Djokovic begint met twijfels maar ook met publiek aan titeljacht
MELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic (33) begint maandag met de nodige twijfels aan de jacht op zijn negende Australian Open-titel. Twijfels over zijn fysieke gesteldheid en over zijn vorm, maar ook over zijn imago dat ook in Australië een deukje heeft opgelopen. Daar komt de onzekerheid met betrekking tot het coronavirus nog bij.
'The Happy Slam' geldt al jarenlang als de vertrouwde bijnaam van de Australian Open. Zonder zorgen zetten de tennissers in de Australische zomer het seizoen in gang. Dit jaar doet het toernooi die bijnaam weinig eer aan. In de aanloop ging het vooral over het coronavirus en de bijbehorende quarantaineperiode van twee weken.
De regering in Australië is streng, maar dat beleid heeft er wel voor gezorgd dat er publiek welkom is op Melbourne Park. "Publiek op de tribunes heb ik het meest gemist", zegt Djokovic. "In deze fase van mijn carrière, na vijftien jaar professioneel tennis, zijn de fans de belangrijkste inspiratiebron en motivatie voor me; het uitwisselen van de energie en passie die ik en de fans voor de sport hebben."
Dagelijks 30.000 toeschouwers
Dagelijks zijn er 30.000 toeschouwers welkom langs de banen, wat de komende twee weken voor haast surrealistische beelden zal zorgen. "Dit land heeft fantastisch werk verricht in de strijd tegen het virus", aldus de nummer 1 van de wereld. "We vinden het allemaal geweldig om hier te zijn."
De komst van de tennissers kon rekenen op kritiek van de plaatselijke bevolking. De woede richtte zich ook op Djokovic, die in een busje zonder mondkapje werd gefotografeerd en een brief stuurde aan toernooidirecteur Craig Tiley met het verzoek om meer comfort tijdens de quarantaine. Zo zou hij onder meer hebben gepleit voor villa's met privébanen voor de spelers, wat tot flinke verontwaardiging leidde.
Fysieke klachten
Maandag neemt Djokovic het in de avondsessie op tegen de Fransman Jérémy Chardy, de mondiale nummer 66. Het duel wordt gespeeld in de Rod Laver Arena, waar Djokovic al veertien duels op een rij heeft gewonnen. In 2018 verloor hij er voor het laatst, van de Zuid-Koreaan Chung Hyeon. "Het voelt als thuis voor mij in Australië, zeker in Rod Laver. Dat is, met afstand, de succesvolste tennisbaan in mijn loopbaan. Er zijn te veel herinneringen om er een uit te lichten, ieder jaar voelt het beter om er te staan."
Dit jaar maakte Djokovic alleen nog zijn opwachting op de ATP Cup. In het landentoernooi speelde hij slechts twee duels, die hij beide moeizaam wist te winnen. Op het eraan voorafgaande demonstratietoernooi in Adelaide liet Djokovic voor zijn eerste duel verstek gaan wegens fysieke klachten. Het is daarom de vraag of de Serviër als vanouds gaat domineren, aangezien hij op zijn laatste vier toernooien de titel niet wist te pakken.
Meer uit Sport
SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen start zondag vanaf poleposition in de Grote Prijs van Singapore. De viervoudig wereldkampioen was in de kwalificatie op het stratencircuit van Marina Bay met een rondje van 1.31,373 de snelste. Hij was een fractie sneller dan Ferrari-coureur Charles Leclerc uit Monaco en diens Britse teamgenoot Lewis Hamilton.
9 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Carlos Alcaraz heeft de derde ronde bereikt op het masterstoernooi van Shanghai. De Spaanse toptennisser rekende in de tweede ronde in twee sets af met de Argentijn Juan Manuel Cerúndolo: 6-3 6-3.
11 uur geledenBAKOE (ANP) - De Nederlandse judoka's zijn voor het eerst sinds 2017 zonder medaille geëindigd op een WK. Zwaargewicht Jur Spijkers verloor zaterdag in Bakoe (Azerbeidzjan) als laatste Nederlandse deelnemer in de herkansingen van de Tsjech Lukáš Krpálek op ippon.
13 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft met zijn zege in de sprintrace van de Grote Prijs van Singapore op alle huidige circuits van de Formule 1 gewonnen. De Red Bull-coureur zei in het interview na afloop echter dat hij de zege in een sprintrace niet meetelt. "Ik ben blij dat ik heb gewonnen, maar ik wil morgen winnen, niet vandaag."
13 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft de sprintrace van de Grote Prijs van Singapore gewonnen. De viervoudig wereldkampioen bleef de Ferrari's van de Brit Lewis Hamilton en Charles Leclerc uit Monaco ruim voor.
14 uur geledenSINGAPORE (ANP) - De start van de sprintrace van de Grote Prijs van Singapore in de Formule 1 is enige tijd uitgesteld door hevige regenval. Ruim tien minuten voor de start begon het hard te regenen boven het stratencircuit in Marina Bay in Singapore.
15 uur geledenBERGAMO (ANP) - Bauke Mollema weet nog niet wat hij gaat doen na zijn afscheid als wielrenner. De 39-jarige Groninger komt zaterdag voor het laatst in actie in de Ronde van Lombardije, de Italiaanse najaarsklassieker die hij in 2019 won. "Ik wil het gewoon rustig aan doen en bij mijn gezin zijn. Ik wil van het leven genieten", zegt Mollema op de website van zijn ploeg Lidl-Trek.
15 uur geleden