Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Djokovic door naar derde ronde Australian Open, Berrettini klaar

Djokovic door naar derde ronde Australian Open, Berrettini klaar

MELBOURNE (ANP) - Titelverdediger Novak Djokovic heeft zijn partij in de tweede ronde op de Australian Open redelijk eenvoudig naar zich toegetrokken. De nummer 2 van de wereld won in drie sets van de Japanner Tatsuma Ito: 6-1 6-4 en 6-2. De wedstrijd duurde iets langer dan anderhalf uur.

Djokovic maakte indruk met zijn service: hij sloeg zestien aces en verloor maar elf punten op zijn eigen service. "Mijn service heeft me vele keren uit de problemen geholpen", zei Djokovic ook naderhand.

Djokovic had al na twintig minuten een voorsprong van 5-0 en was een stuk beter op dreef dan in de eerste ronde. Toen rekende hij in vier sets af met de Duitser Jan-Lennard Struff. Al was dat ook een tegenstander van een ander kaliber; Ito had sinds de US Open van 2014 geen wedstrijd meer gewonnen op een grand slam.

Japanner

In de volgende ronde ontmoet Djokovic weer een Japanner, Yoshihito Nishioka. "Ik speel tegen alle Japanners op de tour", zei Djokovic. "Hij is erg snel, waarschijnlijk een van de snelste spelers uit het circuit."

Voor de Italiaan Matteo Berrettini zit het toernooi erop. De nummer 8 van de plaatsingslijst werd in vijf sets verrast door de Amerikaan Tennys Sandgren, de mondiale nummer 100. Het werd 7-6 (7) 6-4 4-6 2-6 7-5. Twee jaar geleden baarde Sandgren opzien door in Melbourne de kwartfinales te halen.

Berrettini beleefde vorig jaar zijn doorbraak op de US Open, waar hij de halve finales bereikte. Hij wist zich zelfs te plaatsen voor het eindejaarstoernooi ATP Finals, voor de beste acht spelers van het seizoen.

Stefanos Tsitsipas hoefde niet in actie te komen in de tweede ronde. De Griek, vorig jaar de sensatie van het toernooi, kreeg een walk-over van Philipp Kohlschreiber. De Duitser gaf een spierblessure als reden voor zijn afmelding.

Meer uit Sport

Giro d'Italia voor het eerst van start in Bulgarije

ROME (ANP/AFP) - De Giro d'Italia start komend jaar in Bulgarije, waar de eerste drie etappes worden gereden. Dat meldt de organisatie RCS. Het is voor het eerst dat de wielerronde in het Oost-Europese land begint. Sinds 2010 zijn er zeven starts in het buitenland geweest.

2 uur geleden
Red Bull betuigt spijt en betreurt dreigementen aan Antonelli

DOHA (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull betuigt spijt voor de opmerkingen die door topadviseur Helmut Marko zijn gemaakt over Mercedes-rijder Kimi Antonelli na de door Max Verstappen gewonnen Grote Prijs van Qatar.

8 uur geleden
Italiaanse tennislegende Pietrangeli (92) overleden

BOLOGNA (ANP/BELGA) - De Italiaanse tennislegende Nicola Pietrangeli is op 92-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Italiaanse tennisfederatie FITP.

9 uur geleden
Wielrenner Van Aert start deze winter in acht veldritten

DEN BOSCH (ANP/BELGA) - Wielrenner Wout van Aert doet dit seizoen mee aan acht wedstrijden in het veldrijden. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike maandag.

10 uur geleden
Na 15 jaar weer ontknoping Formule 1 met meer dan twee coureurs

LUSAIL (ANP) - De Formule 1 krijgt een ontknoping waarin drie coureurs in de laatste grand prix van het jaar gaan uitmaken wie de kampioen wordt. Dat zijn regerend kampioen Max Verstappen (Red Bull), de huidige WK-leider Lando Norris (McLaren) en Oscar Piastri (McLaren).

11 uur geleden
Handbalster Van Wetering: konden tegen Egypte dingen uitproberen

ROTTERDAM (ANP) - Handbalster Bo van Wetering kon met Oranje tegen Egypte met een comfortabele voorsprong in de tweede helft "dingen uitproberen". Dat zei de handbalster die met acht treffers topscorer van de avond werd, na afloop van de tweede gewonnen groepswedstrijd, waardoor Nederland zich plaatste voor de hoofdronde op het WK in Ahoy Rotterdam (37-15).

21 uur geleden
Handbalsters plaatsen zich voor hoofdronde WK na zege op Egypte

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben ook de tweede groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. De ploeg van bondscoach Henrik Signell was in een uitverkocht Ahoy Rotterdam voor 9000 toeschouwers veel te sterk voor Egypte en won met 37-15. Daarmee verzekerde Oranje zich van een plek in de hoofdronde van het toernooi. Bij rust was het verschil al gemaakt en leidde Nederland met 18-10. Bo van Wetering was met acht treffers topscorer.

22 uur geleden