Djokovic: dit betekent dat Nadal, Federer en ik niet gaan stoppen
LONDEN (ANP) - Novak Djokovic denkt dat de strijd tussen zichzelf en Rafael Nadal en Roger Federer nog wel een vervolg krijgt. Dat zei de nummer 1 van de wereld op Wimbledon na het veroveren van zijn twintigste grandslamtitel.
"Wat dit betekent? Dat geen van ons zal stoppen", zei de 34-jarige Djokovic tijdens de prijzenceremonie. De drie uithangborden van het mondiale tennis hebben alle drie nu twintig grandslamtoernooi gewonnen.
"Ik heb het vaker gezegd, maar zij zijn legendes in onze sport en de twee belangrijkste spelers die ik ooit heb getroffen. Zij zijn de reden dat ik zo ver ben gekomen en beter en sterker ben geworden. Zij hebben ervoor gezorgd dat ik me op alle gebieden, bijvoorbeeld mentaal, continu heb moeten verbeteren", aldus Djokovic.
Golden grand slam
"In de beginfase van mijn carrière verloor ik veel grote wedstrijden van ze. Maar eind 2010 is er iets veranderd en de afgelopen tien jaar is het een ongelooflijke reis geweest. En die eindigt hier niet."
Djokovic gaat zich nu voorbereiden op de Olympische Spelen, waar hij zijn volgende vinkje hoopt te zetten in zijn jacht op de zogenoemde 'golden grand slam', winst van alle grandslamtoernooien én olympisch goud. "Ik kan me indenken dat dat gaat gebeuren", aldus Djokovic. "Ik verkeer in een geweldige vorm, speel goed en laat mijn beste tennis zien op de grand slams. Dat heeft ook mijn hoogste prioriteit. Laten we zo doorgaan."
Djokovic versloeg zondag in de finale de Italiaan Matteo Berrettini in vier sets: 6-7 (4) 6-4 6-4 6-3. Hij was voor de zesde keer de sterkste op Wimbledon. De Australian Open won hij negen keer, Roland Garros twee keer en de US Open drie keer.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsbond KNSB moet na het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen in beraad over de samenstelling van de selectie voor de Olympische Spelen in Milaan.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Darter Michael van Gerwen is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de kwartfinale van het wereldkampioenschap. De drievoudig wereldkampioen uit Nederland ging in Londen in de vierde ronde onderuit tegen de Schot Gary Anderson. Het werd 4-1.
8 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Tijmen Snel heeft met de tweede plaats op de 1500 meter op het olympisch kwalificatietoernooi een herhaling van zijn sportieve drama van vier jaar eerder voorkomen. De schaatser van Team Essent eindigde toen als derde op de 1500 meter, maar raakte zijn plaats voor de Spelen kwijt ten gunste van een schaatser voor de ploegenachtervolging.
8 uur geledenDIEGEM (ANP/BELGA) - Puck Pieterse heeft dinsdag haar eerste zege van dit seizoen als veldrijdster geboekt. De 23-jarige Nederlandse kampioene van Fenix-Deceuninck was de beste in het Vlaams-Brabantse Diegem. Lucinda Brand, die maandag voor de twaalfde keer op rij een veldrit won, deed niet mee.
10 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars heeft zijn derde olympische ticket veroverd. De 23-jarige schaatser van Team Essent was op de laatste dag van het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de beste in 1.43,43. Hij was eerder op het OKT als derde geëindigd op de 500 meter en als tweede op de 1000 meter.
10 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis heeft op het olympisch kwalificatietoernooi naast een startbewijs voor de Spelen van Milaan gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioen op deze afstand kwam tot 1.45,18 en eindigde daarmee als vierde.
11 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Merel Conijn heeft op de 5000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi haar tweede olympisch ticket veroverd. De 26-jarige Nederlands kampioene van Team AH-Zaanlander won in 6.43,46. Haar ploeggenote Bente Kerkhoff eindigde als tweede in 6.46,72.
12 uur geleden