Djokovic grijpt olympisch goud en maakt erelijst compleet
PARIJS (ANP) - Novak Djokovic heeft in Parijs zijn tenniscarrière compleet gemaakt door olympisch goud te winnen. Dat was de enige prijs die hij nog niet won. De 37-jarige Serviër was in een intense finale van bijna drie uur met 7-6 (3) 7-6 (2) te sterk voor Carlos Alcaraz uit Spanje.
De eerste set duurde ruim anderhalf uur en was van hoog niveau. Er waren lange rally's en beide titelfavorieten moesten vaak hard werken om de eigen games te houden. Op 4-4 overleefde Djokovic een intense game waarin hij vijf breakpunten wist weg te werken, waardoor uiteindelijk een tiebreak beslissing moest brengen. Daarin was Djokovic beter. De Servische nummer 2 van de wereld maakte het af met een knappe volley.
In de tweede set deden Djokovic en Alcaraz ook weinig voor elkaar onder en krikten het niveau nog wat op. De Serviër voelde zich goed op de baan en Alcaraz klaagde wat meer, maar de Spanjaard bleef gaan voor zijn slagen. Daardoor bleef hij in de buurt van de 24-voudig grandslamwinnaar, maar die bleek uiteindelijk mentaal ijzersterk. In de tweede tiebreak domineerde hij van begin tot eind. Op zijn eerste wedstrijdpunt haalde hij zijn enige missende titel binnen met een winner langs de lijn. Huilend vierde hij vervolgens zijn titel.
Rivalen
Djokovic won in zijn carrière 99 titels, waaronder 24 grand slams en 40 masterstoernooien. Ook pakte hij in 2010 de Davis Cup met zijn land en was hij zeven keer de beste bij de Finals, het eindejaarstoernooi in het mannentennis.
Nu Djokovic het goud binnen heeft, voegt hij zich olympisch gezien bij zijn eeuwige rivalen Roger Federer, Rafael Nadal en Andy Murray. Zij wonnen allemaal al eens goud op de Spelen, in het enkelspel of in het dubbelspel.
Meer uit Sport
NIEUWEGEIN (ANP) - Wielerbond KNWU reageert bezorgd op de mogelijke angstcultuur bij de Nederlandse wielerploeg Picnic PostNL. Dat zegt Wouter Bos, voorzitter van de raad van toezicht, op de website van de bond.
13 minuten geledenSHANGHAI (ANP) - Baanwielrenster Hetty van de Wouw is haar wereldtitel sprint kwijt. De 28-jarige Brabantse verloor in de kwartfinales in Shanghai beide heats van de Britse tweevoudig wereldkampioene Emma Finucane. In de eerste heat werd de titelverdedigster vlak voor de finish gepasseerd door Finucane. In de tweede heat slaagde Van de Wouw er niet in de leidende Finucane in te halen.
44 minuten geledenDEVENTER (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL herkent zich niet in de signalen van angstcultuur waar de NOS en wielerpodcast In De Waaier donderdag melding van maakten. "Dat ervaringen uiteenlopen, doet niets af aan de ernst van de verhalen die nu naar buiten komen. Daarom zullen we onafhankelijk laten onderzoeken hoe de teamcultuur in de praktijk wordt ervaren en in hoeverre die overeenkomt met de cultuur die wij nastreven", reageert de Nederlandse ploeg.
2 uur geledenOREGON (ANP) - Sifan Hassan doet zondag 1 november toch niet mee aan de marathon van New York. De 33-jarige Nederlandse atlete is ziek geweest en heeft daardoor niet genoeg kunnen trainen. Dat schrijft ze op Instagram.
15 uur geledenMILTON KEYNES (ANP) - Laurent Mekies blijft voorlopig teambaas van Red Bull in de Formule 1. De Fransman verlengde woensdag zijn contract tot en met 2031. Dat meldt het Oostenrijkse team van de Nederlandse coureur Max Verstappen.
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turner Casimir Schmidt (30) krijgt "extra spanning en extra motivatie" van de WK turnen in Ahoy. "Ik moest even wennen", zei de turner toen hij woensdagmiddag het Rotterdamse sportpaleis binnenstapte voor de podiumtraining bij het mondiale eindtoernooi.
18 uur geledenRIYAD (ANP/RTR) - Het tennistoernooi Six Kings Slam in Saudi-Arabië is verplaatst naar eind december. De recente aanvallen op het koninkrijk door de Jemenitische Houthi's zijn daarvoor de reden, melden de organisatoren woensdag.
19 uur geleden