Djokovic blijft Zverev op karakter en kwaliteit de baas
MELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic (33) heeft voor het derde opeenvolgende jaar de laatste vier bereikt van de Australian Open. De als eerste geplaatste Serviër bleef de tien jaar jongere Duitser Alexander Zverev, de nummer 6 van de plaatsingslijst, in de kwartfinales na 3,5 uur de baas. De titelverdediger zegevierde in de Rod Laver Arena in vier sets: 6-7 (6) 6-2 6-4 7-6 (6).
Djokovic speelt in de halve eindstrijd tegen de Rus Aslan Karatsev, afkomstig uit het kwalificatietoernooi. De huidige nummer 114 van de wereldranglijst verraste de allerminst fitte Bulgaar Grigor Dimitrov in vier sets: 2-6 6-4 6-1 6-2.
Djokovic had eerder in het toernooi last van een buikblessure. In zijn voorgaande partij tegen de Canadees Milos Raonic, die in vier sets ten onder ging, ondervond Djokovic echter al weinig hinder meer van fysieke problemen. Ook in het duel met Zverev maakte hij een vrijwel fitte indruk.
Mentale kracht
Voor Djokovic was het zijn zesde zege tegen Zverev in acht onderlinge duels. De achtvoudige kampioen versloeg de grillige Duitser op basis van kwaliteit en karakter. Vooral in de cruciale derde set toonde Djokovic zijn mentale kracht.
Bij een achterstand van 4-1 won hij vijf games op rij. Na het winnende punt in die set schreeuwde hij het uit van vreugde en strijdlust. Zverev gaf zich na die teleurstellende reeks echter nog niet gewonnen. Hij kwam snel op een voorsprong van 3-0, maar liet in de vierde game drie breakkansen liggen. Daarna was de Duitser opnieuw van slag.
In de achtste game gloorde iets van herstel, maar Djokovic wist koelbloedig opnieuw twee breakpoints weg te werken (4-4). Op 6-5 kreeg Zverev nog een setpoint op de service van de Serviër, die echter overeind bleef en daarna in de tiebreak toesloeg op zijn tweede matchpoint met zijn 23e ace.
"Ik moest in de eerste set nog een beetje op gang komen", zei Djokovic kort na afloop. "Daarna ging ik beter serveren en bewoog ik ook beter over de baan. In de vierde set kregen de zenuwen aan beide kanten de overhand. We hebben elkaar tot het uiterste gedreven. Ik ben nu best wel uitgeput, zeker ook in emotioneel opzicht."
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Kimi Antonelli ziet de recente aanpassingen in het motorreglement van de Formule 1 als een stap vooruit. Dat zei de 19-jarige leider in de WK-stand bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Miami van zondag.
14 uur geledenVUCHERENS (ANP) - Tadej Pogacar heeft na de eerste ook de tweede etappe van de Ronde van Romandië gewonnen. De wereldkampioen uit Slovenië was de snelste in de sprint van een uitgedund peloton na een heuvelachtige rit naar Vucherens. Hij versloeg de Fransman Dorian Godon, die dinsdag de proloog won. Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland werd derde.
18 uur geledenMADRID (ANP) - De Belgische tennisser Alexander Blockx heeft titelverdediger Casper Ruud uitgeschakeld in de kwartfinale van het masterstoernooi van Madrid. De 21-jarige Blockx, 69e op de wereldranglijst, had aan twee sets genoeg tegen de Noorse nummer 15 van de wereld: 6-4 6-4.
19 uur geledenBENIMANTELL (ANP) - Mathieu van der Poel rijdt deze zomer de Tour de France. Dat zei de Nederlandse wielrenner in een interview met de Spaanse sportkrant AS. Ook is het volgens Van der Poel "zeer goed mogelijk" dat hij eind augustus in actie komt op het wereldkampioenschap mountainbike.
22 uur geledenLONDEN (ANP) - De Nederlandse tafeltennissters hebben op het WK voor landenteams in Londen de groepsfase afgesloten met een duidelijke zege op Mexico (3-0). Li Jie, Britt Eerland en Shuohan Men wonnen alle drie hun partijen met 3-0 in games.
23 uur geledenNAIROBI (ANP) - Kenia heeft Sabastian Sawe als een held onthaald. De 31-jarige hardloper won zondag de marathon van Londen in een historisch wereldrecord. Hij liep als eerste mens in een officiële wedstrijd over 42,195 kilometer onder de magische grens van twee uur: 1.59.30. Na een saluut met waterkanonnen bij aankomst op het vliegveld van Nairobi volgde een huldiging door president William Ruto.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen kruipt vrijdag met nieuwe hoop in de Red Bull bij de 'hervatting' van de Formule 1 in Miami. De koningsklasse heeft vijf weken stilgelegen, omdat de grands prix van Saudi-Arabië en Bahrein om de onrust in het Midden-Oosten zijn geschrapt. "Het team heeft in die lange pauze hard gewerkt om uit te vinden hoe we de auto kunnen verbeteren. Ik ben heel benieuwd hoe het zal gaan in Miami en hopelijk kan ik wat dichter bij de top 3 komen", zegt de viervoudig wereldkampioen in een vooruitblik van Red Bull Racing.
1 dag geleden