Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Djokovic heeft Australië verlaten

Djokovic heeft Australië verlaten

MELBOURNE (ANP/RTR) - Novak Djokovic heeft Australië verlaten. De Servische tennisser stapte zondag aan het einde van de Australische avond op een vliegtuig naar Dubai. Van daaruit reist hij vermoedelijk verder naar Servië.

Eerder op de dag diende de zaak die Djokovic bij het federale hof had aangespannen. De nummer 1 van de wereld hoopte dat het hof de beslissing van de Australische minister Alex Hawke van Immigratie om zijn visum in te trekken ongeldig zou verklaren. Volgens de drie rechters had Hawke daar echter goede redenen voor. Het betekende dat Djokovic het land uit moest en niet kan meedoen aan de Australian Open, die maandag begint.

De Serviër weigert zich te laten vaccineren tegen het coronavirus. Djokovic dacht met een medische vrijstelling alsnog Australië in te mogen, maar de autoriteiten en de rechters bepaalden dat hij het land weer moet verlaten. Onder begeleiding van agenten van de federale politie keerde de tennisser zondagavond terug op het internationale vliegveld van Melbourne, zo'n anderhalve week nadat hij daar was aangekomen.

Meer uit Sport

Van Gerwen leidt Nederlands team naar finale World Cup of Darts

FRANKFURT (ANP) - Michael van Gerwen en Gian van Veen hebben op de World Cup of Darts in Frankfurt de finale bereikt. Het Nederlandse duo was in de halve finales oppermachtig tegen Noord-Ierland en schakelde de titelverdediger uit met 8-2 in legs. Van Gerwen was de man in vorm; hij gooide veelal de beslissende dubbels.

5 uur geleden
Del Toro wint etappe en eindklassement Tour Auvergne-Rhône-Alpes

PLATEAU DE SOLAISON (ANP) - Wielrenner Isaac del Toro heeft zondag de Tour Auvergne-Rhône-Alpes gewonnen, voorheen het Critérium du Dauphiné. De 22-jarige Mexicaan van UAE Team Emirates klom zondag van plek 3 naar plek 1 in het algemeen klassement met een overtuigende etappezege op het Plateau de Solaison, een klim van de buitencategorie. De Spanjaard Juan Ayuso werd tweede op 1 minuut van Del Toro, net voor Tobias Johannessen uit Noorwegen.

8 uur geleden
Poolse tennisser Majchrzak boekt in Rosmalen eerste toernooizege

ROSMALEN (ANP) - Kamil Majchrzak heeft op het Libéma Open zijn eerste ATP-zege geboekt. In een boeiende tennisfinale op het gras van Rosmalen versloeg de 30-jarige Pool Alex de Minaur, de nummer 6 van de wereld, in drie sets na een tiebreak: 6-3 2-6 7-6 (5).

8 uur geleden
Hamilton boekt in GP Barcelona zijn eerste zege voor Ferrari

BARCELONA (ANP) - Lewis Hamilton heeft zijn eerste zege voor Ferrari in de Formule 1 geboekt. De Britse zevenvoudig wereldkampioen won de Grote Prijs van Barcelona-Catalonië dankzij een gewiekste pitstopstrategie.

9 uur geleden
Belgische wielrenner Philipsen de beste sprinter in Kopenhagen

KOPENHAGEN (ANP) - De Belgische wielrenner Jasper Philipsen heeft de tweede editie van de Copenhagen Sprint gewonnen. De sprinter van Alpecin-Premier Tech was in de straten van Kopenhagen sneller dan de Deen Tobias Lund Andresen en de Australiër Sam Welsford. Danny van Poppel was de beste Nederlander op de vijfde plaats, Frits Biesterbos werd zevende.

9 uur geleden
Autocoureur De Vries derde Nederlandse winnaar 24 Uur van Le Mans

LE MANS (ANP) - Autocoureur Nyck de Vries heeft de 24 Uur van Le Mans gewonnen. De 31-jarige Fries bestuurde een Toyota- hypercar en vormde een team met de Japanner Kamui Kobayashi en de Brit Mike Conway. De Vries is na Gijs van Lennep (1971 en 1976) en Jan Lammers (1988) de derde Nederlandse autocoureur die de overall-zege weet te behalen in de Franse langeafstandsklassieker, waar ook dit jaar weer 300.000 bezoekers waren.

9 uur geleden
Mountainbikester Pieterse tweede in wereldbekerwedstrijd Leogang

LEOGANG (ANP) - Mountainbikester Puck Pieterse is bij de wereldbekerwedstrijd in het Oostenrijkse Leogang als tweede geëindigd. De Zweedse wereldkampioene Jenny Rissveds was de sterkste. Pieterse moest een kleine minuut op haar toegeven. De Zwitserse Alessandra Keller werd derde op bijna twintig seconden van de Nederlandse wereldkampioene van 2024.

11 uur geleden