DJI vindt geen aanwijzingen voor omkoping door Khalid Kasem
DEN HAAG (ANP) - De Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) heeft geen aanwijzingen gevonden voor omkoping van een medewerker van de dienst door voormalig advocaat en presentator Khalid Kasem. Dat blijkt uit een onderzoek dat de DJI instelde na een artikel in het AD. De krant schreef over geluidsopnames gemaakt door wijlen Peter R. de Vries. Daarop zou te horen zijn dat Kasem erkent een selectiefunctionaris te hebben omgekocht. Kasem heeft dat later ontkend.
De onderzoekers van Bureau Integriteit van de DJI concluderen "dat het niet aannemelijk is dat er sprake is van een integriteitsschending". Het onderzoek bestond uit een analyse van bestaande procedures en verdiepende interviews.
De DJI zegt dat een selectiefunctionaris geen bepalende rol heeft bij de beslissing om een gevangene vrij te laten. Dat gebeurt op basis van een advies van de penitentiaire inrichting (PI), aldus de organisatie. "Een afwijkend besluit door een selectiefunctionaris valt onmiddellijk op bij de PI."
Omkoopbaar
Directeur-generaal van de DJI Wim Saris noemt het "goed" dat er geen aanwijzingen zijn gevonden voor de omkoping. "Integriteit is een kernwaarde van DJI. Een bewering dat een van onze collega's omkoopbaar is dan wel is omgekocht is zeer ernstig en heeft grote impact op medewerkers."
Eerder oordeelde ook de deken van de Amsterdamse Orde van Advocaten al geen aanwijzingen te hebben gevonden voor omkoping van selectiefunctionarissen of pogingen daartoe door Kasem. Wel kreeg hij een formele waarschuwing omdat hij in één geval ongepaste uitlatingen tegen een cliënt deed om een factuur betaald te krijgen.
Beschuldigingen
De beschuldigingen aan het adres van Kasem zijn nog onderwerp van onderzoek door de rijksrecherche. Ook ligt er nog een klacht bij de deken van de Amsterdamse Orde van Advocaten. Die is ingediend door zijn oud-werkgever advocaat Geertjan van Oosten. Hij verwijt Kasem dat hij in een uitgelekt gesprek zou hebben gezegd dat omkopingspraktijken van medewerkers van de DJI op het kantoor van Van Oosten een gangbare werkwijze waren.
Woensdag maakte BNNVARA bekend dat Kasem voorlopig niet terugkeert op televisie. Na een gesprek concludeerden de betrokkenen dat dit "vanwege alle discussie rond zijn persoon" niet aan de orde is.
Meer uit Binnenland
DÜSSELDORF (ANP/DPA) - De opvarende van cruiseschip Hondius die na aankomst op Schiphol woensdagavond naar Düsseldorf werd vervoerd, is daar aangekomen. De passagier wordt opgevangen in het academische ziekenhuis UKD in de Duitse stad.
1 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - De toestand van de opvarende van de MV Hondius die wordt opgevangen door het academische ziekenhuis UKD in Düsseldorf is "stabiel". Dat meldt de brandweer van de Duitse stad, die betrokken is bij het vervoer van de cruiseschippassagier van Schiphol naar Düsseldorf. Er zijn "geen symptomen van een infectie", aldus de brandweer in een verklaring.
7 uur geledenUSHUAIA (ANP/RTR/AFP) - Het Argentijnse ministerie van Gezondheid is van plan om knaagdieren te vangen in de buurt van de zuidelijke stad Ushuaia, de plek waar een of meerdere passagiers van het cruiseschip MV Hondius mogelijk het hantavirus hebben opgelopen. De Argentijnse autoriteiten willen de knaagdieren onderzoeken in hun zoektocht naar de oorsprong van het virus.
7 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - Een paar honderd mensen hebben woensdagavond gedemonstreerd tegen de komst van een noodopvang in Loosdrecht. Kamerleden Gidi Markuszower en Mona Keijzer waren hierbij ook aanwezig.
7 uur geledenIJSSELSTEIN (ANP) - In de geplande noodopvang voor asielzoekers in IJsselstein komen met name gezinnen te wonen. Het gaat om gezinnen en partners van statushouders die via gezinshereniging naar Nederland komen, meldt de Utrechtse gemeente woensdag.
7 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De demonstranten die de A59 bij Den Bosch blokkeerden, zijn de snelweg weer af. De weg daar is daarom weer vrijgegeven, meldt Rijkswaterstaat (RWS). Woensdagavond liepen zo'n 150 mensen de snelweg op in de rijrichting van Den Bosch naar Waalwijk omdat zij niet willen dat er een tijdelijke asielopvang voor jongeren in Engelen komt.
8 uur geledenSANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - Het Spaanse ministerie van Binnenlandse Zaken denkt dat de overgebleven passagiers van de MV Hondius komende maandag kunnen worden geëvacueerd, schrijft de krant El País. De verwachting is nu dat het cruiseschip zaterdag aankomt op Tenerife, maar daar moeten de passagiers nog aan boord blijven tot ze twee dagen later worden opgehaald, staat in een verklaring.
8 uur geleden