Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Djokovic gunt Nadal maar vijf games in olympisch tennistoernooi

Djokovic gunt Nadal maar vijf games in olympisch tennistoernooi

PARIJS (ANP) - Novak Djokovic heeft Rafael Nadal in het olympische tennistoernooi kansloos gelaten. De 24-voudig grandslamkampioen stond op het uitverkochte Court Philippe Chatrier, de hoofdbaan van Roland Garros, maar vijf games af tegen de winnaar van 22 grand slams: 6-1 6-4.

Djokovic liep snel uit naar een 5-0-voorsprong en Nadal oogde niet zeker van zijn zaak. De Spanjaard, de afgelopen jaren bij uitstek de beste gravelspeler, maakte veel onnodige fouten en een afstraffing leek in de maak.

Nadal won na een half uur zijn eerste game en die game werd met luid gejuich ontvangen. De vijf daaropvolgende games gingen echter weer naar Djokovic, die met 6-1 en 4-0 voor kwam.

Spanning

Nadal gaf zich echter niet gewonnen en bleef knokken. Gesteund door het publiek won hij vier games op een rij en het werd zowaar spannend. Hij kwam op 4-4 door een smash van Djokovic terug te halen en de nummer 2 van de wereld te passeren.

Djokovic toonde vervolgens zijn klasse en mentale weerbaarheid en brak Nadal bij 4-4 opnieuw. Hij haalde de game binnen met een fraaie korte bal. Een game later benutte hij zijn eerste wedstrijdpunt met een ace.

Ontmoetingen

Het was de zestigste ontmoeting tussen de twee tennisiconen. Djokovic won 30 van de vorige 59 duels, Nadal kwam 29 keer als winnaar uit de strijd.

De laatste ontmoeting tussen de twee dateerde van 2022. In de kwartfinales van Roland Garros won Nadal toen in vier sets.

Dubbelspel

De 38-jarige Nadal veroverde op de banen van Roland Garros veertien keer de grandslamtitel. Hij hoopte in Parijs dit jaar ook mee te kunnen doen aan de strijd om de medailles, maar zijn aanloop verliep niet vlekkeloos. Samen met Carlos Alcaraz doet hij nog mee aan het dubbelspel. In de tweede ronde treffen ze Tallon Griekspoor en Wesley Koolhof.

Djokovic (37) hoopt in Parijs voor het eerst olympisch goud te winnen.

Meer uit Sport

Schaker Van Foreest houdt zicht op eerste plek in Wijk aan Zee

WIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Jorden van Foreest heeft op het Tata Steel Chess Tournament remise gespeeld tegen de Oezbeek Javokhir Sindarov. Hij blijft door dat resultaat gedeeld tweede, samen met Sindarov en de Duitser Matthias Bluebaum, die woensdag van Anish Giri won.

7 uur geleden
Zwemmers Weertman en Kromowidjojo toegetreden tot Hall of Fame

NIEUWEGEIN (ANP) - Ferry Weertman en Ranomi Kromowidjojo zijn toegetreden tot de International Swimming Hall of Fame (ISHOF). Daarmee behoren de voormalige zwemmers tot een select gezelschap Nederlanders dat deze internationale erkenning ontvangt. Maarten van der Weijden, Monique Wildschut, Irene van der Laan en Judith van Berkel gingen hen voor.

8 uur geleden
Atlete Hassan in april weer van start in marathon van Londen

LONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan (33) zal op 26 april van start gaan in de marathon van Londen. Hassan maakte in 2023 in Londen haar debuut op de marathon. Ondanks dat ze onderweg even moest stoppen vanwege kramp, wist ze haar eerste marathon meteen winnend af te sluiten.

10 uur geleden
Bokser Fury keert terug in de ring voor gevecht met Makhmudov

MANCHESTER (ANP/RTR) - De vorig jaar gestopte Britse bokser Tyson Fury keert opnieuw terug in de ring. De 37-jarige voormalige wereldkampioen zwaargewicht neemt het op 11 april op tegen de Rus Arslanbek Makhmudov.

10 uur geleden
WK beachvolleybal 2027 wil stadion op de Hofvijver in Den Haag

UTRECHT (ANP) - Het WK beachvolleybal van 2027 in Nederland vindt plaats op een aantal "iconische locaties" in de speelsteden Den Haag, Amsterdam, Apeldoorn en Rotterdam. Dat meldt volleybalbond Nevobo in een persbericht. De organisatie hoopt onder meer in Den Haag te spelen in een stadion op de Hofvijver, net als in 2015.

15 uur geleden
Sinner treft Djokovic in Australië na simpele zege op Shelton

MELBOURNE (ANP/AFP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zonder problemen de halve finales van de Australian Open bereikt. De winnaar van de vorige twee edities was in Melbourne met 6-3 6-4 6-4 te sterk voor de Amerikaan Ben Shelton.

15 uur geleden
Tennissters steunen Gauff in roep om meer privacy in Melbourne

MELBOURNE (ANP/RTR) - Coco Gauff krijgt veel bijval van andere toptennissters na haar woedeuitbarsting van dinsdag op de Australian Open. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld klaagde over het gebrek aan privacy in Melbourne en daar zijn haar landgenotes Amanda Anisimova en Jessica Pegula en de Poolse Iga Swiatek het mee eens. "De vraag is of we tennissers zijn of dieren in de dierentuin, die zelfs in de gaten worden gehouden als ze naar de wc gaan", zei Swiatek.

16 uur geleden