Djokovic en Nadal naar nieuwe Kings Slam in Saudi-Arabië
RIYAD (ANP/RTR) - Saudi-Arabië introduceert dit jaar midden in het tennisseizoen een demonstratietoernooi, waar zes toptennissers hun opwachting maken. Het zijn niet de minsten, want met Novak Djokovic, Rafael Nadal, Carlos Alcaraz, Jannik Sinner, Daniil Medvedev en Holger Rune heeft de absolute wereldtop zich laten verleiden om in oktober mee te doen aan het zogeheten 'Six Kings Slam'.
De timing van het toernooi is opvallend, want oktober is doorgaans een drukke maand voor de profs met dit jaar onder meer de masterstoernooien in Parijs en Shanghai.
Van de zes aangekondigde namen heeft alleen de Deen Rune nog geen grand slam gewonnen. De Serviër Djokovic is recordhouder met 24 grandslamtitels. Sinner won vorige maand de Australian Open.
Nadal werd geciteerd in het persbericht dat de Saudische tennisfederatie verspreidde. "Ik kijk er heel erg naar uit voor de eerste keer in Riyad te tennissen", zei de 22-voudig grandslamkampioen. Het toernooi maakt deel uit van een cultureel en entertainmentfestival.
Meer uit Sport
MONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.
9 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Amnesty International waarschuwt dat het WK voetbal van 2026 "ernstige mensenrechtenrisico's" met zich meebrengt. Het toernooi vindt van 11 juni tot en met 19 juli plaats in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het Nederlands elftal is een van de 48 deelnemers.
18 uur geledenAUSTIN (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer is tijdens de Grote Prijs van de Verenigde Staten twee keer gecrasht. Eerst ging het in de eerste ronde mis voor een grote groep, onder wie de 21-jarige Staphorster. Daarop volgde na enige tijd een herstart, waarna Veijer in de vierde ronde opnieuw onderuit schoof en de race definitief moest staken.
22 uur geledenAUSTIN (ANP) - De race in de Moto2 van de Grote Prijs van de Verenigde Staten is gestaakt na een grote valpartij. Meteen in de eerste bocht op het Circuit of the Americas gingen de Amerikaan Joe Roberts en Daniel Holgado onderuit. Enkele bochten verder schoten nog eens zeven coureurs, onder wie Collin Veijer, onderuit na een mislukte remactie van een van de coureurs. Daarop besloot de wedstrijdleiding tot een rode vlag.
23 uur geledenFRAUENFELD (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings is bij de Grote Prijs van Zwitserland verder achterop geraakt op zijn concurrent Lucas Coenen uit België. Beide coureurs finishten door motorpech niet in de eerste manche in het Zwitserse Frauenfeld, maar Coenen won de tweede manche, waarin Herlings derde werd.
1 dag geleden