Djokovic als eerste geplaatst op Australian Open
MELBOURNE (ANP) - De organisatie van de Australian Open heeft de plaatsingslijst bekendgemaakt, met Novak Djokovic op nummer 1 bij de mannen. De aanvoerder van de wereldranglijst dwong maandag via een rechtszaak deelname aan het grandslamtoernooi af. De Australische autoriteiten wilden de Servische tennisser het land uitzetten, omdat het bewijs voor zijn medische vrijstelling op het verplichte coronavaccin zou ontbreken.
Djokovic won de Australian Open vorig jaar voor de negende keer. Hij is daarmee de absolute recordhouder in Melbourne. Het is echter nog steeds onzeker of Djokovic vanaf volgende week zijn titel kan verdedigen. De Australische minister van Immigratie heeft de bevoegdheid om het visum van Djokovic alsnog in te trekken. Minister Alex Hawke denkt daar momenteel over na.
De loting voor de Australian Open vindt donderdag plaats. Uit de top 30 van de wereld bij de mannen ontbreken alleen Roger Federer en Dominic Thiem vanwege blessures. Botic van de Zandschulp en Tallon Griekspoor zijn op basis van hun positie op de wereldranglijst rechtstreeks toegelaten tot het hoofdtoernooi, maar hebben geen geplaatste status. Robin Haase, Tim van Rijthoven en Jesper de Jong proberen via de kwalificaties de Australian Open te halen.
Bij de vrouwen voert de Australische Ashleigh Barty, de nummer 1 van de wereld, de plaatsingslijst aan. Uit de mondiale top 10 ontbreekt Karolina Pliskova (vijfde) vanwege een blessure. Titelverdedigster Naomi Osaka is als dertiende geplaatst. Arantxa Rus, de nummer 66 van de wereld, weet zich verzekerd van deelname. Richèl Hogenkamp, Indy de Vroome en Arianne Hartono hopen zich te kwalificeren voor het toernooi dat maandag begint.
Meer uit Sport
HEERLEN (ANP) - Topwielrenster Lorena Wiebes is dinsdag tijdens een fietstocht op haar e-bike aangereden door een auto. Dat meldt de Nederlands kampioene een dag later op Instagram. Wiebes had geluk, want ze liep geen verwondingen op en is vooral boos omdat de bestuurder van de auto er na het ongeval meteen vandoor ging.
34 minuten geledenNEWPORT (ANP/BELGA) - Roger Federer krijgt in 2026 een plaats in de Tennis Hall of Fame. Dat heeft de organisatie dinsdag bekendgemaakt. De 44-jarige Zwitser beëindigde in 2022 zijn succesvolle tennisloopbaan.
1 uur geledenADELAIDE (ANP) - Beachvolleybalsters Katja Stam en Raïsa Schoon hebben bij het WK in het Australische Adelaide de achtste finales bereikt. Het Nederlandse koppel was in twee sets te sterk voor Xu Yan en Xinyi Xia uit China: 21-15 21-13.
2 uur geledenLOS ANGELES (ANP/AFP) - Basketballer LeBron James is met een maand vertraging aan zijn 23e seizoen in de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA begonnen. De 40-jarige vedette maakte zijn rentree met een zege van de Los Angeles Lakers op Utah Jazz (140-126).
4 uur geledenADELAIDE (ANP) - Beachvolleyballers Stefan Boermans en Yorick de Groot zijn in de tweede ronde van het WK beachvolleybal in het Australische Adelaide uitgeschakeld. Het Nederlandse koppel verloor in twee sets van Marco Krattiger en Leo Dillier uit Zwitserland: 14-21 19-21.
4 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James heeft al aangekondigd dat hij in 2028 niet zal meedoen aan de Olympische Spelen van Los Angeles. De basketballer zei dat in de podcast 'Mind the Game'. De 40-jarige James speelde op vier Zomerspelen mee met de Amerikaanse ploeg en won drie keer goud en een keer brons. "Je weet mijn antwoord al. Ik ga de wedstrijden kijken", aldus James, die dit seizoen nog niet in actie kwam voor Los Angeles Lakers in de NBA.
17 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Autocoureur Lando Norris kan in de Grote Prijs van Las Vegas Max Verstappen definitief uitschakelen in de titelstrijd van de Formule 1. Als de Brit van McLaren zondag in de Amerikaanse gokstad negen punten meer scoort dan de Nederlander van Red Bull, dan kan Verstappen geen vijfde wereldtitel meer winnen. Dat scenario voltrekt zich bijvoorbeeld als Norris wint en Verstappen niet hoger eindigt dan de derde plaats.
20 uur geleden