Djokovic als eerste geplaatst op Australian Open
MELBOURNE (ANP) - De organisatie van de Australian Open heeft de plaatsingslijst bekendgemaakt, met Novak Djokovic op nummer 1 bij de mannen. De aanvoerder van de wereldranglijst dwong maandag via een rechtszaak deelname aan het grandslamtoernooi af. De Australische autoriteiten wilden de Servische tennisser het land uitzetten, omdat het bewijs voor zijn medische vrijstelling op het verplichte coronavaccin zou ontbreken.
Djokovic won de Australian Open vorig jaar voor de negende keer. Hij is daarmee de absolute recordhouder in Melbourne. Het is echter nog steeds onzeker of Djokovic vanaf volgende week zijn titel kan verdedigen. De Australische minister van Immigratie heeft de bevoegdheid om het visum van Djokovic alsnog in te trekken. Minister Alex Hawke denkt daar momenteel over na.
De loting voor de Australian Open vindt donderdag plaats. Uit de top 30 van de wereld bij de mannen ontbreken alleen Roger Federer en Dominic Thiem vanwege blessures. Botic van de Zandschulp en Tallon Griekspoor zijn op basis van hun positie op de wereldranglijst rechtstreeks toegelaten tot het hoofdtoernooi, maar hebben geen geplaatste status. Robin Haase, Tim van Rijthoven en Jesper de Jong proberen via de kwalificaties de Australian Open te halen.
Bij de vrouwen voert de Australische Ashleigh Barty, de nummer 1 van de wereld, de plaatsingslijst aan. Uit de mondiale top 10 ontbreekt Karolina Pliskova (vijfde) vanwege een blessure. Titelverdedigster Naomi Osaka is als dertiende geplaatst. Arantxa Rus, de nummer 66 van de wereld, weet zich verzekerd van deelname. Richèl Hogenkamp, Indy de Vroome en Arianne Hartono hopen zich te kwalificeren voor het toernooi dat maandag begint.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Jesper de Jong is in de eerste ronde van de Australian Open uitgeschakeld. De 25-jarige Nederlander verloor in drie sets (7-5 6-2 7-6 (2)) van de Rus Daniil Medvedev.
38 minuten geledenTILBURG (ANP) - Sjinkie Knegt heeft zondag bij zijn afscheid als shorttracker van de KNSB de gouden speld ontvangen. De bond eert daarmee schaatsers die een bijzondere prestatie hebben geleverd.
11 uur geledenTILBURG (ANP) - De 500 meter bij de Europese kampioenschappen shorttrack in Tilburg heeft een volledig Nederlands podium opgeleverd. Xandra Velzeboer won en schreef daarmee naast de 1000 meter ook de kortste afstand op haar naam.
12 uur geledenTILBURG (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij de EK in Tilburg alle individuele afstanden gewonnen. De 24-jarige Nederlander was zondag in de finale van de 1000 meter oppermachtig en schaatste van begin tot eind aan de leiding. Zaterdag schreef Van 't Wout al de 500 en 1500 meter op zijn naam en zondag pakte hij ook goud op de gemengde aflossing. Later op zondag kan hij er met de mannenaflossingsploeg een vijfde gouden plak aan toevoegen.
13 uur geledenTILBURG (ANP) - Arianna Fontana heeft bij de Europese kampioenschappen shorttrack de 1500 meter op haar naam gebracht. De Italiaanse bleef in Tilburg de Nederlandse Zoë Florence Deltrap (zilver) en haar landgenote Arianna Sighel (brons) voor.
14 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Venus Williams heeft tennishistorie geschreven als oudste deelnemer ooit aan de Australian Open. Het verblijf van de 45-jarige Amerikaanse op het grandslamtoernooi in Melbourne was van korte duur, want ze werd in de eerste ronde uitgeschakeld. Williams beet wel stevig van zich af tegen de 24-jarige Servische Olga Danilovic; ze verloor na twee uur en zeventien minuten in drie sets: 7-6 (5) 3-6 4-6.
15 uur geledenTILBURG (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben bij de Europese kampioenschappen in Tilburg goud gewonnen op de gemengde aflossing. Xandra Velzeboer, Teun Boer, Michelle Velzeboer en Jens van 't Wout wisten het Italiaanse team, dat steeds op de tweede positie lag, in het slot van de race ook van zich af te houden.
15 uur geleden