Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Djokovic: dit betekent dat Nadal, Federer en ik niet gaan stoppen

Djokovic: dit betekent dat Nadal, Federer en ik niet gaan stoppen

LONDEN (ANP) - Novak Djokovic denkt dat de strijd tussen zichzelf en Rafael Nadal en Roger Federer nog wel een vervolg krijgt. Dat zei de nummer 1 van de wereld op Wimbledon na het veroveren van zijn twintigste grandslamtitel.

"Wat dit betekent? Dat geen van ons zal stoppen", zei de 34-jarige Djokovic tijdens de prijzenceremonie. De drie uithangborden van het mondiale tennis hebben alle drie nu twintig grandslamtoernooi gewonnen.

"Ik heb het vaker gezegd, maar zij zijn legendes in onze sport en de twee belangrijkste spelers die ik ooit heb getroffen. Zij zijn de reden dat ik zo ver ben gekomen en beter en sterker ben geworden. Zij hebben ervoor gezorgd dat ik me op alle gebieden, bijvoorbeeld mentaal, continu heb moeten verbeteren", aldus Djokovic.

Golden grand slam

"In de beginfase van mijn carrière verloor ik veel grote wedstrijden van ze. Maar eind 2010 is er iets veranderd en de afgelopen tien jaar is het een ongelooflijke reis geweest. En die eindigt hier niet."

Djokovic gaat zich nu voorbereiden op de Olympische Spelen, waar hij zijn volgende vinkje hoopt te zetten in zijn jacht op de zogenoemde 'golden grand slam', winst van alle grandslamtoernooien én olympisch goud. "Ik kan me indenken dat dat gaat gebeuren", aldus Djokovic. "Ik verkeer in een geweldige vorm, speel goed en laat mijn beste tennis zien op de grand slams. Dat heeft ook mijn hoogste prioriteit. Laten we zo doorgaan."

Djokovic versloeg zondag in de finale de Italiaan Matteo Berrettini in vier sets: 6-7 (4) 6-4 6-4 6-3. Hij was voor de zesde keer de sterkste op Wimbledon. De Australian Open won hij negen keer, Roland Garros twee keer en de US Open drie keer.

Meer uit Sport

Schaatser De Boo voor het eerst wereldkampioen sprint

HEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft voor het eerst de wereldtitel sprint veroverd. De 22-jarige Groninger bleef met de tweede tijd van 1.07,40 op de 1000 meter de Amerikaan Jordan Stolz voor. Stolz won de 1000 meter in 1.07,26 en werd tweede in het klassement. Het brons ging naar titelverdediger Ning Zhongyan uit China. Joep Wennemars werd vierde.

35 minuten geleden
Honkballers verliezen van Venezuela door mislukte vijfde inning

MIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam zijn door een compleet mislukte vijfde inning teleurstellend aan de World Baseball Classic begonnen. Venezuela vierde een ruime zege (6-2) voor 20.000 toeschouwers in het overdekte stadion van Miami Marlins.

1 uur geleden
Kok voor het eerst wereldkampioene sprint met perfecte score

HEERENVEEN (ANP) - Femke Kok is voor het eerst wereldkampioene sprint geworden. De 25-jarige Friezin deed dat door ook de vierde afstand van het WK in Thialf te winnen. Ze bleef het hele WK sprint ongeslagen. Met Suzanne Schulting (zilver) en Marrit Fledderus (brons) is het podium voor het eerst geheel Nederlands.

1 uur geleden
Openingsceremonie Paralympics start met Rusland en zonder TeamNL

VERONA (ANP) - De openingsceremonie van de veertiende Paralympische Winterspelen is begonnen. Nederland is niet vertegenwoordigd in het amfitheater van Verona. De bestuurders ontbreken uit protest tegen het besluit van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC) om Russen en Belarussen onder hun eigen vlaggen deel te laten nemen. De acht Nederlandse sporters zijn niet bij de opening omdat het niet in de voorbereiding past.

2 uur geleden
Kok wint ook tweede 500 meter op WK sprint met grote voorsprong

HEERENVEEN (ANP) - Femke Kok heeft ook de derde afstand van het WK sprint gewonnen. De olympisch kampioene op de 500 meter was op die afstand, net als een dag eerder, verreweg de beste. Met 36,76 bleef ze landgenote Suzanne Schulting en Kaja Ziomek-Nogal uit Polen voor.

3 uur geleden
Marathon van Rotterdam krijgt nieuwe finishlocatie

ROTTERDAM (ANP) - De marathon van Rotterdam heeft dit jaar tijdens de 45e editie een andere finishlocatie. Vanwege werkzaamheden ligt de streep op de Coolsingel bij Beursplein, ter hoogte van het WTC. Dat maakte de organisatie bekend in een persbericht.

11 uur geleden
Verstappen rijdt zesde tijd in tweede vrije training Australië

MELBOURNE (ANP) - Max Verstappen heeft tijdens de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Australië in de Formule 1 de zesde tijd gereden (1.20,366). Australiër Oscar Piastri (McLaren) was de snelste in 1.19,729. Viervoudig wereldkampioen Verstappen reed eerder op vrijdag in de eerste training van het seizoen in Melbourne de derde tijd.

11 uur geleden