Djokovic en Medvedev zijn erbij op eindtoernooi om Daviscup
LONDEN (ANP) - Novak Djokovic (Servië) en Daniil Medvedev (Rusland) zijn als nummers 1 en 2 van de tenniswereld van de partij bij het eindtoernooi om de Daviscup. Djokovic heeft Filip Krajinovic, Dusan Lajovic, Laslo Djere en Miomir Kecmanovic als ploeggenoten. Medvedev vormt een team met Andrej Roeblev, Aslan Karatsev, Karen Chatsjanov en Jevgeni Donskoj.
Servië speelt in groep F in Innsbruck tegen Duitsland en Oostenrijk. Rusland treedt in groep A in Madrid aan tegen titelhouder Spanje en Ecuador.
De Daviscup Finals worden van 25 november tot en met 5 december afgewerkt. De achttien deelnemende teams zijn verdeeld over zes groepen. De poulewedstrijden worden in Madrid, Innsbruck en Turijn gespeeld. De zes groepswinnaars en de twee beste nummers 2 plaatsen zich voor de kwartfinales. De halve finales en de finale worden in Madrid gespeeld.
Olympisch kampioen Alexander Zverev doet weer niet mee. De Duitser ontbrak ook bij de laatste editie in 2019. Rafael Nadal zal evenmin in actie komen. De Spaanse topper beëindigde in augustus zijn seizoen wegens een voetblessure.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - De marathon van Londen overweegt er een tweedaags evenement van te maken. Zo kan de organisatie meer mensen laten starten op de wedstrijd over 42,195 kilometer. Het plan is om in totaal 100.000 hardlopers toe te laten. Mogelijk worden de races van de elitemannen en -vrouwen dan ook verdeeld over aparte dagen.
8 minuten geledenPRAAG (ANP) - Kunstschaatsster Niki Wories is na de korte kür uitgeschakeld op het wereldkampioenschap in Praag. De 29-jarige Almeerse zat na de oefening met verplichte figuren niet bij de beste 24, die een plaats verdienden in de vrije kür, die geldt als de finale. Met haar score van 48,41 eindigde ze als 28e.
1 uur geledenHAFJELL (ANP) - De Noorse skiër Atle Lie McGrath heeft het wereldbekerklassement van de slalom gewonnen. Op de laatste slalom van het seizoen werd McGrath achtste, waarmee hij de Fransman Clément Noël en de Braziliaan met Noorse roots Lucas Pinheiro Braathen voorbleef in het eindklassement. De zege ging woensdag in het Noorse Hafjell naar de Noor Timon Haugan.
3 uur geledenROOSENDAAL (ANP) - Boksster Chelsey Heijnen heeft haar topsportloopbaan "eerder dan gepland" beëindigd. De 26-jarige Roosendaalse schrijft op Instagram dat ze nog door wilde tot de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028, maar "die deur is gesloten". "Maar waar deuren sluiten, gaan of moeten er andere open", aldus Heijnen, die werk heeft gevonden bij een niet nader genoemd bedrijf.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse stad München wil de wereldkampioenschappen atletiek in 2029 of 2031 organiseren. Het stadsbestuur zal zich kandidaat stellen voor de organisatie van een van de grootste sportevenementen ter wereld.
4 uur geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen kijkt ondanks zijn moeizame start aan het Formule 1-seizoen uit naar de Grote Prijs van Japan komend weekend, die hij vanwege de snelle bochten "een van zijn favorieten" noemt. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull begon het seizoen deze week in Australië met een zesde plek en viel een kleine twee weken geleden uit in China.
8 uur geledenHAFJELL (ANP/RTR/BELGA) - Skiester Mikaela Shiffrin heeft in Hafjell in Noorwegen haar 110e wereldbekeroverwinning behaald. De 31-jarige Amerikaanse was de beste op de slalom en zette daarmee een grote stap op weg naar haar zesde eindzege in de algemene wereldbeker.
1 dag geleden