
Djokovic bedankt 'mensen over de hele wereld voor continue steun'
MELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic heeft voor het eerst van zich laten horen sinds hij voet op Australische bodem heeft gezet. De Servische tennisser verblijft momenteel in een hotel in Melbourne, nadat hem eerder deze week de toegang tot het land was geweigerd.
"Bedankt mensen over de hele wereld voor jullie continue steun. Ik voel het en het wordt erg gewaardeerd", schreef Djokovic in een korte update op Instagram.
Djokovic is in afwachting van een rechtszaak, die op maandag dient. De nummer 1 van de wereld dacht over een geldige 'medische vrijstelling' te beschikken om over anderhalve week zonder vaccinatiebewijs toch te kunnen deelnemen aan de Australian Open, maar volgens de Australische autoriteiten kon Djokovic niet aantonen waarom hij daar recht op zou hebben. Djokovic heeft zich nooit uitgelaten over het feit of hij wel of niet is gevaccineerd tegen het coronavirus.
Vader Djokovic
Kort voor vertrek naar Melbourne plaatste Djokovic op Instagram een foto van zichzelf op een vliegveld. Sindsdien heeft hij zich niet meer in het openbaar uitgelaten. Zijn vader Srdjan deed dat wel. Hij vergeleek de behandeling van zijn zoon zelfs met het lot van Jezus Christus. "Jezus werd gekruisigd, er werd hem van alles aangedaan. Hij heeft het doorstaan en leeft nog steeds onder ons. Nu proberen ze Novak op dezelfde manier te kruisigen en hem iets aan te doen", sprak de vader van de twintigvoudig grandslamkampioen.
In navolging van Djokovic werd ook de Tsjechische dubbelspecialiste Renata Voracova naar het hotel in Melbourne overgebracht. Donderdag zou ze van de douane het nieuws hebben gekregen dat haar visum ongeldig is. De Tsjechische is de nummer 81 van de wereld in het dubbelspel.
De Australian Open begint op maandag 17 januari. Djokovic is negenvoudig kampioen. Hij kan in Melbourne zijn 21e grandslamtitel in totaal pakken en het record alleen op zijn naam brengen. Rafael Nadal en Roger Federer hebben ook 20 grandslamtitels.
Meer uit Sport
MILTON KEYNES (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull heeft Christian Horner per direct weggestuurd. Laurent Mekies, die teambaas was bij zusterteam Racing Bulls, volgt Horner op, zo maakte zijn oude team bekend.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Carlos Alcaraz heeft de halve finale van Wimbledon bereikt. De Spaanse tennisser versloeg de Engelsman Cameron Norrie in drie sets: 6-2 6-3 6-3. De titelverdediger speelt in de halve eindstrijd tegen de Amerikaan Taylor Fritz, die de Rus Karen Chatsjanov versloeg.
17 uur geledenZURICH (ANP) - Oranje-bondscoach Andries Jonker probeert woensdag gebruik te maken van het volgens hem mindere gevoel bij tegenstander Engeland. De titelverdediger verloor het eerste duel met 2-1 van Frankrijk.
18 uur geledenLONDEN (ANP) - Amanda Anisimova staat in de halve finale van Wimbledon. Daarin treft ze Aryna Sabalenka uit Belarus, die de Duitse Laura Siegemund uitschakelde. De Amerikaanse Anisimova versloeg de Russische Anastasia Pavljoetsjenkova in de kwartfinale van het Londense grandslamtoernooi op Court 1 in twee sets: 6-1 7-6 (9).
18 uur geledenLONDEN (ANP) - Aryna Sabalenka heeft voor de derde keer de halve finales op Wimbledon bereikt. De Belarussische nummer 1 van de wereld had drie sets nodig om af te rekenen met de 37-jarige Duitse verrassing Laura Siegemund: 4-6 6-2 6-4.
20 uur geledenROUEN (ANP) - De Sloveen Tadej Pogacar heeft de vierde etappe van de Tour de France gewonnen. Het was een rit van Amiens naar Rouen over 174 kilometer. In de finale lagen enkele hellingen. De drievoudige Tourwinnaar van UAE Team Emirates won de sprint van een select groepje voor Mathieu van der Poel en de Deen Jonas Vingegaard.
20 uur geledenLONDEN (ANP) - Taylor Fritz heeft voor het eerst de halve finales van Wimbledon bereikt. De als vijfde geplaatste Amerikaan was in vier sets te sterk voor de Rus Karen Chatsjanov: 6-3 6-4 1-6 7-6 (4).
20 uur geleden