Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Djokovic bedankt 'mensen over de hele wereld voor continue steun'

Djokovic bedankt 'mensen over de hele wereld voor continue steun'

MELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic heeft voor het eerst van zich laten horen sinds hij voet op Australische bodem heeft gezet. De Servische tennisser verblijft momenteel in een hotel in Melbourne, nadat hem eerder deze week de toegang tot het land was geweigerd.

"Bedankt mensen over de hele wereld voor jullie continue steun. Ik voel het en het wordt erg gewaardeerd", schreef Djokovic in een korte update op Instagram.

Djokovic is in afwachting van een rechtszaak, die op maandag dient. De nummer 1 van de wereld dacht over een geldige 'medische vrijstelling' te beschikken om over anderhalve week zonder vaccinatiebewijs toch te kunnen deelnemen aan de Australian Open, maar volgens de Australische autoriteiten kon Djokovic niet aantonen waarom hij daar recht op zou hebben. Djokovic heeft zich nooit uitgelaten over het feit of hij wel of niet is gevaccineerd tegen het coronavirus.

Vader Djokovic

Kort voor vertrek naar Melbourne plaatste Djokovic op Instagram een foto van zichzelf op een vliegveld. Sindsdien heeft hij zich niet meer in het openbaar uitgelaten. Zijn vader Srdjan deed dat wel. Hij vergeleek de behandeling van zijn zoon zelfs met het lot van Jezus Christus. "Jezus werd gekruisigd, er werd hem van alles aangedaan. Hij heeft het doorstaan en leeft nog steeds onder ons. Nu proberen ze Novak op dezelfde manier te kruisigen en hem iets aan te doen", sprak de vader van de twintigvoudig grandslamkampioen.

In navolging van Djokovic werd ook de Tsjechische dubbelspecialiste Renata Voracova naar het hotel in Melbourne overgebracht. Donderdag zou ze van de douane het nieuws hebben gekregen dat haar visum ongeldig is. De Tsjechische is de nummer 81 van de wereld in het dubbelspel.

De Australian Open begint op maandag 17 januari. Djokovic is negenvoudig kampioen. Hij kan in Melbourne zijn 21e grandslamtitel in totaal pakken en het record alleen op zijn naam brengen. Rafael Nadal en Roger Federer hebben ook 20 grandslamtitels.

Meer uit Sport

Carapaz blijft Pedersen voor in Profronde van Surhuisterveen

SURHUISTERVEEN (ANP) - Wielrenner Richard Carapaz heeft in de bollentrui ook de Profronde van Surhuisterveen op zijn naam geschreven. De 33-jarige Ecuadoraan van EF Education-EasyPost bleef in het Friese criterium de Deense groenetruiwinnaar Mads Pedersen en Bauke Mollema nipt voor.

1 uur geleden
Pieterse kopvrouw Fenix - Premier Tech in Tour de France Femmes

HERENTALS (ANP) - Wielrenster Puck Pieterse is de kopvrouw van Fenix - Premier Tech bij de start van de Tour de France Femmes. Ook sprintster Charlotte Kool en Yara Kastelijn maken deel uit van de ploeg die zaterdag aan de start staat in het Zwitserse Lausanne.

11 uur geleden
Djokovic vormt op US Open koppel met Sabalenka in gemengd dubbel

NEW YORK (ANP/AFP/BELGA) - Tennisser Novak Djokovic vormt in augustus tijdens de US Open een koppel met Aryna Sabalenka in het gemengd dubbelspel. Dat bevestigt de organisatie van het grandslamtoernooi in New York op de toernooiwebsite.

13 uur geleden
Hockeybondscoach Delmée houdt op WK vast aan olympische selectie

UTRECHT (ANP) - Hockeybondscoach Jeroen Delmée houdt op het komende wereldkampioenschap in eigen land vast aan de selectie die twee jaar geleden bij de Olympische Spelen in Parijs een gouden medaille won. Alle nu nog beschikbare internationals van 2024 zijn geselecteerd, aangevuld met aanvaller Terrance Pieters, keeper Derk Meijer en cornernemer Pepijn van der Heijden.

14 uur geleden
Para-snowboardster Bunschoten-Vos zet punt achter carrière

UTRECHT (ANP) - Para-snowboardster Lisa Bunschoten-Vos beëindigt haar topsportcarrière. Ze kiest ervoor haar aandacht te richten op haar gezin, meldt de Nederlandse Ski Vereniging.

1 dag geleden
Teambaas McLaren maakt excuses aan Sainz voor gedrag Piastri

BOEDAPEST (ANP/RTR) - Andrea Stella, teambaas van het Formule 1-team van McLaren, heeft Carlos Sainz excuses aangeboden voor het gedrag van Oscar Piastri zondag tijdens de Grote Prijs van Hongarije.

1 dag geleden
Van Aert maakt na blessure rentree in Ronde van Denemarken

DEN BOSCH (ANP/BELGA) - Wielrenner Wout van Aert maakt woensdag zijn rentree in de Ronde van Denemarken. Dat meldt zijn ploeg Visma-Lease a Bike maandag op sociale media.

1 dag geleden