Djokovic grijpt olympisch goud en maakt erelijst compleet
PARIJS (ANP) - Novak Djokovic heeft in Parijs zijn tenniscarrière compleet gemaakt door olympisch goud te winnen. Dat was de enige prijs die hij nog niet won. De 37-jarige Serviër was in een intense finale van bijna drie uur met 7-6 (3) 7-6 (2) te sterk voor Carlos Alcaraz uit Spanje.
De eerste set duurde ruim anderhalf uur en was van hoog niveau. Er waren lange rally's en beide titelfavorieten moesten vaak hard werken om de eigen games te houden. Op 4-4 overleefde Djokovic een intense game waarin hij vijf breakpunten wist weg te werken, waardoor uiteindelijk een tiebreak beslissing moest brengen. Daarin was Djokovic beter. De Servische nummer 2 van de wereld maakte het af met een knappe volley.
In de tweede set deden Djokovic en Alcaraz ook weinig voor elkaar onder en krikten het niveau nog wat op. De Serviër voelde zich goed op de baan en Alcaraz klaagde wat meer, maar de Spanjaard bleef gaan voor zijn slagen. Daardoor bleef hij in de buurt van de 24-voudig grandslamwinnaar, maar die bleek uiteindelijk mentaal ijzersterk. In de tweede tiebreak domineerde hij van begin tot eind. Op zijn eerste wedstrijdpunt haalde hij zijn enige missende titel binnen met een winner langs de lijn. Huilend vierde hij vervolgens zijn titel.
Rivalen
Djokovic won in zijn carrière 99 titels, waaronder 24 grand slams en 40 masterstoernooien. Ook pakte hij in 2010 de Davis Cup met zijn land en was hij zeven keer de beste bij de Finals, het eindejaarstoernooi in het mannentennis.
Nu Djokovic het goud binnen heeft, voegt hij zich olympisch gezien bij zijn eeuwige rivalen Roger Federer, Rafael Nadal en Andy Murray. Zij wonnen allemaal al eens goud op de Spelen, in het enkelspel of in het dubbelspel.
Meer uit Sport
SHANGHAI (ANP) - Cadillac heeft bewezen dat het de Formule 1 aankan. Dat zegt teambaas Graeme Lowdon in een vooruitblik op de Grote Prijs van China komend weekend. "Het was heel bijzonder om het Formule 1-team van Cadillac geschiedenis te zien schrijven door onze eerste race uit te rijden."
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Het Paralympisch Comité van Oekraïne stelt dat zijn atleten en coaches vanaf het begin van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina "systematisch onder druk zijn gezet" door vertegenwoordigers van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC).
6 uur geledenUCHON (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de macht gegrepen in Parijs-Nice. In een chaotische etappe in regenachtige omstandigheden kwam de tweevoudig Tourwinnaar alleen boven op een klim van eerste categorie. De Nederlander Tim van Dijke werd derde op 45 seconden van de winnaar, vier seconden achter zijn ploeggenoot Daniel Martínez. Mick van Dijke, de tweelingbroer van Tim, werd vierde. Vingegaard neemt de leiding in het algemeen klassement over.
7 uur geledenUCHON (ANP) - Juan Ayuso is hard gevallen in de vierde etappe van Parijs-Nice. De Spaanse wielrenner was de leider in het algemeen klassement en heeft de rittenkoers verlaten.
8 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Max Verstappen hoopt komend weekend in de Formule 1-race van Shanghai nadrukkelijker voorin mee te doen. "Het was fijn om weer te racen en het was veelbelovend om te zien dat we een goede comeback maakten. Maar er is nog veel te doen en er zijn veel lessen die we uit de eerste race kunnen trekken. We hopen deze week meer mee te doen in de strijd", liet de viervoudig wereldkampioen weten via zijn team Red Bull.
13 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Basketballer Bam Adebayo heeft dinsdag het op een na hoogste puntenaantal in een duel genoteerd. De 28-jarige speler van Miami Heat maakte 83 punten in het gewonnen thuisduel met Washington Wizards (150-129). Daarmee overtrof de Amerikaan de 81 punten van Kobe Bryant in een duel in 2006, maar bleef hij ver verwijderd van de score van 100 punten van Wilt Chamberlain uit 1962.
15 uur geledenMIAMI (ANP) - Andruw Jones wil ondanks een mislukte World Baseball Classic verder als bondscoach van de honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam. "Er komen zoveel talenten aan. Ik wil ze helpen", zei hij in het stadion van Miami Marlins, waar het uitgeschakelde Oranje ook het laatste groepsduel met Israël verloor: 6-2.
20 uur geleden