Djokovic door naar derde ronde Australian Open, Berrettini klaar
MELBOURNE (ANP) - Titelverdediger Novak Djokovic heeft zijn partij in de tweede ronde op de Australian Open redelijk eenvoudig naar zich toegetrokken. De nummer 2 van de wereld won in drie sets van de Japanner Tatsuma Ito: 6-1 6-4 en 6-2. De wedstrijd duurde iets langer dan anderhalf uur.
Djokovic maakte indruk met zijn service: hij sloeg zestien aces en verloor maar elf punten op zijn eigen service. "Mijn service heeft me vele keren uit de problemen geholpen", zei Djokovic ook naderhand.
Djokovic had al na twintig minuten een voorsprong van 5-0 en was een stuk beter op dreef dan in de eerste ronde. Toen rekende hij in vier sets af met de Duitser Jan-Lennard Struff. Al was dat ook een tegenstander van een ander kaliber; Ito had sinds de US Open van 2014 geen wedstrijd meer gewonnen op een grand slam.
Japanner
In de volgende ronde ontmoet Djokovic weer een Japanner, Yoshihito Nishioka. "Ik speel tegen alle Japanners op de tour", zei Djokovic. "Hij is erg snel, waarschijnlijk een van de snelste spelers uit het circuit."
Voor de Italiaan Matteo Berrettini zit het toernooi erop. De nummer 8 van de plaatsingslijst werd in vijf sets verrast door de Amerikaan Tennys Sandgren, de mondiale nummer 100. Het werd 7-6 (7) 6-4 4-6 2-6 7-5. Twee jaar geleden baarde Sandgren opzien door in Melbourne de kwartfinales te halen.
Berrettini beleefde vorig jaar zijn doorbraak op de US Open, waar hij de halve finales bereikte. Hij wist zich zelfs te plaatsen voor het eindejaarstoernooi ATP Finals, voor de beste acht spelers van het seizoen.
Stefanos Tsitsipas hoefde niet in actie te komen in de tweede ronde. De Griek, vorig jaar de sensatie van het toernooi, kreeg een walk-over van Philipp Kohlschreiber. De Duitser gaf een spierblessure als reden voor zijn afmelding.
Meer uit Sport
CANBERRA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Nog eens drie van de Iraanse voetbalsters die in Australië asiel hadden aangevraagd, hebben besloten terug naar huis te keren. Dat berichtte de krant The Australian zaterdag.
44 minuten geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zeven van de acht Nederlandse atleten op de Paralympische Spelen zijn zondag aanwezig bij de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Dat heeft NOC*NSF bekendgemaakt. De sportkoepel liet eerder weten dat er vanwege de aanwezigheid van Rusland en Belarus geen Nederlandse officials bij de sluitingsceremonie zijn.
7 uur geledenMONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 500 meter. De 24-jarige Nederlander moest in de finale alleen olympisch kampioen Steven Dubois voor zich dulden. Furkan Akar uit Turkije greep het brons.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Don-Angelo Konadu begint met Ajax aan de thuiswedstrijd tegen Sparta Rotterdam. De 19-jarige spits vervangt de geschorste Wout Weghorst. Kasper Dolberg heeft de afgelopen dagen niet getraind door maagproblemen. De Deen zit wel op de bank als de wedstrijd om 21.00 uur begint.
8 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - Brighton & Hove Albion heeft in de Premier League de aansluiting met de middenmoot gevonden. Het elftal van trainer Fabian Hürzeler won met 1-0 bij Sunderland. Oud-Feyenoorder Yankuba Minteh maakte na een uur spelen op gelukkige wijze het doelpunt. De aanvaller raakte na een duel met een verdediger de bal niet goed. Juist daardoor werd doelman Melker Ellborg in de korte hoek verrast.
10 uur geledenCAMERINO (ANP) - Isaac del Toro heeft de zesde etappe in de Italiaanse rittenkoers Tirreno-Adriatico op zijn naam geschreven. De Mexicaan van UAE Team Emirates klopte op de steile aankomst na 188 kilometer tussen San Severino Marche en Camerino de Noor Tobias Halland Johannessen en de Amerikaan Matteo Jorgenson. Del Toro verstevigde zo zijn leidende positie in het algemeen klassement.
13 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP/DPA) - Oekraïne boycot na de openingsceremonie ook de sluitingsceremonie van de Paralympische Spelen in Cortina d'Ampezzo. "De vlag van een staatsmoordenaar wordt daar gehesen", zei de voorzitter van het Paralympisch Comité van Oekraïne, Valeriy Sushkevych, tegen persbureau DPA over de aanwezigheid van Rusland bij de plechtigheid.
14 uur geleden