Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Djokovic door naar derde ronde Australian Open, Berrettini klaar

Djokovic door naar derde ronde Australian Open, Berrettini klaar

MELBOURNE (ANP) - Titelverdediger Novak Djokovic heeft zijn partij in de tweede ronde op de Australian Open redelijk eenvoudig naar zich toegetrokken. De nummer 2 van de wereld won in drie sets van de Japanner Tatsuma Ito: 6-1 6-4 en 6-2. De wedstrijd duurde iets langer dan anderhalf uur.

Djokovic maakte indruk met zijn service: hij sloeg zestien aces en verloor maar elf punten op zijn eigen service. "Mijn service heeft me vele keren uit de problemen geholpen", zei Djokovic ook naderhand.

Djokovic had al na twintig minuten een voorsprong van 5-0 en was een stuk beter op dreef dan in de eerste ronde. Toen rekende hij in vier sets af met de Duitser Jan-Lennard Struff. Al was dat ook een tegenstander van een ander kaliber; Ito had sinds de US Open van 2014 geen wedstrijd meer gewonnen op een grand slam.

Japanner

In de volgende ronde ontmoet Djokovic weer een Japanner, Yoshihito Nishioka. "Ik speel tegen alle Japanners op de tour", zei Djokovic. "Hij is erg snel, waarschijnlijk een van de snelste spelers uit het circuit."

Voor de Italiaan Matteo Berrettini zit het toernooi erop. De nummer 8 van de plaatsingslijst werd in vijf sets verrast door de Amerikaan Tennys Sandgren, de mondiale nummer 100. Het werd 7-6 (7) 6-4 4-6 2-6 7-5. Twee jaar geleden baarde Sandgren opzien door in Melbourne de kwartfinales te halen.

Berrettini beleefde vorig jaar zijn doorbraak op de US Open, waar hij de halve finales bereikte. Hij wist zich zelfs te plaatsen voor het eindejaarstoernooi ATP Finals, voor de beste acht spelers van het seizoen.

Stefanos Tsitsipas hoefde niet in actie te komen in de tweede ronde. De Griek, vorig jaar de sensatie van het toernooi, kreeg een walk-over van Philipp Kohlschreiber. De Duitser gaf een spierblessure als reden voor zijn afmelding.

Meer uit Sport

Paralympiërs gehinderd in reis naar Milaan door oorlog Iran

MILAAN (ANP) - Sommige deelnemers aan de Paralympische Winterspelen ondervinden hinder bij hun reis naar Milaan en Cortina d'Ampezzo vanwege de sluiting van het luchtruim in het Midden-Oosten. Dat blijkt uit een verklaring van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC). Door de oorlog in Iran en Iraanse aanvallen op omliggende landen is het luchtruim boven Iran, diverse Golfstaten en elders in het Midden-Oosten gesloten.

2 uur geleden
Petit en Kampschreur vlaggendragers voor Paralympische Spelen

PAPENDAL (ANP) - Claire Petit en Jeroen Kampschreur zijn op 6 maart de vlaggendragers voor Nederland tijdens de openingsceremonie in Verona van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo.

3 uur geleden
Tennisser Griekspoor kan Dubai nog niet uit door oorlog Iran

DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor zit nog altijd in Dubai nadat hij daar de finale van het ATP-toernooi had bereikt. Door de oorlog in Iran en de aanvallen van Iran op omliggende landen, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten, gaan er geen vluchten vanaf het vliegveld van Dubai. "We krijgen er wel wat van mee", zegt zijn coach Marc Dijkhuizen tegen het ANP. Dijkhuizen zit samen met Griekspoor en diens broer Scott nog altijd in het spelershotel, op enkele kilometers afstand van het vliegveld.

19 uur geleden
Smits keert na gemist EK handbal terug in selectie Golden League

ARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits is door bondscoach Staffan Olsson opgeroepen voor de Golden League. Dat toernooi, waaraan verder Noorwegen, Denemarken en de Verenigde Staten meedoen, wordt van donderdag 19 tot en met zondag 22 maart in Denemarken gespeeld.

21 uur geleden
Schulting en De Laat niet opgenomen in selectie WK shorttrack

UTRECHT (ANP) - Olympiërs Suzanne Schulting en Itzhak de Laat zijn niet opgenomen in de selectie van de shorttrackers voor het WK, dat van 13 tot en met 15 maart in de Canadese stad Montreal plaatsvindt. Dat blijkt uit de selectie die de KNSB maandag heeft bekendgemaakt.

21 uur geleden
Start Formule 1-seizoen nog niet in gevaar door oorlog Iran

MELBOURNE (ANP/DPA) - De eerste race van het Formule 1-seizoen, zondag 8 maart in Melbourne, komt voorlopig niet in de problemen vanwege de oorlog in Iran. Dat zegt Travis Auld, directeur van de Grote Prijs van Australië.

1 dag geleden
Schaatser Botman als Nederlands kampioen naar WK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.

1 dag geleden