Djokovic begint tennisseizoen in Dubai tegen Italiaan Musetti
DUBAI (ANP) - Tennisser Novak Djokovic neemt het in Dubai in zijn eerste officiële wedstrijd sinds zijn optreden in de Daviscup in december op tegen de Italiaan Lorenzo Musetti. Daarmee begint dan toch het seizoen voor de nummer 1 van de wereld, die in januari niet kon meedoen aan de Australian Open. De Serviër meende met een medische vrijstelling onder de in Australië geldende vaccinatieplicht tegen het coronavirus uit te komen, maar werd na een juridische strijd en een verblijf in een quarantainehotel het land uitgezet.
Djokovic won het ATP-toernooi van Dubai vijf keer, voor het laatst in 2020. Met de 19-jarige Musetti treft hij een tegenstander die het hem in de achtste finales van Roland Garros afgelopen jaar bijzonder lastig maakte. Musetti leidde zelfs met 2-0 in sets maar moest in de vijfde bij een 4-0-achterstand opgeven. Djokovic won niet veel later het toernooi in Parijs.
Djokovic kan in Dubai deelnemen omdat het coronavaccin voor inreizenden niet verplicht is in de Verenigde Arabische Emiraten, waar vrijdag nog 895 nieuwe besmettingen werden gemeld.
Botic van de Zandschulp heeft de Zuid-Afrikaan Lloyd Harris, de nummer 35 van de wereld, geloot. Van de Zandschulp staat 50e op de wereldranglijst. Beiden troffen elkaar niet eerder op de ATP Tour.
Meer uit Sport
HAFJELL (ANP/RTR/BELGA) - Skiester Mikaela Shiffrin heeft in Hafjell in Noorwegen haar 110e wereldbekeroverwinning behaald. De 31-jarige Amerikaanse was de beste op de slalom en zette daarmee een grote stap op weg naar haar zesde eindzege in de algemene wereldbeker.
4 uur geledenLILLEHAMMER (ANP/DPA) - Skiër Lucas Pinheiro Braathen heeft in het Noorse Lillehammer de wereldbeker reuzenslalom veroverd. De 25-jarige olympisch kampioen, die sinds 2024 voor Brazilië uitkomt, won de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen. Hij passeerde met de zege de Zwitserse leider Marco Odermatt in de stand.
4 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich eenvoudig geplaatst voor de vierde ronde van het masterstoernooi van Miami. De Italiaanse nummer 2 van de wereld was met 6-1 6-4 te sterk voor Corentin Moutet uit Frankrijk.
8 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Daniil Medvedev is na zijn finaleplaats in Indian Wells al in de derde ronde uitgeschakeld op het masterstoernooi van Miami. Francisco Cerúndolo uit Argentinië versloeg de als negende geplaatste Rus in drie sets: 6-0 4-6 7-5.
23 uur geledenLONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan heeft zich afgemeld voor de marathon van Londen van volgende maand. Dat meldt de organisatie van het evenement in de Engelse hoofdstad. De Nederlandse oud-winnares kampt met een blessure aan haar achillespees.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Titelverdedigster Aryna Sabalenka is doorgedrongen tot de vierde ronde van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Caty McNally met 6-4 6-2.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Miami uitgeschakeld. De Spaanse nummer 1 van de wereld verloor in drie sets van de Amerikaan Sebastian Korda: 3-6 7-5 4-6.
1 dag geleden