Djokovic baart opzien door na afmelding toch op de baan te komen
ADELAIDE (ANP) - Novak Djokovic heeft in aanloop naar de Australian Open opzien gebaard. De nummer 1 van de wereld meldde zich in Adelaide aanvankelijk af voor een demonstratiepartij, maar verscheen uiteindelijk toch op de baan.
Djokovic zou het op Day at the Drive opnemen tegen de Italiaan Jannik Sinner, maar kort voor het duel trok de Serviër zich terug. Zijn landgenoot Filip Krajinovic verving hem. Toen Krajinovic de eerste set met 6-3 had gewonnen, verscheen Djokovic met een blaar op zijn rechterhand toch op de baan. Djokovic won de tweede set met 6-3.
"Het spijt me dat ik niet vanaf het begin op de baan stond", aldus Djokovic. "Ik moest me laten behandelen door mijn fysio, want de afgelopen twee dagen voelde ik me niet op mijn best en ik wist niet hoe ik zou reageren."
Voor Djokovic was het de eerste dag na een quarantaineperiode van veertien dagen.
Rafael Nadal was in Adelaide met 7-5 6-4 te sterk voor Dominic Thiem. Het was voor de toppers de eerste wedstrijd van 2021. Nadal maakt begin maart zijn opwachting op het ABN AMRO World Tennis Tournament in Rotterdam.
Ashleigh Barty kwam voor het eerst sinds februari van vorig jaar weer in actie. De Australische nummer 1 van de wereld verloor voor eigen publiek met 3-6 6-1 10-8 van Simona Halep, de mondiale nummer 2.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Jutta Leerdam heeft Nederland het eerste goud bezorgd op de Olympische Spelen van Milaan. De 27-jarige schaatsster won in het Milano Speed Skating Stadium de 1000 meter in een olympisch record van 1.12,31. Het zilver ging naar landgenote Femke Kok in 1.12,59. Titelverdedigster Miho Takagi uit Japan greep het brons.
38 minuten geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting stapte maandag na haar 1000 meter op de Olympische Spelen met een slecht gevoel van het ijs af. "Het was niet goed genoeg, daarom ben ik ontevreden", sprak de Friezin in de catacomben van het Milano Speed Skating Stadium.
1 uur geledenTREVISO (ANP) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn heeft een tweede operatie ondergaan om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA bekendgemaakt.
2 uur geledenBORMIO (ANP/RTR) - De Zwitserse skiër Franjo von Allmen heeft op de Olympische Spelen zijn tweede gouden medaille veroverd. Hij won maandag samen met Tanguy Nef de teamcombinatie. Zaterdag schreef hij de afdaling al op zijn naam.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttrackers treffen dinsdag in de kwartfinale van de gemengde aflossing op de Olympische Spelen gastland Italië. Polen en Hongarije zijn de andere twee landen die in de eerste kwartfinale zijn ingedeeld, blijkt uit het vrijgegeven schema.
8 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - American footballteam Seattle Seahawks heeft de zestigste editie van de Super Bowl gewonnen. In het Levi's Stadium, in de regio rond de Baai van San Francisco, versloegen zij de New England Patriots met 29-13.
14 uur geledenLIVIGNO (ANP) - Melissa Peperkamp en Romy van Vreden zijn op de Olympische Spelen uitgeschakeld in de kwalificatie op de big air. Beide Nederlandse snowboardsters wisten in het Livigno Snow Park niet bij de eerste twaalf te eindigen.
21 uur geleden