Djokovic biedt meevechtende Oekraïense tennisser financiële hulp
KIEV (ANP) - Novak Djokovic heeft de Oekraïense oud-tennisser Sergei Stachovski financiële hulp aangeboden. Stachovski beëindigde onlangs zijn carrière en vecht nu in Kiev mee tegen de Russische soldaten die de stad willen overnemen. De 36-jarige Oekraïner deelde via Instagram een foto van een WhatsApp-gesprek met Djokovic, waarin de Serviër hem hulp aanbiedt.
"Stako, hoe gaat het man? Ben je op het slagveld? Ik denk aan je... hopelijk wordt alles snel rustiger", staat in de berichten die de twintigvoudig grandslamwinnaar volgens Stachovski verstuurde. "Laat me alsjeblieft weten wat het beste adres is om hulp naar te sturen. Financiële hulp of andere hulp..." De Oekraïner meldt niet of hij gebruik heeft gemaakt van het aanbod van Djokovic. Stachovski schrijft alleen op Instagram: "bedankt voor je steun, Oekraïne is dankbaar".
Stachovski, winnaar van vier ATP-titels en voormalig nummer 31 van de wereld, besloot na de Australian Open zijn tenniscarrière te beëindigen. Hij was met zijn familie op vakantie toen Russische militairen Oekraïne binnenvielen. De oud-tennisser meldde zich als reservist aan bij het Oekraïense leger en vecht nu mee in Kiev.
"Ik had nooit gedacht dat ik in Kiev een kogelvrij vest zou moeten dragen", schreef Stachovski enkele dagen geleden op Instagram bij een foto in militaire kleding, met een groot geweer in zijn handen. "Het is een ramp hoe Rusland Oekraïne is binnengevallen, steden bombardeert en onschuldige mensen vermoordt. We moeten ons in de wereld verenigen om dit te laten stoppen en om Poetin te laten plaatsnemen waar hij thuishoort: in de kelder van gevangenis."
Meer uit Sport
ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen is goed begonnen aan de Grand Prix van Abu Dhabi, het laatste raceweekeinde van dit jaar in de Formule 1. De coureur van Red Bull reed in de eerste vrije training de tweede tijd (1.24,493). Hij was een fractie minder snel dan Lando Norris. De kampioenschapsleider van McLaren klokte 1.24,485 en was slechts 8 duizendsten sneller dan de Nederlander. De derde tijd op het Yas Marina Circuit was voor Charles Leclerc. De coureur van Ferrari gaf 16 duizendsten toe.
21 minuten geledenTORONTO (ANP/AFP) - Basketbalvedette LeBron James heeft door een score van 8 punten tegen Toronto Raptors een bijna negentien jaar oude reeks zien eindigen. De 40-jarige speler van Los Angeles Lakers maakte sinds januari 2007 in 1297 duels steeds minstens 10 punten.
2 uur geledenABU DHABI (ANP) - Personele wijzigingen bij Ferrari zijn 'absoluut' nodig om een nieuw rampseizoen voor Lewis Hamilton te voorkomen. Dat vertelde de zevenvoudig wereldkampioen voorafgaand aan de Grote Prijs van Abu Dhabi.
3 uur geledenLUBLIN (ANP) - Marrit Steenbergen heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan de 200 meter vrije slag gewonnen. De 25-jarige Nederlandse zwemster dook in Lublin in Polen met 1.50,33 bijna twee seconden onder haar persoonlijke record. Eerder op donderdag had Steenbergen al goud gepakt op de 100 meter wisselslag. Beide keren betekende haar tijd ook een Europees record.
15 uur geledenLUBLIN (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan overtuigend de titel gewonnen op de 100 meter wisselslag. De 25-jarige Nederlandse verbeterde in Lublin in Polen haar persoonlijke record ruim, tot 56,26 seconden. Die tijd betekende ook een Europees record.
16 uur geledenABU DHABI (ANP) - Max Verstappen leeft "volkomen ontspannen" en "zonder stress" toe naar de slotrace van dit jaar in de Formule 1. Hij zal er alles aan doen om zijn vijfde wereldtitel te veroveren, maar heeft er vrede mee als het niet lukt. "Ik heb alles bereikt wat ik wilde bereiken in de Formule 1, alles wat erbij komt is een bonus", zei de 28-jarige coureur van Red Bull in aanloop naar de Grand Prix van Abu Dhabi.
22 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Wielrenster Nienke Vinke (21) gaat naar Team SD Worx - Protime. Dat meldt de ploeg in een persbericht. De winnares van het jongerenklassement in de Tour de France Femmes heeft een contract voor drie jaar getekend.
23 uur geleden