Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Djokovic geeft in halve finale Australian Open geblesseerd op

Djokovic geeft in halve finale Australian Open geblesseerd op

MELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic heeft geblesseerd moeten opgeven in de halve finale van de Australian Open. De Serviër speelde tegen de Duitser Alexander Zverev en verloor de eerste set met 7-6 (5), waarna hij het voor gezien hield.

Zverev treft zondag in de Rod Laver Arena de winnaar van de partij tussen de Italiaanse titelverdediger Jannik Sinner en de Amerikaan Ben Shelton. De Duitser stond nooit eerder in de finale van de Australian Open. Vorig jaar verloor hij in de halve finale in vijf sets van de Rus Daniil Medvedev.

De 37-jarige Djokovic zou bij winst voor de elfde keer in de finale hebben gestaan. Zijn linker bovenbeen was tijdens de wedstrijd al stevig ingetapet na een kwetsuur die hij opliep in de kwartfinale aan vermoedelijk zijn lies of hamstring. Djokovic gaf van tevoren al aan zich zorgen te maken over zijn fysieke gesteldheid. Hij verliet de baan onder zowel applaus als boegeroep van het publiek.

Respect

Zverev nam het na afloop op voor de Serviër. "Alsjeblieft mensen, fluit een speler niet uit als hij geblesseerd het veld verlaat", zei hij tijdens zijn interview op de baan. "Ik begrijp dat iedereen voor kaartjes heeft betaald en hoopt op een vijfsetter." Maar hij wees erop dat Djokovic in het verleden de Australian Open ook met een blessure heeft gewonnen. "Dus toon alsjeblieft wat respect."

Djokovic wist zijn vorige tien finales op het hardcourt van Melbourne allemaal te winnen. Hij heeft 24 grand slams op zijn naam staan.

Meer uit Sport

Alcaraz naar kwartfinales Wimbledon na zege op Roeblev

LONDEN (ANP) - Titelverdediger Carlos Alcaraz ligt op koers voor zijn derde titel op rij op Wimbledon. De als tweede geplaatste Spanjaard versloeg in de vierde ronde de Rus Andrej Roeblev in vier sets: 6-7 (5) 6-3 6-4 6-4. In de kwartfinale stuit de toernooifavoriet op de Brit Cameron Norrie.

3 uur geleden
Sabalenka zonder setverlies naar kwartfinales Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinales bereikt op Wimbledon. De Belarussische nummer 1 van de wereld was in de vierde ronde te sterk voor de Belgische Elise Mertens: 6-4 7-6 (4).

7 uur geleden
Norris wint natte jubileumrace op Silverstone, Verstappen vijfde

SILVERSTONE (ANP) - Lando Norris heeft de jubileumrace van de Formule 1 op het circuit van Silverstone gewonnen. De Britse coureur van McLaren profiteerde in een door de regen chaotisch verlopen Grote Prijs van Groot-Brittannië van een tijdstraf voor zijn teamgenoot Oscar Piastri, die het grootste deel van de wedstrijd aan de leiding had gereden.

9 uur geleden
Van der Poel wint tweede etappe en verovert gele trui in Tour

BOULOGNE-SUR-MER (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zondag de tweede etappe van de Tour de France gewonnen. Het was een rit van Lauwin-Planque naar Boulogne-sur-Mer over ruim 208 kilometer, de langste Tourrit van dit jaar. Na een lastige finale sprintte de Nederlander van Alpecin-Deceuninck naar de winst, voor de Sloveen Tadej Pogacar en de Deen Jonas Vingegaard. De ritzege leverde Van der Poel ook de gele trui op. Die nam hij over van zijn Belgische ploeggenoot Jasper Philipsen.

9 uur geleden
Beachvolleyballers Boermans en De Groot pakken brons in Gstaad

GSTAAD (ANP) - Beachvolleyballers Stefan Boermans en Yorick de Groot hebben op het Elite 16-toernooi van Gstaad het brons gepakt. Het Nederlandse duo was zondag in het Zwitserse dorp in drie sets te sterk voor het Braziliaanse duo André Loyola en George Wanderley. De setstanden waren 21-23, 21-17 en 15-10.

11 uur geleden
Fritz na opgave Thompson door naar laatste acht op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Taylor Fritz staat in de kwartfinales van Wimbledon. De als vijfde geplaatste Amerikaan schaarde zich bij de laatste acht nadat zijn tegenstander Jordan Thompson uit Australië geblesseerd moest opgeven. Fritz stond op het moment van de opgave met 6-1 3-0 40-0 voor. Fritz speelt nu tegen de Rus Karen Chatsjanov, die de Pool Kamil Majchrzak versloeg.

12 uur geleden
Leider Philipsen blij met geel regenjack in Tour

LAUWIN-PLANQUE (ANP) - Jasper Philipsen draagt zondag vol trots de gele trui in de tweede etappe van de Tour de France. De Belg van Alpecin-Deceuninck won zaterdag de eerste etappe. Voorlopig is de trui verborgen onder een regenjack. "Maar gelukkig hebben we daar ook een gele versie van", vertelde Philipsen voor de start bij Eurosport.

13 uur geleden