Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Djokovic baart opzien door na afmelding toch op de baan te komen

Djokovic baart opzien door na afmelding toch op de baan te komen

ADELAIDE (ANP) - Novak Djokovic heeft in aanloop naar de Australian Open opzien gebaard. De nummer 1 van de wereld meldde zich in Adelaide aanvankelijk af voor een demonstratiepartij, maar verscheen uiteindelijk toch op de baan.

Djokovic zou het op Day at the Drive opnemen tegen de Italiaan Jannik Sinner, maar kort voor het duel trok de Serviër zich terug. Zijn landgenoot Filip Krajinovic verving hem. Toen Krajinovic de eerste set met 6-3 had gewonnen, verscheen Djokovic met een blaar op zijn rechterhand toch op de baan. Djokovic won de tweede set met 6-3.

"Het spijt me dat ik niet vanaf het begin op de baan stond", aldus Djokovic. "Ik moest me laten behandelen door mijn fysio, want de afgelopen twee dagen voelde ik me niet op mijn best en ik wist niet hoe ik zou reageren."

Voor Djokovic was het de eerste dag na een quarantaineperiode van veertien dagen.

Rafael Nadal was in Adelaide met 7-5 6-4 te sterk voor Dominic Thiem. Het was voor de toppers de eerste wedstrijd van 2021. Nadal maakt begin maart zijn opwachting op het ABN AMRO World Tennis Tournament in Rotterdam.

Ashleigh Barty kwam voor het eerst sinds februari van vorig jaar weer in actie. De Australische nummer 1 van de wereld verloor voor eigen publiek met 3-6 6-1 10-8 van Simona Halep, de mondiale nummer 2.

Meer uit Sport

Wielrenner Vernon wint ingekorte etappe van Tour Down Under

WILLUNGA (ANP) - Ethan Vernon heeft de vierde etappe van de Tour Down Under gewonnen. De 25-jarige Brit was de snelste in een sprint van een ingekorte rit.

33 minuten geleden
Titelverdedigster Keys naar achtste finale Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Titelverdediger Madison Keys staat in de achtste finales van de Australian Open. De Amerikaanse won in twee sets van de Tsjechische Karolina Pliskova: 6-3 6-3.

1 uur geleden
Schaker Van Foreest lijdt eerste nederlaag in Wijk aan Zee

WIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Jorden van Foreest heeft bij het toernooi van Wijk aan Zee zijn eerste nederlaag geleden. De grootmeester verloor met zwart van de Turk Yagiz Kaan Erdogmus, met 14 jaar de jongste deelnemer.

14 uur geleden
IndyCar-kampioen Palou moet McLaren miljoenen betalen

LONDEN (ANP/RTR) - McLaren heeft deels de rechtszaak tegen de Spaanse autocoureur Álex Palou gewonnen. De viervoudig kampioen in de IndyCar moet wegens contractbreuk ongeveer 12 miljoen dollar (10 miljoen euro) aan schadevergoeding betalen aan het Britse automerk. Het hooggerechtshof in Londen deed vrijdag uitspraak.

19 uur geleden
Ferrari showt 'compleet veranderde' Formule 1-auto voor 2026

FIORANO (ANP) - Ferrari heeft op het eigen circuit in Fiorano de auto onthuld waarmee het in 2026 nieuwe successen najaagt. Zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton was de eerste die een paar ronden reed in de rode SF-26.

20 uur geleden
Zverev en De Minaur door naar laatste zestien Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev staat in de vierde ronde van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de Brit Cameron Norrie: 7-5 4-6 6-3 6-1. Hij maakte de wedstrijd af met zijn zestiende ace. Zijn volgende tegenstander in Melbourne is de Argentijn Francisco Cerúndolo.

21 uur geleden
Tour Down Under past koninginnenrit aan om 'extreem' brandgevaar

BRIGHTON (ANP) - De organisatie van de Tour Down Under past de voor zaterdag geplande koninginnenrit drastisch aan om de veiligheid van de wielrenners te waarborgen. Er dreigt door de hitte brandgevaar, met name in het gebied waar Willunga Hill ligt. Die beklimming, traditioneel de scherprechter in de Australische etappekoers uit de WorldTour, wordt uit de route gehaald.

21 uur geleden