Djokovic gunt Nadal maar vijf games in olympisch tennistoernooi
PARIJS (ANP) - Novak Djokovic heeft Rafael Nadal in het olympische tennistoernooi kansloos gelaten. De 24-voudig grandslamkampioen stond op het uitverkochte Court Philippe Chatrier, de hoofdbaan van Roland Garros, maar vijf games af tegen de winnaar van 22 grand slams: 6-1 6-4.
Djokovic liep snel uit naar een 5-0-voorsprong en Nadal oogde niet zeker van zijn zaak. De Spanjaard, de afgelopen jaren bij uitstek de beste gravelspeler, maakte veel onnodige fouten en een afstraffing leek in de maak.
Nadal won na een half uur zijn eerste game en die game werd met luid gejuich ontvangen. De vijf daaropvolgende games gingen echter weer naar Djokovic, die met 6-1 en 4-0 voor kwam.
Spanning
Nadal gaf zich echter niet gewonnen en bleef knokken. Gesteund door het publiek won hij vier games op een rij en het werd zowaar spannend. Hij kwam op 4-4 door een smash van Djokovic terug te halen en de nummer 2 van de wereld te passeren.
Djokovic toonde vervolgens zijn klasse en mentale weerbaarheid en brak Nadal bij 4-4 opnieuw. Hij haalde de game binnen met een fraaie korte bal. Een game later benutte hij zijn eerste wedstrijdpunt met een ace.
Ontmoetingen
Het was de zestigste ontmoeting tussen de twee tennisiconen. Djokovic won 30 van de vorige 59 duels, Nadal kwam 29 keer als winnaar uit de strijd.
De laatste ontmoeting tussen de twee dateerde van 2022. In de kwartfinales van Roland Garros won Nadal toen in vier sets.
Dubbelspel
De 38-jarige Nadal veroverde op de banen van Roland Garros veertien keer de grandslamtitel. Hij hoopte in Parijs dit jaar ook mee te kunnen doen aan de strijd om de medailles, maar zijn aanloop verliep niet vlekkeloos. Samen met Carlos Alcaraz doet hij nog mee aan het dubbelspel. In de tweede ronde treffen ze Tallon Griekspoor en Wesley Koolhof.
Djokovic (37) hoopt in Parijs voor het eerst olympisch goud te winnen.
Meer uit Sport
GÖTEBORG (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft in het Zweedse Göteborg zijn derde wereldbekerwedstrijd van het seizoen gewonnen. Kim Emmen werd namens Nederland tweede. Emmen en haar paard Imagine gingen aan de leiding na een foutloze barrage. Maar Greve, die als laatste van start ging, reed op Grandorado eveneens foutloos en was een halve seconde sneller. De derde plaats was voor Malin Bayard-Johnson uit Zweden.
12 minuten geledenMILAAN (ANP) - De Verenigde Staten hebben de olympische ijshockeyfinale in Milaan na verlenging met 2-1 gewonnen van Canada. De eindstrijd was vooraf veelbesproken door de gespannen politieke situatie tussen de twee buurlanden. In reguliere speeltijd kwamen de Verenigde Staten op voorsprong door een doelpunt van Matt Boldy. De gelijkmaker kwam van de stick van Cale Makar. In extra tijd maakte Jack Hughes de VS voor het eerst sinds 1980 olympisch kampioen.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF wil samen met schaatsbond KNSB de mislukte ploegenachtervolging van de Nederlandse mannen op de Olympische Spelen evalueren. Net als vier jaar geleden in Beijing bleef een medaille op dat teamonderdeel uit.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - André Cats, directeur topsport van sportkoepel NOC*NSF, hoopt na de meest succesvolle Winterspelen ooit voor Nederland op "een steun in de rug". Dat zei hij op de slotdag in Milaan, waar TeamNL tien gouden, zeven zilveren en drie bronzen medailles behaalde.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Chef de mission Carl Verheijen keek zondag met een meer dan tevreden gevoel terug op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo. "Dit waren onze beste Spelen ooit", zei hij over de prestaties van de sporters van TeamNL.
5 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Atleet Timme Koster wil gaan onderzoeken hoe hij ook in de toekomst het hordelopen met het bobsleeën kan combineren. De 23-jarige Noord-Hollander sloot afgelopen zomer aan bij het bobsleeteam van voormalig hordeloper Dave Wesselink en maakte in de afgelopen week meteen zijn debuut op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina.
6 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Jonas Phijffers heeft in Apeldoorn het Nederlands record op de 400 meter indoor verbeterd. De 22-jarige atleet klokte een tijd van 45,35. Phijffers had begin februari in het Tsjechische Ostrava het record van Liemarvin Bonevacia uit 2022 al geëvenaard met een tijd van 45,48.
6 uur geleden