Djokovic gunt Nadal maar vijf games in olympisch tennistoernooi
PARIJS (ANP) - Novak Djokovic heeft Rafael Nadal in het olympische tennistoernooi kansloos gelaten. De 24-voudig grandslamkampioen stond op het uitverkochte Court Philippe Chatrier, de hoofdbaan van Roland Garros, maar vijf games af tegen de winnaar van 22 grand slams: 6-1 6-4.
Djokovic liep snel uit naar een 5-0-voorsprong en Nadal oogde niet zeker van zijn zaak. De Spanjaard, de afgelopen jaren bij uitstek de beste gravelspeler, maakte veel onnodige fouten en een afstraffing leek in de maak.
Nadal won na een half uur zijn eerste game en die game werd met luid gejuich ontvangen. De vijf daaropvolgende games gingen echter weer naar Djokovic, die met 6-1 en 4-0 voor kwam.
Spanning
Nadal gaf zich echter niet gewonnen en bleef knokken. Gesteund door het publiek won hij vier games op een rij en het werd zowaar spannend. Hij kwam op 4-4 door een smash van Djokovic terug te halen en de nummer 2 van de wereld te passeren.
Djokovic toonde vervolgens zijn klasse en mentale weerbaarheid en brak Nadal bij 4-4 opnieuw. Hij haalde de game binnen met een fraaie korte bal. Een game later benutte hij zijn eerste wedstrijdpunt met een ace.
Ontmoetingen
Het was de zestigste ontmoeting tussen de twee tennisiconen. Djokovic won 30 van de vorige 59 duels, Nadal kwam 29 keer als winnaar uit de strijd.
De laatste ontmoeting tussen de twee dateerde van 2022. In de kwartfinales van Roland Garros won Nadal toen in vier sets.
Dubbelspel
De 38-jarige Nadal veroverde op de banen van Roland Garros veertien keer de grandslamtitel. Hij hoopte in Parijs dit jaar ook mee te kunnen doen aan de strijd om de medailles, maar zijn aanloop verliep niet vlekkeloos. Samen met Carlos Alcaraz doet hij nog mee aan het dubbelspel. In de tweede ronde treffen ze Tallon Griekspoor en Wesley Koolhof.
Djokovic (37) hoopt in Parijs voor het eerst olympisch goud te winnen.
Meer uit Sport
MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.
15 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.
16 uur geledenMONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.
18 uur geledenMONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.
19 uur geledenMONACO (ANP) - De marathon wordt een op zichzelf staand kampioenschap. De discipline maakt in 2027 en 2029 nog onderdeel uit van de wereldkampioenschappen atletiek, maar gaat daarna verder als los onderdeel. Dat meldt de mondiale atletiekbond World Athletics.
21 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.
1 dag geledenBILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.
1 dag geleden