Djokovic eenvoudig naar kwartfinale Australian Open
MELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic heeft voor de dertiende keer de kwartfinale van de Australian Open bereikt. In de vierde ronde won de Serviër eenvoudig van de 23-jarige Australiër Alex de Minaur. In een eenzijdige wedstrijd werd het 6-2 6-1 6-2 voor de negenvoudig winnaar van het eerste grandslamtoernooi van het jaar.
In de kwartfinale neemt de voormalig nummer 1 van de wereld het op tegen Andrej Roeblev. De Rus versloeg eerder op de dag de Deense tiener Holger Rune in vijf sets.
Na iets meer dan 2 uur kon de nummer 5 van de wereld juichen. In zijn eerste onderlinge ontmoeting met De Minaur gaf hij geen enkele breakkans weg. Zelf brak hij de Australiër zes keer.
Djokovic zette in op snelle overwinning
"Het spijt me niet dat jullie geen langere wedstrijd hebben gezien," zei de 35-jarige Serviër na afloop lachend tegen het Australische publiek. "Ik wilde vandaag graag winnen in drie sets." In het interview op de baan met oud-speler Jim Courier sprak Djokovic van zijn beste wedstrijd van het jaar. Op de vraag hoe het ervoor staat met de blessure aan zijn linker bovenbeen gaf de 21-voudig grandslamwinnaar aan dat hij daar deze wedstrijd geen last van had gehad.
In zijn eerdere wedstrijden in Australië de afgelopen week ondervond Djokovic hier wel hinder van. Opgelucht ademhalen doet de Serviër echter nog niet: "Tennis is een dynamische sport en dingen kunnen snel veranderen. Ik weet pas echt hoe ik er fysiek voor sta als ik een lange wedstrijd heb gespeeld."
Roeblev
Woensdag neemt Djokovic het op tegen de 25-jarige Roeblev, die hij in drie onderlinge wedstrijden twee keer wist te verslaan.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Tallon Griekspoor is uitgeschakeld op de Australian Open. De 29-jarige Noord-Hollander ging in Melbourne in de eerste ronde in drie sets (6-2 6-3 6-2) ten onder tegen Ethan Quinn. De Amerikaan is de huidige nummer 80 van de wereldranglijst.
1 uur geledenMALMÖ (ANP) - De Nederlandse handballers zijn definitief uitgeschakeld voor een plek in de hoofdronde van het Europees kampioenschap door de zege van gastland Zweden op Georgië. De ploeg van bondscoach Staffan Olsson kan niet meer bij de eerste twee van de poule eindigen. Zweden en Kroatië plaatsten zich voor de tweede fase met elk 4 punten na twee overwinningen. Nederland heeft 0 punten.
8 uur geledenMALMÖ (ANP) - De Nederlandse handballers hebben ook hun tweede groepswedstrijd op het Europees kampioenschap verloren. De mannen van bondscoach Staffan Olsson bogen in het Zweedse Malmö met 35-29 voor Kroatië. De nederlaag heeft grote gevolgen, want de ploeg is zo goed als zeker uitgeschakeld voor een plek in de tweede groepsfase.
10 uur geledenARNHEM (ANP) - Naast de al gekwalificeerde tweemansbob mag ook de viermansbob van stuurman Dave Wesselink van start bij de Olympische Spelen in Milaan. De Bob- en Sleebond Nederland (BSBN) meldde maandag dat de voordracht van het team is goedgekeurd door NOC*NSF.
13 uur geledenPAPENDAL (ANP) - Freestyle-snowboardster Romy van Vreden heeft aan de kwalificatie-eisen voldaan voor de Olympische Spelen in Milaan van volgende maand. Dat hebben NOC*NSF en de Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) bevestigd aan het ANP.
15 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 24-voudig grandslamwinnaar uit Servië was in drie sets te sterk voor de Spanjaard Pedro Martínez: 6-3 6-2 6-2.
16 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - Tennisster Iga Swiatek is haar jacht op de 'career grand slam' begonnen met een moeizame zege op Yue Yuan. De mondiale nummer 2 uit Polen won met 7-6 (5) 6-3 van de Chinese qualifier.
18 uur geleden