Djokovic biedt meevechtende Oekraïense tennisser financiële hulp
KIEV (ANP) - Novak Djokovic heeft de Oekraïense oud-tennisser Sergei Stachovski financiële hulp aangeboden. Stachovski beëindigde onlangs zijn carrière en vecht nu in Kiev mee tegen de Russische soldaten die de stad willen overnemen. De 36-jarige Oekraïner deelde via Instagram een foto van een WhatsApp-gesprek met Djokovic, waarin de Serviër hem hulp aanbiedt.
"Stako, hoe gaat het man? Ben je op het slagveld? Ik denk aan je... hopelijk wordt alles snel rustiger", staat in de berichten die de twintigvoudig grandslamwinnaar volgens Stachovski verstuurde. "Laat me alsjeblieft weten wat het beste adres is om hulp naar te sturen. Financiële hulp of andere hulp..." De Oekraïner meldt niet of hij gebruik heeft gemaakt van het aanbod van Djokovic. Stachovski schrijft alleen op Instagram: "bedankt voor je steun, Oekraïne is dankbaar".
Stachovski, winnaar van vier ATP-titels en voormalig nummer 31 van de wereld, besloot na de Australian Open zijn tenniscarrière te beëindigen. Hij was met zijn familie op vakantie toen Russische militairen Oekraïne binnenvielen. De oud-tennisser meldde zich als reservist aan bij het Oekraïense leger en vecht nu mee in Kiev.
"Ik had nooit gedacht dat ik in Kiev een kogelvrij vest zou moeten dragen", schreef Stachovski enkele dagen geleden op Instagram bij een foto in militaire kleding, met een groot geweer in zijn handen. "Het is een ramp hoe Rusland Oekraïne is binnengevallen, steden bombardeert en onschuldige mensen vermoordt. We moeten ons in de wereld verenigen om dit te laten stoppen en om Poetin te laten plaatsnemen waar hij thuishoort: in de kelder van gevangenis."
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Trainer Gerard van Velde vindt dat hij zijn levenswerk heeft voltooid met de gouden olympische medaille van Femke Kok op de 500 meter. De voormalige sprinter, die zelf goud behaalde op de 1000 meter op de Spelen van Salt Lake City in 2002, won eerder het eerste Nederlandse goud bij de mannen op de 500 meter met zijn schaatser Michel Mulder op de Spelen van Sotsji in 2014.
35 minuten geledenMILAAN (ANP) - Nederland is bij de Olympische Spelen in het medailleklassement naar de gedeelde vierde plaats gestegen. Dat is in Milaan en Cortina d'Ampezzo de hoogste klassering tot dusver voor TeamNL.
3 uur geledenANTERSELVA (ANP) - Lisa Vittozzi heeft Italië de eerste olympische gouden medaille ooit bezorgd in de biatlon. De 31-jarige Vittozzi veroverde het historische goud op de 10 kilometer achtervolging. Ze had ruim 28 seconden voorsprong op de Noorse Maren Kirkeeide, die het zilver won. Het brons ging naar de Finse Suvi Minkkinen, die als derde over de finish gleed op ruim 34 seconden van de winnares.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De naam van tennisser Alex De Minaur staat dan toch op de boarding van Ahoy tussen alle winnaars van het ABN AMRO Open. Na twee verloren finales op rij sloeg de 26-jarige Australiër in de eindstrijd van 2026 tegen de één jaar jongere Canadees Félix Auger-Aliassime in twee sets toe: 6-3 6-2.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok heeft bij de Olympische Spelen als eerste Nederlandse schaatsster goud veroverd op de 500 meter. De 25-jarige Friezin won de kortste afstand in het Milano Speed Skating Stadium in een olympisch record van 36,49.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatsers hebben zich op de Olympische Spelen in Milaan gekwalificeerd voor de halve finales op de ploegenachtervolging. Het team met Marcel Bosker, Chris Huizinga en Stijn van de Bunt kwam tot de vierde tijd van 3.41,85. In de halve finale is Italië dinsdag de tegenstander.
4 uur geledenMONACO (ANP) - Atlete Diane van Es heeft in Monaco de internationale wegrace over 5 kilometer gewonnen in een Nederlands record van 14 minuten en 33 seconden. De 26-jarige hardloopster bleef slechts één seconde verwijderd van de beste tijd ooit gelopen door een Europese atlete op deze afstand. Die staat met 14.32 op naam van de Italiaanse Nadia Battocletti.
4 uur geleden