Djokovic bidt voor frisse lucht op Australian Open
MELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic is er niet gerust op dat de Australian Open probleemloos zullen verlopen, ook al is de luchtverontreiniging door de bosbranden de afgelopen dagen afgenomen in Melbourne. "We weten niet of de luchtkwaliteit zo goed blijft. We kunnen alleen maar hopen en bidden dat we het ergste hebben gehad, in het belang van het welzijn en de gezondheid van de spelers", aldus de zevenvoudig kampioen van het grandslamtoernooi, dat maandag begint.
Djokovic was de afgelopen week getuige van de ademhalingsklachten van tennissers in het kwalificatietoernooi. De Sloveense Dalila Jakupovic moest dinsdag zelfs opgeven. "Ik denk dat Melbourne die dag de meest vervuilde stad van de wereld was. Ik vond het heel triest om te zien", aldus de Serviër, die zich vasthoudt aan de redelijk gunstige weersvoorspellingen voor de komende dagen. "Gelukkig hebben ze hier op de drie stadions daken die dicht kunnen, maar er zijn zoveel wedstrijden die moeten worden afgewerkt, het toernooi komt ongetwijfeld in de knel als er veel partijen moeten worden afgelast."
Meer uit Sport
NICE (ANP/Belga) - De slotklim in de zevende etappe van Parijs-Nice is geschrapt. De organisatie van de Franse WorldTour-koers heeft het parcours van de koninginnenrit aangepast vanwege het voorspelde winterweer. De finish van de rit die begint in Nice ligt nu niet in Auron, maar in Isola, zo meldde de ASO.
7 uur geledenMONTREAL (ANP) - Shorttracker Melle van 't Wout is op de WK shorttrack in Montreal uitgeschakeld in de heats van de 500 meter. De 26-jarige shorttracker, die op de Olympische Spelen in Milaan zilver won op deze afstand, liep tegen een diskwalificatie aan.
9 uur geledenAPT (ANP) - Wielrenner Harold Tejada uit Colombia heeft de zesde etappe in Parijs-Nice op zijn naam geschreven. De Colombiaan van XDS Astana ontsnapte in de rit van Barbentane naar Apt over 179,3 kilometer in de slotkilometers uit de groep met favorieten en bleef die voor. Dorian Godon uit Frankrijk werd tweede en de Brit Lewis Askey kwam als derde binnen.
11 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Formule 1-races in Bahrein en Saudi-Arabië zijn geannuleerd. Dat stelt de Duitse betaalzender Sky volgens DPA. De GP's stonden voor 12 en 19 april op de kalender, maar gaan vanwege de oorlog in het Midden-Oosten niet door.
11 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - De judobond (JBN) gaat met tien judoka's naar het Europees kampioenschap, dat plaatsvindt van 16 tot en met 19 april in de Georgische hoofdstad Tbilisi. Het team bestaat uit zeven vrouwen en drie mannen.
11 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Team Essent heeft schaatsster Angel Daleman tot de zomer van 2028 vastgelegd. De ploeg van Sven Kramer en Jac Orie heeft het contract van de 18-jarige schaatsster, dat nog liep tot 2027, opengebroken en verlengd.
12 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Niels de Langen (27) heeft vrijdag een zilveren medaille gewonnen op de reuzenslalom bij de Paralympische Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo. Het goud was voor de Italiaan René de Silvestro. Thijn Speksnijder werd elfde.
13 uur geleden