Djokovic boekt duizendste tenniszege en bereikt finale in Rome
ROME (ANP) - Novak Djokovic heeft zich dankzij zijn duizendste zege voor de twaalfde keer geplaatst voor de finale van het masterstoernooi van Rome. Bij de laatste vier versloeg hij de Noor Casper Ruud met 6-4 6-3. De partij duurde een uur en 42 minuten.
De 34-jarige Djokovic is de vijfde speler in de open era die de mijlpaal van duizend overwinning weet te bereiken. Jimmy Connors (1274), Roger Federer (1251), Ivan Lendl (1068) en Rafael Nadal (1051) gingen hem voor. Na afloop ontving de nummer 1 van de wereld een grote taart op het centercourt van het Foro Italico.
Djokovic liep snel uit naar een 4-0-voorsprong en het werd uiteindelijk 5-1. Ruud won vervolgens drie games op rij, waarna Djokovic op eigen service zijn tweede setpunt benutte. In de tweede set won hij na een 3-2-achterstand de laatste vier games.
Zondag neemt Djokovic het in de finale op tegen de Griek Stefanos Tsitsipas, die eerder op de dag Alexander Zverev in drie sets had verslagen. Djokovic kan het toernooi in de Italiaanse hoofdstad voor de zesde keer winnen. Vorig jaar verloor hij in de finale van Rafael Nadal, die dit jaar werd uitgeschakeld door de Canadees Denis Shapovalov.
Meer uit Sport
BENGALURU (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is er niet in geslaagd de voorsprong van Nederland in de eerste kwalificatiewedstrijd van de Davis Cup tegen India te verdubbelen. De nummer 88 van de wereld ging in Bengaluru met 4-6 5-7 onderuit tegen Dhakshineswar Suresh, de mondiale nummer 465. De stand na twee partijen is 1-1.
50 minuten geledenMIDDELKERKE (ANP/Belga) - Veldrijdster Aniek van Alphen heeft zich verzekerd van de eindzege in de Superprestige. De 27-jarige Nederlandse eindigde in de laatste wedstrijd in het Belgische Middelkerke als achtste, net genoeg voor de eindwinst.
51 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor speelt in de eerste ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam tegen Giovanni Mpetshi Perricard uit Frankrijk. Dat is de uitkomst van de loting. Het hoofdtoernooi begint maandag.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Merel Conijn komt bij haar olympische debuut bij de Spelen van Milaan niet in actie in de eerste rit van de 3000 meter, maar in de tweede rit. De 24-jarige schaatsster is een rit doorgeschoven door de afmelding van Martina Sablikova uit Tsjechië, die ziek is.
2 uur geledenBENGALURU (ANP) - Guy den Ouden heeft Nederland op een 1-0-voorsprong gezet in de eerste kwalificatiewedstrijd van de Davis Cup tegen India. De 23-jarige debutant versloeg in Bengaluru Sumit Nagal met 6-0 4-6 6-3.
2 uur geledenBORMIO (ANP) - Franjo von Allmen heeft op de Olympische Spelen goud gewonnen op de afdaling. De 24-jarige skiër uit Zwitserland was de snelste op de uitdagende Stelvio-piste in Bormio, met een gemiddeld hellingspercentage van 30,9 en een totaal hoogteverschil van 1010 meter.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Martina Sablikova heeft zich op de Olympische Spelen in Milaan afgemeld voor de 3000 meter. De 38-jarige Tsjechische kan niet starten wegens ziekte. Sablikova zou in de zesde rit rijden tegen Josie Hofmann uit Duitsland
5 uur geleden