Djokovic boekt duizendste tenniszege en bereikt finale in Rome
ROME (ANP) - Novak Djokovic heeft zich dankzij zijn duizendste zege voor de twaalfde keer geplaatst voor de finale van het masterstoernooi van Rome. Bij de laatste vier versloeg hij de Noor Casper Ruud met 6-4 6-3. De partij duurde een uur en 42 minuten.
De 34-jarige Djokovic is de vijfde speler in de open era die de mijlpaal van duizend overwinning weet te bereiken. Jimmy Connors (1274), Roger Federer (1251), Ivan Lendl (1068) en Rafael Nadal (1051) gingen hem voor. Na afloop ontving de nummer 1 van de wereld een grote taart op het centercourt van het Foro Italico.
Djokovic liep snel uit naar een 4-0-voorsprong en het werd uiteindelijk 5-1. Ruud won vervolgens drie games op rij, waarna Djokovic op eigen service zijn tweede setpunt benutte. In de tweede set won hij na een 3-2-achterstand de laatste vier games.
Zondag neemt Djokovic het in de finale op tegen de Griek Stefanos Tsitsipas, die eerder op de dag Alexander Zverev in drie sets had verslagen. Djokovic kan het toernooi in de Italiaanse hoofdstad voor de zesde keer winnen. Vorig jaar verloor hij in de finale van Rafael Nadal, die dit jaar werd uitgeschakeld door de Canadees Denis Shapovalov.
Meer uit Sport
SUZUKA (ANP/AFP) - De Britse journalist Giles Richards van The Guardian is "diep teleurgesteld" in Max Verstappen. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 stuurde hem weg bij de persconferentie voorafgaand aan de Grote Prijs van Japan. "Ik heb blijkbaar een gevoelige snaar geraakt, maar ik ben nog nooit gesommeerd een persconferentie te verlaten", schreef Richards in zijn krant.
52 minuten geledenCAMPRODÓN (ANP) - Wielrenner Ethan Vernon heeft de vierde etappe in de Ronde van Catalonië gewonnen. De 25-jarige Brit van NSN Cycling versloeg in de massasprint de Fransman Dorian Godon, die al twee ritten had gewonnen in de Spaanse etappekoers. Een andere Brit, Tom Pidcock, spurtte naar de derde plaats. Godon behield de leiding in het algemeen klassement; hij heeft dertien seconden voorsprong op Pidcock en veertien tellen op de Belg Remco Evenepoel.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Transgender Netwerk vindt de nieuwe regel van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) die transvrouwen uitsluit van deelname aan de vrouwencategorie "onverdedigbaar" en "onacceptabel". De belangenorganisatie wijst erop dat het besluit haaks staat op advies van experts van de VN en stelt dat "het IOC zwicht voor desinformatie en angstzaaierij van antirechtenbewegingen".
2 uur geledenSUZUKA (ANP) - Lando Norris gelooft dat McLaren dit jaar nog de beste auto van alle teams in de Formule 1 kan bouwen. Dat zei de regerend wereldkampioen tijdens een persconferentie voorafgaand aan de Grote Prijs van Japan. "We moeten geduld hebben, maar ik heb veel vertrouwen in het team. Onze auto heeft veel potentie."
3 uur geledenLAUSANNE (ANP/RTR) - Alleen biologisch vrouwelijke atleten, van wie het geslacht wordt vastgesteld door middel van een eenmalige genetische screeningstest, komen in aanmerking om deel te nemen aan de onderdelen van de vrouwelijke categorie op de Olympische Spelen in 2028 in Los Angeles. Transgender vrouwen worden uitgesloten van deelname in de vrouwencategorie, meldt het Internationaal Olympisch Comité (IOC) donderdag.
6 uur geledenBRUGGE (ANP/BELGA) - De Belgische wielerbond heeft een klacht ingediend tegen klimaatactivist Wouter Mouton, die woensdag op ongeveer 30 kilometer van de aankomst van de Ronde van Brugge een valpartij veroorzaakte. Dat maakte Belgian Cycling donderdag bekend.
6 uur geledenSUZUKA (ANP/AFP) - Viervoudig wereldkampioen Max Verstappen is donderdag betrokken geraakt bij een incident voorafgaand aan de Grote Prijs van Japan, toen hij weigerde zijn persconferentie te beginnen totdat een Engelse journalist de zaal had verlaten.
10 uur geleden