Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Djokovic breekt met coach Ivanisevic

Djokovic breekt met coach Ivanisevic

BELGRADO (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft de samenwerking met zijn coach Goran Ivanisevic beëindigd. De Servische nummer 1 van de wereld meldt op zijn Instagram-account dat het besluit een paar dagen geleden genomen is. "Onze chemie op de baan kende zijn ups en downs, maar onze vriendschap is altijd sterk gebleven", schrijft Djokovic, die een moeizaam voorjaar kent.

Na zijn uitschakeling in de halve finales van de Australian Open keerde de 36-jarige Serviër pas in maart terug op de baan. In Indian Wells verloor hij al in de derde ronde, waarna hij zich afmeldde voor het toernooi van Miami.

Djokovic, winnaar van 24 grandslamtoernooien, voegde voormalig Wimbledonkampioen Ivanisevic in 2019 toe aan zijn begeleidingsstaf. Met hulp van de Kroaat wilde hij onder meer zijn opslag verbeteren. "Maar sindsdien droeg hij ook bij aan veel plezier en recordbrekende prestaties, zoals nog een aantal grandslamtitels", schrijft Djokovic bij een foto waarop beiden het bordspel Parchis spelen. "Het is ons 'bijgevecht' dat we al jaren leveren en dat niet zal stoppen. Dank voor alles, Sefinjo, ik houd van jou."

Djokovic meldde zich af voor het toernooi van Miami met als reden dat hij moest schipperen tussen zijn privé- en zijn professionele schema. Hij bereidt zich nu voor op het gravelseizoen met als doel op Roland Garros zijn 25e grandslamtitel te veroveren. Dat toernooi in Parijs begint op 26 mei.

Meer uit Sport

Hockeyers gelijk tegen België in Pro League, verliezen shoot-outs

WAVER (ANP) - De hockeyers van Oranje hebben in de Pro League gelijkgespeeld tegen koploper België. Lang stond de ploeg van bondscoach Jeroen Delmee op voorsprong in Waver, maar zeven minuten voor tijd maakte Tom Boon gelijk: 2-2. Vervolgens verloor Oranje de shoot-outserie.

2 uur geleden
Lamens strandt als laatste Nederlandse in kwalificaties Wimbledon

LONDEN (ANP) - De Nederlandse tennissters ontbreken dit jaar na Roland Garros ook in het enkelspel van Wimbledon. Suzan Lamens was als laatste tennisster actief in de kwalificaties van het Engelse grandslamtoernooi, maar ze strandde in de tweede ronde. De 26-jarige Zuid-Hollandse verloor in drie sets van Elena Pridankina uit Rusland: 5-7 6-4 3-6.

9 uur geleden
IOC geeft iedere olympiër voortaan 10.000 dollar

LAUSANNE (ANP/DPA) - Alle sporters krijgen voortaan 10.000 dollar (bijna 9000 euro) voor hun deelname aan de Olympische Spelen. Dat is bekendgemaakt na een vergadering van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) in Lausanne, waar het hoofdkantoor van de sportkoepel is gevestigd.

10 uur geleden
Verstappen hoopt door upgrade op betere Red Bull in Oostenrijk

SPIELBERG (ANP) - Max Verstappen hoopt dat een nieuwe 'upgrade' zijn Red Bull wat meer in balans brengt en sneller maakt. Dat zegt de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 in een vooruitblik van zijn team op de Grote Prijs van Oostenrijk. Die grand prix is een thuisrace, omdat Red Bull eigenaar is van het circuit. "Het wordt spannend om te zien hoeveel rondetijd we hiermee kunnen winnen."

15 uur geleden
Hockeysters met eindzege Pro League geplaatst voor Spelen in LA

WAVER (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben zich vier wedstrijden voor het einde al verzekerd van de eindzege in de landencompetitie Pro League. De ploeg van bondscoach Raoul Ehren heeft zich daarmee direct geplaatst voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028.

16 uur geleden
Bondscoach Olsson na vier jaar weg bij handballers

ARNHEM (ANP) - Staffan Olsson vertrekt na bijna vier jaar als bondscoach van de Nederlandse handballers. De 62-jarige Zweed en de Nederlandse handbalbond hebben "in goed overleg" besloten het aflopende contract niet te verlengen, meldt de bond in een persbericht.

1 dag geleden
Housheer en Dulfer gekozen in team beste handbalsters van Europa

WENEN (ANP) - Dione Housheer en Kelly Dulfer zijn gekozen in het team met de beste handbalsters van Europa. De Europese handbalfederatie presenteerde het sterrenteam als uitkomst van de verkiezing die werd gehouden na afloop van het Europese clubseizoen. Housheer en Dulfer zijn allebei internationals van Oranje en spelen bij de Hongaarse club Győri, die afgelopen seizoen de finale van de Champions League verloor van de Franse club Metz.

1 dag geleden