Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Djokovic gunt Nadal maar vijf games in olympisch tennistoernooi

Djokovic gunt Nadal maar vijf games in olympisch tennistoernooi

PARIJS (ANP) - Novak Djokovic heeft Rafael Nadal in het olympische tennistoernooi kansloos gelaten. De 24-voudig grandslamkampioen stond op het uitverkochte Court Philippe Chatrier, de hoofdbaan van Roland Garros, maar vijf games af tegen de winnaar van 22 grand slams: 6-1 6-4.

Djokovic liep snel uit naar een 5-0-voorsprong en Nadal oogde niet zeker van zijn zaak. De Spanjaard, de afgelopen jaren bij uitstek de beste gravelspeler, maakte veel onnodige fouten en een afstraffing leek in de maak.

Nadal won na een half uur zijn eerste game en die game werd met luid gejuich ontvangen. De vijf daaropvolgende games gingen echter weer naar Djokovic, die met 6-1 en 4-0 voor kwam.

Spanning

Nadal gaf zich echter niet gewonnen en bleef knokken. Gesteund door het publiek won hij vier games op een rij en het werd zowaar spannend. Hij kwam op 4-4 door een smash van Djokovic terug te halen en de nummer 2 van de wereld te passeren.

Djokovic toonde vervolgens zijn klasse en mentale weerbaarheid en brak Nadal bij 4-4 opnieuw. Hij haalde de game binnen met een fraaie korte bal. Een game later benutte hij zijn eerste wedstrijdpunt met een ace.

Ontmoetingen

Het was de zestigste ontmoeting tussen de twee tennisiconen. Djokovic won 30 van de vorige 59 duels, Nadal kwam 29 keer als winnaar uit de strijd.

De laatste ontmoeting tussen de twee dateerde van 2022. In de kwartfinales van Roland Garros won Nadal toen in vier sets.

Dubbelspel

De 38-jarige Nadal veroverde op de banen van Roland Garros veertien keer de grandslamtitel. Hij hoopte in Parijs dit jaar ook mee te kunnen doen aan de strijd om de medailles, maar zijn aanloop verliep niet vlekkeloos. Samen met Carlos Alcaraz doet hij nog mee aan het dubbelspel. In de tweede ronde treffen ze Tallon Griekspoor en Wesley Koolhof.

Djokovic (37) hoopt in Parijs voor het eerst olympisch goud te winnen.

Meer uit Sport

Bergsma: olympisch schaatsen van 2030 in Thialf mooie kans

AMSTERDAM (ANP) - Jorrit Bergsma vindt het een mooie kans voor Nederland om het olympisch schaatstoernooi van 2030 in Thialf te organiseren. Dat zei de 40-jarige schaatser na aankomst op Schiphol. Samen met een groot deel van de Nederlandse olympische ploeg arriveerde hij daar maandagmiddag vanuit Milaan, waar hij op de Olympische Spelen goud op de massastart en brons op de 10 kilometer veroverde.

1 uur geleden
Shorttracker Van 't Wout verbaasd door ontvangst op Schiphol

AMSTERDAM (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout was na zijn aankomst op Schiphol verbaasd door de ontvangst. "Volgens mij heeft het hier heel erg geleefd", zei de 24-jarige shorttracker in een aankomsthal van Schiphol waar de Nederlandse olympische sporters maandagmiddag juichend werden onthaald door zeker honderd mensen.

1 uur geleden
Tennisser Etcheverry verovert in Rio de Janeiro eerste ATP-titel

RIO DE JANEIRO (ANP) - Tomás Martín Etcheverry heeft op het tennistoernooi van Rio de Janeiro zijn eerste ATP-titel veroverd. De 26-jarige Argentijn versloeg in de finale de Chileen Alejandro Tabilo met 3-6 7-6 (3) 6-4.

7 uur geleden
Olympische vlam uit, Milaan geeft Spelen over aan Franse Alpen

VERONA (ANP) - De 25e editie van de Winterspelen van Milaan is voorbij. De olympische vlam in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater, werd even voor 23.00 uur gedoofd.

17 uur geleden
Koning en koningin zijn trots op Olympische prestaties

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zijn trots op TeamNL. Dat laten zij zondagavond weten via sociale media.

18 uur geleden
Velzeboer en Bergsma dragen vlag bij slotceremonie amfitheater in

VERONA (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer en langebaanschaatser Jorrit Bergsma hebben bij de sluitingsceremonie van de 25e Winterspelen de Nederlandse vlag binnengedragen in de historische Arena di Verona, waar normaal gesproken theater en opera worden opgevoerd. De Olympische Spelen begonnen zestien dagen eerder met de openingsceremonie in stadion San Siro in Milaan.

19 uur geleden
Sluitingsceremonie Winterspelen in Verona van start

VERONA (ANP) - De sluitingsceremonie van de 25e editie van de Winterspelen in Milaan in Cortina d'Ampezzo is om 20.30 uur begonnen. Het slotfeest is in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater dat plaats biedt aan 20.000 toeschouwers.

19 uur geleden