Djokovic biedt meevechtende Oekraïense tennisser financiële hulp
KIEV (ANP) - Novak Djokovic heeft de Oekraïense oud-tennisser Sergei Stachovski financiële hulp aangeboden. Stachovski beëindigde onlangs zijn carrière en vecht nu in Kiev mee tegen de Russische soldaten die de stad willen overnemen. De 36-jarige Oekraïner deelde via Instagram een foto van een WhatsApp-gesprek met Djokovic, waarin de Serviër hem hulp aanbiedt.
"Stako, hoe gaat het man? Ben je op het slagveld? Ik denk aan je... hopelijk wordt alles snel rustiger", staat in de berichten die de twintigvoudig grandslamwinnaar volgens Stachovski verstuurde. "Laat me alsjeblieft weten wat het beste adres is om hulp naar te sturen. Financiële hulp of andere hulp..." De Oekraïner meldt niet of hij gebruik heeft gemaakt van het aanbod van Djokovic. Stachovski schrijft alleen op Instagram: "bedankt voor je steun, Oekraïne is dankbaar".
Stachovski, winnaar van vier ATP-titels en voormalig nummer 31 van de wereld, besloot na de Australian Open zijn tenniscarrière te beëindigen. Hij was met zijn familie op vakantie toen Russische militairen Oekraïne binnenvielen. De oud-tennisser meldde zich als reservist aan bij het Oekraïense leger en vecht nu mee in Kiev.
"Ik had nooit gedacht dat ik in Kiev een kogelvrij vest zou moeten dragen", schreef Stachovski enkele dagen geleden op Instagram bij een foto in militaire kleding, met een groot geweer in zijn handen. "Het is een ramp hoe Rusland Oekraïne is binnengevallen, steden bombardeert en onschuldige mensen vermoordt. We moeten ons in de wereld verenigen om dit te laten stoppen en om Poetin te laten plaatsnemen waar hij thuishoort: in de kelder van gevangenis."
Meer uit Sport
LAUSANNE (ANP/RTR) - De dopingautoriteit ITIA is een onderzoek gestart naar de Tsjechische tennisster Marketa Vondrousova. De voormalige winnares van Wimbledon zou in december vorig jaar een dopingtest bij haar huis hebben geweigerd. In afwachting van het onderzoek geldt geen voorlopige schorsing, meldt ITIA.
1 uur geledenTBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout had niet verwacht dat haar EK-finale binnen een minuut voorbij zou zijn. Dat zei de 23-jarige judoka na haar eerste Europese titel in het Georgische Tbilisi. Ze besliste de wedstrijd tegen de Franse Manon Deketer binnen een minuut met ippon dankzij een sterke houdgreep.
2 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Estavana Polman heeft haar afscheid van het handbal aangekondigd. De voormalige vedette van het Nederlands vrouwenteam stopt ermee aan het einde van dit seizoen. Dat meldt de 33-jarige speelster op Instagram. Op 23 mei speelt ze haar laatste wedstrijd.
5 uur geledenTBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout heeft in het Georgische Tbilisi goud veroverd op het EK judo. De 23-jarige judoka versloeg de Franse Manon Deketer in de klasse tot 63 kilogram binnen een minuut met ippon en zorgde zo voor de eerste Nederlandse medaille van het toernooi.
7 uur geledenOVERIJSE (ANP) - Wielrenster Célia Gery uit Frankrijk heeft Mischa Bredewold afgetroefd in de Brabantse Pijl. De 20-jarige Franse renster van FDJ United - Suez was na 125,7 kilometer de beste in de sprint in Overijse voor Bredewold en de Italiaanse Silvia Persico.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volleyballer Michaël Parkinson (34) heeft zijn carrière op het hoogste niveau beëindigd tijdens zijn revalidatieperiode van een kruisbandblessure. Dat meldde de volleybalbond bij de bekendmaking van de 'longlist' voor de wedstrijden van Oranje voor de European League deze zomer.
10 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.
11 uur geleden