Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Djokovic geeft in halve finale Australian Open geblesseerd op

Djokovic geeft in halve finale Australian Open geblesseerd op

MELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic heeft geblesseerd moeten opgeven in de halve finale van de Australian Open. De Serviër speelde tegen de Duitser Alexander Zverev en verloor de eerste set met 7-6 (5), waarna hij het voor gezien hield.

Zverev treft zondag in de Rod Laver Arena de winnaar van de partij tussen de Italiaanse titelverdediger Jannik Sinner en de Amerikaan Ben Shelton. De Duitser stond nooit eerder in de finale van de Australian Open. Vorig jaar verloor hij in de halve finale in vijf sets van de Rus Daniil Medvedev.

De 37-jarige Djokovic zou bij winst voor de elfde keer in de finale hebben gestaan. Zijn linker bovenbeen was tijdens de wedstrijd al stevig ingetapet na een kwetsuur die hij opliep in de kwartfinale aan vermoedelijk zijn lies of hamstring. Djokovic gaf van tevoren al aan zich zorgen te maken over zijn fysieke gesteldheid. Hij verliet de baan onder zowel applaus als boegeroep van het publiek.

Respect

Zverev nam het na afloop op voor de Serviër. "Alsjeblieft mensen, fluit een speler niet uit als hij geblesseerd het veld verlaat", zei hij tijdens zijn interview op de baan. "Ik begrijp dat iedereen voor kaartjes heeft betaald en hoopt op een vijfsetter." Maar hij wees erop dat Djokovic in het verleden de Australian Open ook met een blessure heeft gewonnen. "Dus toon alsjeblieft wat respect."

Djokovic wist zijn vorige tien finales op het hardcourt van Melbourne allemaal te winnen. Hij heeft 24 grand slams op zijn naam staan.

Meer uit Sport

Honkballers definitief uitgeschakeld in World Baseball Classic

MIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam zijn definitief uitgeschakeld op de World Baseball Classic. De ploeg van bondscoach Andruw Jones kan niet meer bij de beste twee ploegen van de poule eindigen na de winst van de Dominicaanse Republiek op Israël in het stadion van de Miami Marlins: 10-1.

2 uur geleden
TT van Assen uitgeroepen tot beste grand prix van 2025

ASSEN (ANP) - De TT van Assen is uitgeroepen tot beste grand prix van 2025. De race in Drenthe vierde afgelopen zomer zijn 100-jarig bestaan met een bezoekersrecord.

8 uur geleden
Trump roept Australië op Iraanse voetbalsters asiel te geven

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft Australië opgeroepen asiel te verlenen aan de Iraanse voetbalsters, na hun uitschakeling in de Asia Cup. De spelers zongen bij hun openingswedstrijd van het toernooi niet mee met het volkslied, later deden zij dat wel terwijl ze salueerden. Na het niet zingen van het volkslied werden ze door een presentator op de Iraanse staatstelevisie "verraders in oorlogstijd" genoemd.

8 uur geleden
Paraskiër Kampschreur wint super-G, eerste goud voor Nederland

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur is paralympisch kampioen geworden op de super-G. Het is de eerste gouden medaille voor Nederland op de Paralympische Winterspelen van Milaan en Cortina.

12 uur geleden
Verstappen gaat midden in F1-seizoen racen op Nürburgring

NÜRBURG (ANP) - Max Verstappen gaat in mei deelnemen aan de 24-uursrace op de Nürburgring. Dat doet de coureur van Red Bull in een Mercedes, de fabrikant die in de Formule 1 een van zijn concurrenten is. Zijn deelname aan de race in Duitsland wordt volgens een persbericht gesteund door zijn vaste sponsor Red Bull, wat ook te zien is aan het uiterlijk van de auto waarmee hij gaat deelnemen.

15 uur geleden
Voorbeeld Bogaerts kijkt al uit naar de volgende Baseball Classic

MIAMI (ANP) - Xander Bogaerts wil ook aan de volgende editie van de World Baseball Classic (WBC) deelnemen. "Ik zie dat we zoveel talent hebben" , zegt de 33-jarige aanvoerder van de honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam. "Ik wil ze helpen."

15 uur geleden
Bondscoach Jones wil WBC waardig afsluiten met honkballers

MIAMI (ANP) - Voor bondscoach Andruw Jones van de Nederlandse honkballers telde alleen de eindzege van de World Baseball Classic. Maar na de zware nederlaag tegen de Dominicaanse Republiek (12-1) kan het bijna niet anders dan dat het officieuze WK voor Oranje na de laatste groepswedstrijd van dinsdag tegen Israël voorbij is. "Dat lijkt er wel op", erkende hij. "We gaan toch een plan maken om dat duel te winnen. En dan zien we wel. We willen het toernooi sowieso goed afsluiten."

1 dag geleden