Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Djokovic grijpt olympisch goud en maakt erelijst compleet

Djokovic grijpt olympisch goud en maakt erelijst compleet

PARIJS (ANP) - Novak Djokovic heeft in Parijs zijn tenniscarrière compleet gemaakt door olympisch goud te winnen. Dat was de enige prijs die hij nog niet won. De 37-jarige Serviër was in een intense finale van bijna drie uur met 7-6 (3) 7-6 (2) te sterk voor Carlos Alcaraz uit Spanje.

De eerste set duurde ruim anderhalf uur en was van hoog niveau. Er waren lange rally's en beide titelfavorieten moesten vaak hard werken om de eigen games te houden. Op 4-4 overleefde Djokovic een intense game waarin hij vijf breakpunten wist weg te werken, waardoor uiteindelijk een tiebreak beslissing moest brengen. Daarin was Djokovic beter. De Servische nummer 2 van de wereld maakte het af met een knappe volley.

In de tweede set deden Djokovic en Alcaraz ook weinig voor elkaar onder en krikten het niveau nog wat op. De Serviër voelde zich goed op de baan en Alcaraz klaagde wat meer, maar de Spanjaard bleef gaan voor zijn slagen. Daardoor bleef hij in de buurt van de 24-voudig grandslamwinnaar, maar die bleek uiteindelijk mentaal ijzersterk. In de tweede tiebreak domineerde hij van begin tot eind. Op zijn eerste wedstrijdpunt haalde hij zijn enige missende titel binnen met een winner langs de lijn. Huilend vierde hij vervolgens zijn titel.

Rivalen

Djokovic won in zijn carrière 99 titels, waaronder 24 grand slams en 40 masterstoernooien. Ook pakte hij in 2010 de Davis Cup met zijn land en was hij zeven keer de beste bij de Finals, het eindejaarstoernooi in het mannentennis.

Nu Djokovic het goud binnen heeft, voegt hij zich olympisch gezien bij zijn eeuwige rivalen Roger Federer, Rafael Nadal en Andy Murray. Zij wonnen allemaal al eens goud op de Spelen, in het enkelspel of in het dubbelspel.

Meer uit Sport

Skiester Shiffrin zet zegereeks in wereldbeker weer in gang

LEVI (ANP/DPA) - Skivedette Mikaela Shiffrin heeft de eerste wereldbekerslalom van het seizoen overtuigend gewonnen. De 30-jarige Amerikaanse boekte in het Finse Levi haar 102e zege in een wereldbekerwedstrijd, de eerste van dit seizoen. Shiffrin was vorig seizoen langdurig geblesseerd en miste toen de eindzege op de slalom, een onderdeel dat ze al meer dan een decennium beheerst.

1 uur geleden
Topbokser Parker onthutst na positieve dopingtest

WELLINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Nieuw-Zeelandse bokser Joseph Parker (33) kan niet verklaren waarom hij bij een dopingcontrole positief heeft getest. De voormalige wereldkampioen bij de zwaargewichten werd betrapt bij een controle voor zijn verloren partij op 25 oktober tegen de Brit Fabio Wardley. De promotor van die partij bevestigde het nieuws zonder te zeggen om welke substantie het gaat. Volgens de Britse tabloid The Sun gaat het om cocaïne.

5 uur geleden
Beachduo Stam/Schoon begint WK met winst

ADELAIDE (ANP) - Katja Stam en Raïsa Schoon hebben zaterdag hun eerste groepswedstrijd op de wereldkampioenschappen beachvolleybal gewonnen. Het duo, dat dankzij een wildcard aan het toernooi in het Australische Adelaide mag deelnemen, versloeg de Françaises Clémence Vieira en Aline Chamereau in twee sets: 21-14 21-15.

6 uur geleden
Stolz klopt Zurek en De Boo op 1000 meter in Salt Lake City

SALT LAKE CITY (ANP) - Jenning de Boo heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City de zege op de 1000 meter moeten laten aan Jordan Stolz. De Amerikaan bleef met 1.05,66 vlak boven zijn eigen wereldrecord van 1.05,37. De Boo werd derde met 1.06,34 en was ook nog langzamer dan de Pool Damian Zurek, die een persoonlijk record van 1.06,02 reed.

11 uur geleden
Leerdam troeft Kok af op 1000 meter in wereldbeker Salt Lake City

SALT LAKE CITY (ANP) - Jutta Leerdam heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City de zege gegrepen op de 1000 meter. Leerdam versloeg in haar rit landgenote Femke Kok met een tijd van 1.12,35. Kok werd tweede met 1.12,43. Béatrice Lamarche uit Canada werd met 1.12,77 derde.

11 uur geleden
Nederlanders in schaduw van wereldrecord Loubineaud op 5000 meter

SALT LAKE CITY (ANP) - De Nederlandse schaatsers zijn niet in de buurt van het podium gekomen bij de wereldbekerwedstrijd op de 5000 meter in Salt Lake City. Chris Huizinga was op de vijfde plaats de beste Nederlander. De zege ging naar Timothy Loubineaud. De 29-jarige Fransman verbeterde met 6.00,23 het wereldrecord van olympisch kampioen Nils van der Poel (6.01,56), nadat de 19-jarige Tsjech Metodej Jilek daar met 6.02,78 net boven was gebleven. De Noor Sander Eitrem werd met 6.03,38 derde.

13 uur geleden
Beune wint eerste wereldbeker op 3000 meter in Salt Lake City

SALT LAKE CITY (ANP) - Joy Beune is het wereldbekerseizoen begonnen met een zege op de 3000 meter. De regerend wereldkampioene kwam in Salt Lake City tot een persoonlijk record van 3.53,69 en was daarmee sneller dan Valérie Maltais (3.56,52) uit Canada en Ragne Wiklund (3.57,19) uit Noorwegen.

14 uur geleden