Djokovic door naar derde ronde Australian Open, Berrettini klaar
MELBOURNE (ANP) - Titelverdediger Novak Djokovic heeft zijn partij in de tweede ronde op de Australian Open redelijk eenvoudig naar zich toegetrokken. De nummer 2 van de wereld won in drie sets van de Japanner Tatsuma Ito: 6-1 6-4 en 6-2. De wedstrijd duurde iets langer dan anderhalf uur.
Djokovic maakte indruk met zijn service: hij sloeg zestien aces en verloor maar elf punten op zijn eigen service. "Mijn service heeft me vele keren uit de problemen geholpen", zei Djokovic ook naderhand.
Djokovic had al na twintig minuten een voorsprong van 5-0 en was een stuk beter op dreef dan in de eerste ronde. Toen rekende hij in vier sets af met de Duitser Jan-Lennard Struff. Al was dat ook een tegenstander van een ander kaliber; Ito had sinds de US Open van 2014 geen wedstrijd meer gewonnen op een grand slam.
Japanner
In de volgende ronde ontmoet Djokovic weer een Japanner, Yoshihito Nishioka. "Ik speel tegen alle Japanners op de tour", zei Djokovic. "Hij is erg snel, waarschijnlijk een van de snelste spelers uit het circuit."
Voor de Italiaan Matteo Berrettini zit het toernooi erop. De nummer 8 van de plaatsingslijst werd in vijf sets verrast door de Amerikaan Tennys Sandgren, de mondiale nummer 100. Het werd 7-6 (7) 6-4 4-6 2-6 7-5. Twee jaar geleden baarde Sandgren opzien door in Melbourne de kwartfinales te halen.
Berrettini beleefde vorig jaar zijn doorbraak op de US Open, waar hij de halve finales bereikte. Hij wist zich zelfs te plaatsen voor het eindejaarstoernooi ATP Finals, voor de beste acht spelers van het seizoen.
Stefanos Tsitsipas hoefde niet in actie te komen in de tweede ronde. De Griek, vorig jaar de sensatie van het toernooi, kreeg een walk-over van Philipp Kohlschreiber. De Duitser gaf een spierblessure als reden voor zijn afmelding.
Meer uit Sport
GARMISCH-PARTENKIRCHEN (ANP/DPA) - De Sloveense schansspringer Domen Prevc heeft met overmacht het traditionele nieuwjaarsspringen in Garmisch-Partenkirchen gewonnen. Prevc noteerde vanaf de grote schans afstanden van 143 en 141 meter en was daarmee de beste. De Sloveen won ook al de wedstrijd van de Vierschansentournee in Oberstdorf en leidt het klassement na twee van de vier wedstrijden.
4 uur geledenBAAL (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn zevende zege in zeven veldritten binnen. De wereldkampioen was op nieuwjaarsdag ook verreweg de sterkste in de Grote Prijs Sven Nys in het Vlaamse Baal. Eerder won de Nederlander in Loenhout, Gavere, Hofstade, Namen, Antwerpen en Koksijde.
5 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft van de selectiecommissie geen aanwijsplek gekregen voor de 1500 meter op de Olympische Spelen. De regerend wereldkampioene werd op het olympisch kwalificatietoernooi vierde en greep zo naast een ticket voor de Spelen. Beune won dit seizoen de drie wereldbekerwedstrijden op de 1500 meter waarop ze startte.
6 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud heeft haar Nederlandse titel bij het marathonschaatsen op kunstijs geprolongeerd. De schaatsster van Team Albert Heijn Zaanlander was op het ijs van Thialf in Heerenveen na honderd ronden de sterkste in de massasprint. Ze bleef op de meet Kim Talsma (tweede) en Lianne van Loon (derde) voor.
6 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Het missen van de Olympische Spelen heeft voor een gebroken hart gezorgd bij Tim Prins. De 22-jarige Fries van Reggeborgh was als derde geƫindigd op de 1500 meter, maar viel als tiende schaatser in de selectievolgorde af, omdat de selectiecommissie van de schaatsbond een aanwijsplek gaf aan Marcel Bosker, die ook in actie komt op de ploegenachtervolging.
6 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsers Naomi Verkerk en Tim Prins zijn afgevallen in de selectie van de langebaanschaatsers voor de Olympische Spelen in Milaan. De selectiecommissie van schaatsbond KNSB maakte de lijst bekend met negen mannen en vrouwen. Kjeld Nuis kan door het afvallen van Prins zijn olympische titel op de 1500 meter verdedigen.
6 uur geledenBRISBANE (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka wil graag een revanche tegen Nick Kyrgios in de 'Battle of the Sexes'. De nummer 1 van de wereld bij de vrouwen verloor op 28 december met 6-3, 6-3 van de Australiƫr in Dubai.
10 uur geleden