Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Djokovic had geen bewijs waarom hij niet is gevaccineerd

Djokovic had geen bewijs waarom hij niet is gevaccineerd

MELBOURNE (ANP) - De Servische tennisser Novak Djokovic kon bij aankomst in Australië geen goede reden geven waarom hij niet is gevaccineerd. Douanebeambten besloten daarom dat de nummer 1 van de wereld het land niet in mocht, vertelde de Australische premier Scott Morrison donderdag tijdens een persconferentie.

"Er werd niet voldoende bewijs geleverd bij zijn medische vrijstelling", aldus Morrison, die benadrukte dat de weigering van Djokovic aan de grens "Australië geen internationale reputatieschade oplevert". Eerder op de dag stelde hij al dat "niemand boven de regels staat" en er daarom voor de tennisser geen uitzondering wordt gemaakt.

Djokovic wilde de afgelopen maanden niet zeggen of hij gevaccineerd is tegen het coronavirus, iets wat wel verplicht is voor zowel toegang tot Australië als deelname aan de Australian Open, het eerste grandslamtoernooi van het jaar. De autoriteiten op de luchthaven meldden donderdag dat de 20-voudige grandslamwinnaar "niet aan de toelatingseisen voor Australië voldeed", maar zeiden niets over zijn vaccinatiestatus.

De organisatie van de Australian Open meldde eerder deze week dat twee onafhankelijke panels van medische experts het verzoek van Djokovic voor een vrijstelling beoordeelden en juist concludeerden dat de 34-jarige Serviër "daarvoor in aanmerking komt". Waarom de douanebeambten op het vliegveld van Melbourne anders oordeelden, kon Morrison niet zeggen.

Op beelden van Australische televisiezenders was donderdag (lokale tijd) te zien hoe Djokovic werd overgebracht naar een quarantainehotel van de overheid in Melbourne. Daar zal hij wachten op een vlucht om het land uit te worden gezet, al zijn de advocaten van de tennisser nog bezig om dat te voorkomen.

Volgens Morrison is er ook door de Servische ambassade in het Australische Canberra contact gezocht met zijn overheid. Hij stelt dat Servië "goed bevriend" is met Australië. "Echter, alle landen hebben hun eigen wetgeving."

Meer uit Sport

Verstappen is plezier kwijt: nadenken over toekomst in Formule 1

SUZUKA (ANP) - Max Verstappen heeft het niet naar zijn zin in de Formule 1 en gaat de komende "weken en maanden" nadenken over zijn toekomst. "Ik heb dingen uit te zoeken over wat ik precies wil", zei hij na afloop van de Grote Prijs van Japan bij Viaplay. "Het moet wel leuk blijven. Het is niet alleen Formule 1 in het leven, er zijn meer dingen die we kunnen doen", aldus de viervoudig wereldkampioen.

2 uur geleden
Antonelli ondanks 'verschrikkelijke start' jongste WK-leider ooit

SUZUKA (ANP) - De 19-jarige Kimi Antonelli is na zijn winst in de Grote Prijs van Japan de jongste leider ooit in het wereldkampioenschap van de Formule 1. Hij lost Lewis Hamilton af, die sinds zijn winst in de Grote Prijs van Spanje in 2007 in de boeken stond als jongste WK-leider ooit. Hamilton was destijds 22 jaar oud.

2 uur geleden
Antonelli zegeviert ook in Grote Prijs Japan, Verstappen achtste

SUZUKA (ANP) - Kimi Antonelli heeft zijn tweede zege op rij geboekt in de Formule 1. De 19-jarige Italiaan reed na een indrukwekkend optreden op het circuit van Suzuka zijn Mercedes naar de overwinning in de Grote Prijs van Japan.

3 uur geleden
Martín wint sprintrace MotoGP in Texas, Bezzecchi crasht

AUSTIN (ANP) - De Spaanse wegracer Jorge Martín (Aprilia) heeft bij de Grote Prijs van de Verenigde Staten de sprintrace gewonnen in de MotoGP. De coureur van Aprilia haalde op het circuit van Austin in Texas in de laatste ronde de Italiaan Francesco Bagnaia (Ducati) in.

5 uur geleden
Teambaas Mekies wil van GP Japan leren voor verbetering Red Bull

SUZUKA (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull zegt dat het team vooral moet leren voor het verbeteren van de auto's van Max Verstappen en Isack Hadjar. Met Verstappen op de elfde plaats bij de startopstelling en Hadjar op plek 8 lijkt het team niet mee te doen om de winst.

21 uur geleden
Pidcock niet meer van start in Catalonië na val in ravijn

BERGA (ANP) - Wielrenner Tom Pidcock gaat niet meer van start in de Ronde van Catalonië na zijn val in een ravijn in de vijfde etappe. Zijn ploeg Pinarello-Q36.5 meldt dat ze de Brit uit de wedstrijd halen.

1 dag geleden
Verstappen na mislukte kwalificatie niet boos maar gelaten

SUZUKA (ANP) - Max Verstappen reageert gelaten op het neerzetten van de elfde tijd in de kwalificatie van de Grote Prijs van Japan. "Het erge is, ik ben niet boos, ik ben daar allang voorbij en dat is niet goed", aldus de Limburger bij Viaplay.

1 dag geleden