelly Bobritsky en Ariel Nassee uit Israël (225,7915). De Oekraïense zussen Maryna en Vladyslava Aleksiiva eindigden als tweede met 217,1771 punten.
43 minuten geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Miya Kato en haar Indonesische partner Aldila Sutjiadi zijn gediskwalificeerd in de vierde ronde van het dubbelspel op Roland Garros nadat Kato per ongeluk een ballenmeisje had geraakt. De Japanse sloeg de bal weg toen ze een punt had gemaakt, maar die bal kwam achter op het hoofd van het meisje terecht.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - Formule 1-coureur Charles Leclerc heeft na zijn beroerde kwalificatie van zaterdag voor de Grote Prijs van Spanje nog wat laten sleutelen aan zijn auto. Tijdens een ongeoorloofd moment is de ophanging van de auto aangepast, waardoor de rijder van Ferrari zondagmiddag vanuit de pitstraat start. Leclerc was na zijn slechte kwalificatie al veroordeeld tot de negentiende startplek.
1 uur geledenHAMBURG (ANP) - Een motorrijder is om het leven gekomen nadat hij in botsing was gekomen met een deelnemer aan de Ironman in Hamburg.
1 uur geledenANTWERPEN (ANP) - De Belgische wielrenster Shari Bossuyt heeft positief getest bij een dopingcontrole. Haar team Canyon/Sram Racing heeft haar voorlopig op non-actief gezet.
4 uur geleden