Djokovic door naar derde ronde Australian Open, Berrettini klaar
MELBOURNE (ANP) - Titelverdediger Novak Djokovic heeft zijn partij in de tweede ronde op de Australian Open redelijk eenvoudig naar zich toegetrokken. De nummer 2 van de wereld won in drie sets van de Japanner Tatsuma Ito: 6-1 6-4 en 6-2. De wedstrijd duurde iets langer dan anderhalf uur.
Djokovic maakte indruk met zijn service: hij sloeg zestien aces en verloor maar elf punten op zijn eigen service. "Mijn service heeft me vele keren uit de problemen geholpen", zei Djokovic ook naderhand.
Djokovic had al na twintig minuten een voorsprong van 5-0 en was een stuk beter op dreef dan in de eerste ronde. Toen rekende hij in vier sets af met de Duitser Jan-Lennard Struff. Al was dat ook een tegenstander van een ander kaliber; Ito had sinds de US Open van 2014 geen wedstrijd meer gewonnen op een grand slam.
Japanner
In de volgende ronde ontmoet Djokovic weer een Japanner, Yoshihito Nishioka. "Ik speel tegen alle Japanners op de tour", zei Djokovic. "Hij is erg snel, waarschijnlijk een van de snelste spelers uit het circuit."
Voor de Italiaan Matteo Berrettini zit het toernooi erop. De nummer 8 van de plaatsingslijst werd in vijf sets verrast door de Amerikaan Tennys Sandgren, de mondiale nummer 100. Het werd 7-6 (7) 6-4 4-6 2-6 7-5. Twee jaar geleden baarde Sandgren opzien door in Melbourne de kwartfinales te halen.
Berrettini beleefde vorig jaar zijn doorbraak op de US Open, waar hij de halve finales bereikte. Hij wist zich zelfs te plaatsen voor het eindejaarstoernooi ATP Finals, voor de beste acht spelers van het seizoen.
Stefanos Tsitsipas hoefde niet in actie te komen in de tweede ronde. De Griek, vorig jaar de sensatie van het toernooi, kreeg een walk-over van Philipp Kohlschreiber. De Duitser gaf een spierblessure als reden voor zijn afmelding.
Meer uit Sport
PRAAG (ANP) - Kunstrijders Michel Tsiba en Daria Danilova zijn op het wereldkampioenschap in Praag na de korte kür uitgeschakeld. Het Nederlandse paar kwam in Tsjechië niet verder dan een score van 48,77 punten en de 21e en laatste plaats. De beste twintig paren plaatsten zich voor de vrije kür.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisster Elena Rybakina is doorgedrongen tot de halve finales van het toernooi van Miami. De Kazachse nummer 2 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Jessica Pegula met 2-6 6-3 6-4.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De marathon van Londen overweegt er een tweedaags evenement van te maken. Zo kan de organisatie meer mensen laten starten op de wedstrijd over 42,195 kilometer. Het plan is om in totaal 100.000 hardlopers toe te laten. Mogelijk worden de races van de elitemannen en -vrouwen dan ook verdeeld over aparte dagen.
6 uur geledenPRAAG (ANP) - Kunstschaatsster Niki Wories is na de korte kür uitgeschakeld op het wereldkampioenschap in Praag. De 29-jarige Almeerse zat na de oefening met verplichte figuren niet bij de beste 24, die een plaats verdienden in de vrije kür, die geldt als de finale. Met haar score van 48,41 eindigde ze als 28e.
7 uur geledenHAFJELL (ANP) - De Noorse skiër Atle Lie McGrath heeft het wereldbekerklassement van de slalom gewonnen. Op de laatste slalom van het seizoen werd McGrath achtste, waarmee hij de Fransman Clément Noël en de Braziliaan met Noorse roots Lucas Pinheiro Braathen voorbleef in het eindklassement. De zege ging woensdag in het Noorse Hafjell naar de Noor Timon Haugan.
10 uur geledenROOSENDAAL (ANP) - Boksster Chelsey Heijnen heeft haar topsportloopbaan "eerder dan gepland" beëindigd. De 26-jarige Roosendaalse schrijft op Instagram dat ze nog door wilde tot de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028, maar "die deur is gesloten". "Maar waar deuren sluiten, gaan of moeten er andere open", aldus Heijnen, die werk heeft gevonden bij een niet nader genoemd bedrijf.
10 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse stad München wil de wereldkampioenschappen atletiek in 2029 of 2031 organiseren. Het stadsbestuur zal zich kandidaat stellen voor de organisatie van een van de grootste sportevenementen ter wereld.
11 uur geleden