Djokovic gunt Nadal maar vijf games in olympisch tennistoernooi
PARIJS (ANP) - Novak Djokovic heeft Rafael Nadal in het olympische tennistoernooi kansloos gelaten. De 24-voudig grandslamkampioen stond op het uitverkochte Court Philippe Chatrier, de hoofdbaan van Roland Garros, maar vijf games af tegen de winnaar van 22 grand slams: 6-1 6-4.
Djokovic liep snel uit naar een 5-0-voorsprong en Nadal oogde niet zeker van zijn zaak. De Spanjaard, de afgelopen jaren bij uitstek de beste gravelspeler, maakte veel onnodige fouten en een afstraffing leek in de maak.
Nadal won na een half uur zijn eerste game en die game werd met luid gejuich ontvangen. De vijf daaropvolgende games gingen echter weer naar Djokovic, die met 6-1 en 4-0 voor kwam.
Spanning
Nadal gaf zich echter niet gewonnen en bleef knokken. Gesteund door het publiek won hij vier games op een rij en het werd zowaar spannend. Hij kwam op 4-4 door een smash van Djokovic terug te halen en de nummer 2 van de wereld te passeren.
Djokovic toonde vervolgens zijn klasse en mentale weerbaarheid en brak Nadal bij 4-4 opnieuw. Hij haalde de game binnen met een fraaie korte bal. Een game later benutte hij zijn eerste wedstrijdpunt met een ace.
Ontmoetingen
Het was de zestigste ontmoeting tussen de twee tennisiconen. Djokovic won 30 van de vorige 59 duels, Nadal kwam 29 keer als winnaar uit de strijd.
De laatste ontmoeting tussen de twee dateerde van 2022. In de kwartfinales van Roland Garros won Nadal toen in vier sets.
Dubbelspel
De 38-jarige Nadal veroverde op de banen van Roland Garros veertien keer de grandslamtitel. Hij hoopte in Parijs dit jaar ook mee te kunnen doen aan de strijd om de medailles, maar zijn aanloop verliep niet vlekkeloos. Samen met Carlos Alcaraz doet hij nog mee aan het dubbelspel. In de tweede ronde treffen ze Tallon Griekspoor en Wesley Koolhof.
Djokovic (37) hoopt in Parijs voor het eerst olympisch goud te winnen.
Meer uit Sport
ROME (ANP/AFP) - De eindzege in de Ronde van Italië maakte zondag veel los bij Jonas Vingegaard. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike liet zijn tranen de vrije loop toen hij de bijbehorende trofee kreeg uitgereikt. Vingegaard had zijn kinderen mee het erepodium op genomen.
17 minuten geledenROME (ANP) - Wielrenner Jonathan Milan heeft de laatste etappe in de Giro op zijn naam geschreven. De 25-jarige Italiaan van Lidl-Trek was in Rome de snelste in de massasprint. De Nederlander Dylan Groenewegen van Unibet Rose Rockets kon zich niet mengen in de strijd om de winst en finishte als vierde.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Aan de verrassende opmars van Jesper de Jong op Roland Garros is een einde gekomen. De 26-jarige Nederlander verloor op zijn verjaardag in de vierde ronde in drie sets van de Duitser Alexander Zverev: 6-7 (3) 4-6 1-6. Zverev speelt in de kwartfinale tegen de Spanjaard Rafael Jódar, die zijn landgenoot Pablo Carreño Busta in een vijfsetter versloeg.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Rafael Jódar staat voor het eerst in de kwartfinales van Roland Garros. De 19-jarige tennisser won in een Spaans onderonsje in vijf sets van de 15 jaar oudere Pablo Carreño Busta: 4-6 4-6 6-1 6-2 6-2. Jódar speelt tegen de winnaar van de partij tussen Jesper de Jong en de Duitser Alexander Zverev.
3 uur geledenGÖTZIS (ANP) - Meerkampsters Emma Oosterwegel en Sofie Dokter zijn bij de zevenkamp in Götzis in Oostenrijk als tweede en derde geëindigd. De Zwitserse Annik Kälin won.
3 uur geledenSCARPERIA E SAN PIERO (ANP) - Marco Bezzecchi heeft zondag de Italiaanse MotoGP op het circuit van Mugello gewonnen. De 27-jarige Italiaan maakte daarmee zijn kansen op zijn eerste wereldtitel groter. De Spanjaard Marc Márquez eindigde als zevende bij zijn comeback na een blessure.
5 uur geledenKOPER (ANP) - Turner Martijn de Veer (23) heeft bij de World Challenge Cup in het Sloveense Koper brons gepakt in de finale aan het onderdeel rekstok. De Veer kwam tot 13,366 punten en hoefde daarmee alleen Ricardo Villa uit Italië (13,633) en Timo Eder uit Duitsland (13,433) voor zich te dulden.
5 uur geleden