Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Djokovic bedankt 'mensen over de hele wereld voor continue steun'

Djokovic bedankt 'mensen over de hele wereld voor continue steun'

MELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic heeft voor het eerst van zich laten horen sinds hij voet op Australische bodem heeft gezet. De Servische tennisser verblijft momenteel in een hotel in Melbourne, nadat hem eerder deze week de toegang tot het land was geweigerd.

"Bedankt mensen over de hele wereld voor jullie continue steun. Ik voel het en het wordt erg gewaardeerd", schreef Djokovic in een korte update op Instagram.

Djokovic is in afwachting van een rechtszaak, die op maandag dient. De nummer 1 van de wereld dacht over een geldige 'medische vrijstelling' te beschikken om over anderhalve week zonder vaccinatiebewijs toch te kunnen deelnemen aan de Australian Open, maar volgens de Australische autoriteiten kon Djokovic niet aantonen waarom hij daar recht op zou hebben. Djokovic heeft zich nooit uitgelaten over het feit of hij wel of niet is gevaccineerd tegen het coronavirus.

Vader Djokovic

Kort voor vertrek naar Melbourne plaatste Djokovic op Instagram een foto van zichzelf op een vliegveld. Sindsdien heeft hij zich niet meer in het openbaar uitgelaten. Zijn vader Srdjan deed dat wel. Hij vergeleek de behandeling van zijn zoon zelfs met het lot van Jezus Christus. "Jezus werd gekruisigd, er werd hem van alles aangedaan. Hij heeft het doorstaan en leeft nog steeds onder ons. Nu proberen ze Novak op dezelfde manier te kruisigen en hem iets aan te doen", sprak de vader van de twintigvoudig grandslamkampioen.

In navolging van Djokovic werd ook de Tsjechische dubbelspecialiste Renata Voracova naar het hotel in Melbourne overgebracht. Donderdag zou ze van de douane het nieuws hebben gekregen dat haar visum ongeldig is. De Tsjechische is de nummer 81 van de wereld in het dubbelspel.

De Australian Open begint op maandag 17 januari. Djokovic is negenvoudig kampioen. Hij kan in Melbourne zijn 21e grandslamtitel in totaal pakken en het record alleen op zijn naam brengen. Rafael Nadal en Roger Federer hebben ook 20 grandslamtitels.

Meer uit Sport

Coureur Martín na afmelding in Maleisië somber over MotoGP-titel

SEPANG (ANP) - MotoGP-coureur Jorge Martín vreest dat zijn kansen op een tweede wereldtitel zijn verkeken. De 28-jarige Spanjaard probeerde met een gebroken pols mee te doen aan de Grote Prijs van Maleisië, maar trok zich voor de kwalificatie terug omdat hij te veel pijn had. Kampioenschapsleider Marc Márquez werd vervolgens tweede in de sprintrace, achter Pedro ⁠Acosta, waarmee hij zijn voorsprong op Martín in het klassement vergrootte van 10 naar 19 punten.

22 minuten geleden
Gridstraf van één plek voor Verstappen en Lawson na aanvaring

MEXICO-STAD (ANP) - Max Verstappen en Liam Lawson hebben allebei een gridstraf van één positie gekregen voor de Grote Prijs van Mexico-Stad na hun aanvaring in de tweede vrije training van vrijdag. De Nieuw-Zeelandse Formule 1-coureur van Racing Bulls wilde niet wijken voor de Nederlander, die boos reageerde en pareerde door in een volgende bocht de auto van Lawson af te snijden. De Red Bull raakte bij die agressieve actie wel een stuk van zijn bodemplaat kwijt.

3 uur geleden
Verstappen rijdt met schade vijfde tijd in tweede training Mexico

N i e u w bericht, meer informatie over training na 4e alinea

12 uur geleden
Zonder De Boo is schaatser Talsma de snelste op tweede 500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Johan Talsma heeft bij het kwalificatietoernooi voor de wereldbeker de tweede 500 meter op zijn naam geschreven. De 21-jarige schaatser van Reggeborgh was met een tijd van 34,74 op de tweede 500 meter de beste.

14 uur geleden
Schaatsster Beune wint 1500 meter op kwalificatietoernooi

HEERENVEEN (ANP) - Joy Beune heeft bij het kwalificatietoernooi voor de wereldbeker de 1500 meter op haar naam geschreven. De 26-jarige wereldkampioene op de 1500 meter van Team X2O Badkamers was met 1.53,75 sneller dan Marijke Groenewoud (1.54,88) en Gioya Lancee (1.55,08).

15 uur geleden
Leclerc sneller dan Antonelli in eerste vrije training Mexico

MEXICO-STAD (ANP) - Charles Leclerc heeft de snelste ronde gereden tijdens de eerste vrije training voor de Grote Prijs van Mexico-Stad. De Monegask was op het hooggelegen Autódromo Hermanos Rodríguez in zijn Ferrari ruim sneller dan Kimi Antonelli. De kampioenschapsleider in de Formule 1 noteerde in zijn Mercedes de tweede tijd, maar gaf wel 0,659 seconde toe op Leclerc.

16 uur geleden
De Boo op kwalificatietoernooi snelste op eerste 500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft bij het kwalificatietoernooi voor de wereldbeker (WCKT) in Heerenveen de eerste 500 meter gewonnen. De 22-jarige wereldkampioen op de 500 meter was de snelste in 34,20. Achter De Boo reden Stefan Westenbroek (34,75) en Sebas Diniz (34,85) naar de tweede en derde tijd.

16 uur geleden