Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Djokovic grijpt olympisch goud en maakt erelijst compleet

Djokovic grijpt olympisch goud en maakt erelijst compleet

PARIJS (ANP) - Novak Djokovic heeft in Parijs zijn tenniscarrière compleet gemaakt door olympisch goud te winnen. Dat was de enige prijs die hij nog niet won. De 37-jarige Serviër was in een intense finale van bijna drie uur met 7-6 (3) 7-6 (2) te sterk voor Carlos Alcaraz uit Spanje.

De eerste set duurde ruim anderhalf uur en was van hoog niveau. Er waren lange rally's en beide titelfavorieten moesten vaak hard werken om de eigen games te houden. Op 4-4 overleefde Djokovic een intense game waarin hij vijf breakpunten wist weg te werken, waardoor uiteindelijk een tiebreak beslissing moest brengen. Daarin was Djokovic beter. De Servische nummer 2 van de wereld maakte het af met een knappe volley.

In de tweede set deden Djokovic en Alcaraz ook weinig voor elkaar onder en krikten het niveau nog wat op. De Serviër voelde zich goed op de baan en Alcaraz klaagde wat meer, maar de Spanjaard bleef gaan voor zijn slagen. Daardoor bleef hij in de buurt van de 24-voudig grandslamwinnaar, maar die bleek uiteindelijk mentaal ijzersterk. In de tweede tiebreak domineerde hij van begin tot eind. Op zijn eerste wedstrijdpunt haalde hij zijn enige missende titel binnen met een winner langs de lijn. Huilend vierde hij vervolgens zijn titel.

Rivalen

Djokovic won in zijn carrière 99 titels, waaronder 24 grand slams en 40 masterstoernooien. Ook pakte hij in 2010 de Davis Cup met zijn land en was hij zeven keer de beste bij de Finals, het eindejaarstoernooi in het mannentennis.

Nu Djokovic het goud binnen heeft, voegt hij zich olympisch gezien bij zijn eeuwige rivalen Roger Federer, Rafael Nadal en Andy Murray. Zij wonnen allemaal al eens goud op de Spelen, in het enkelspel of in het dubbelspel.

Meer uit Sport

Canadese tennisser Raonic beëindigt carrière

OTTAWA (ANP/AFP) - De Canadese tennisser Milos Raonic heeft officieel zijn carrière beëindigd. De 35-jarige voormalige nummer 3 van de wereld speelde zijn laatste wedstrijd tijdens de Olympische Spelen in 2024, waarna hij door blessures niet meer in actie kwam.

3 uur geleden
Hoolwerf moet bij EK genoegen nemen met zilver op massastart

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.

19 uur geleden
Del Grosso opnieuw Nederlands kampioen veldrijden

HUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.

20 uur geleden
Bobsleeërs in viermansbob dertiende in St. Moritz

ST. MORITZ (ANP) - De Nederlandse bobsleeërs zijn bij de wereldbeker in het Zwitserse St. Moritz als dertiende geëindigd in de viermansbob. Dave Wesselink was met remmers Janko en Jelen Franjic en Timme Koster na twee runs 1,20 seconde langzamer dan de winnende Duitser Adam Ammour, die zijn landgenoot Johannes Lochner aftroefde.

20 uur geleden
Schaatsster Hoogendoorn pakt EK-zilver op 1000 meter

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen zilver gegrepen op de 1000 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse moest met 1.16,34 de titel laten aan Nikola Zdrahalova uit Tsjechië, die won in 1.16,06. Isabel Grevelt pakte brons.

21 uur geleden
Poolse tennissers winnen voor het eerst United Cup

SYDNEY (ANP) - De tennissers van Polen hebben voor het eerst de United Cup gewonnen. Het team met onder anderen Iga Swiatek en Hubert Hurkacz was in de finale in Sydney te sterk voor Zwitserland: 2-1. Polen verloor de afgelopen twee jaar nog de finale van het toernooi voor gemengde landenteams.

22 uur geleden
Atlete Brinkman derde bij rentree in halve marathon Egmond

EGMOND AAN ZEE (ANP) - Atlete Nienke Brinkman is bij haar rentree derde geworden op de halve marathon van Egmond. De winst ging naar Florence Niyonkuru uit Rwanda in 1.10.38, voor haar landgenote Emeline Imanizabayo.

22 uur geleden