Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Djokovic bezit bedrijf dat molecuul tegen corona ontwikkelt

Djokovic bezit bedrijf dat molecuul tegen corona ontwikkelt

KOPENHAGEN (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft 80 procent van de aandelen in bezit van een Deens biotechbedrijf, dat een medische behandeling tegen het coronavirus aan het ontwikkelen is. De directeur van het bedrijf QuantBioRes heeft dat onthuld aan persbureau Reuters.

Het is een opvallend bericht na de commotie rond de niet-gevaccineerde Serviër en zijn pogingen om mee te doen aan de Australian Open. Djokovic dacht op basis van een medische vrijstelling op jacht te kunnen gaan naar zijn 21e grandslamtitel en kreeg aanvankelijk een rechter aan zijn zijde, maar na ingrijpen van de minister van Immigratie en een verloren beroep bij de federale rechter, kreeg de beste tennisser van de wereld geen visum en moest hij Australië verlaten.

Volgens directeur Ivan Loncarevic deed Djokovic de investering in de zomer van 2020, maar hij wilde niet zeggen om hoeveel geld het gaat. Zijn bedrijf heeft ongeveer elf onderzoekers die in Denemarken, Australië en Slovenië werken aan een molecuul dat het coronavirus ervan weerhoudt de menselijke cel te infecteren. Het is een behandeling en geen vaccin, benadrukte Loncarevic.

Meer uit Sport

UEFA geeft Infantino twee weken om 42 vragen te beantwoorden

NYON (ANP/DPA) - De Europese voetbalbond UEFA wil nadere opheldering van FIFA-voorzitter Gianni Infantino over zijn inmiddels ingetrokken plannen om aan private investeerders commerciële rechten te verkopen. De bond heeft 42 gedetailleerde vragen opgesteld en de onder druk staande voorzitter tot 2 november de tijd gegeven om de vragen te beantwoorden. Persbureau DPA kreeg een kopie van de brief.

11 minuten geleden
Turnster Wevers (35) kondigt afscheid aan na gemiste WK-finale

ROTTERDAM (ANP) - Turnster Sanne Wevers (35) heeft maandag bij de WK in Rotterdam haar afscheid aangekondigd. De olympisch balkkampioene van 2016 slaagde er in Ahoy niet in om zich te plaatsen voor de individuele balkfinale en ook de teamfinale (top-acht) bleek onhaalbaar.

2 uur geleden
Turnsters lopen definitief teamfinale mis op WK in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse turnsters zijn als team definitief uitgeschakeld bij de WK in Rotterdam. Na de achtste van tien startgroepen (subdivisies) bezetten Sanne Wevers, Naomi Visser, Sanna Veerman, Vera van Pol en Vera Ubbink de negende plek in het klassement. De top acht plaatst zich voor de finale.

2 uur geleden
Landenfinale lijkt onhaalbaar voor turnsters op WK

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse turnsters moeten vrezen dat hun score van 158,029 punten niet voldoende is voor een plaats in de landenfinale bij de WK in Rotterdam. Na de zevende van tien startgroepen (subdivisies) bezetten Sanne Wevers, Naomi Visser, Sanna Veerman, Vera van Pol en Vera Ubbink de zevende plek in het klassement. De top acht stroomt door naar de teamfinale.

4 uur geleden
Turnster Wevers op balk al vroeg uitgeschakeld bij WK

ROTTERDAM (ANP) - Turnster Sanne Wevers (35) is individueel op het onderdeel balk al vroeg uitgeschakeld bij de WK in Rotterdam.

4 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp klimt drie plekken op wereldranglijst

LONDEN (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft een kleine sprong gemaakt op de wereldranglijst. De beste tennisser van Nederland steeg drie plekken en is nu de nummer 38 van de wereld.

10 uur geleden
Merlier sprint naar zege slotrit Eneco Tour, Groenewegen tweede

ARNHEM (ANP) - De Belg Tim Merlier heeft de slotetappe van de Eneco Tour gewonnen. De 33-jarige wielrenner was na 149 kilometer in Arnhem overtuigend de snelste in de massasprint, voor Dylan Groenewegen en de Italiaan Davide Donati. De eindzege ging naar de Belg Victor Campenaerts van Visma - Lease a Bike.

1 dag geleden