Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

DJI vindt geen aanwijzingen voor omkoping door Khalid Kasem

DJI vindt geen aanwijzingen voor omkoping door Khalid Kasem

DEN HAAG (ANP) - De Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) heeft geen aanwijzingen gevonden voor omkoping van een medewerker van de dienst door voormalig advocaat en presentator Khalid Kasem. Dat blijkt uit een onderzoek dat de DJI instelde na een artikel in het AD. De krant schreef over geluidsopnames gemaakt door wijlen Peter R. de Vries. Daarop zou te horen zijn dat Kasem erkent een selectiefunctionaris te hebben omgekocht. Kasem heeft dat later ontkend.

De onderzoekers van Bureau Integriteit van de DJI concluderen "dat het niet aannemelijk is dat er sprake is van een integriteitsschending". Het onderzoek bestond uit een analyse van bestaande procedures en verdiepende interviews.

De DJI zegt dat een selectiefunctionaris geen bepalende rol heeft bij de beslissing om een gevangene vrij te laten. Dat gebeurt op basis van een advies van de penitentiaire inrichting (PI), aldus de organisatie. "Een afwijkend besluit door een selectiefunctionaris valt onmiddellijk op bij de PI."

Omkoopbaar

Directeur-generaal van de DJI Wim Saris noemt het "goed" dat er geen aanwijzingen zijn gevonden voor de omkoping. "Integriteit is een kernwaarde van DJI. Een bewering dat een van onze collega's omkoopbaar is dan wel is omgekocht is zeer ernstig en heeft grote impact op medewerkers."

Eerder oordeelde ook de deken van de Amsterdamse Orde van Advocaten al geen aanwijzingen te hebben gevonden voor omkoping van selectiefunctionarissen of pogingen daartoe door Kasem. Wel kreeg hij een formele waarschuwing omdat hij in één geval ongepaste uitlatingen tegen een cliënt deed om een factuur betaald te krijgen.

Beschuldigingen

De beschuldigingen aan het adres van Kasem zijn nog onderwerp van onderzoek door de rijksrecherche. Ook ligt er nog een klacht bij de deken van de Amsterdamse Orde van Advocaten. Die is ingediend door zijn oud-werkgever advocaat Geertjan van Oosten. Hij verwijt Kasem dat hij in een uitgelekt gesprek zou hebben gezegd dat omkopingspraktijken van medewerkers van de DJI op het kantoor van Van Oosten een gangbare werkwijze waren.

Woensdag maakte BNNVARA bekend dat Kasem voorlopig niet terugkeert op televisie. Na een gesprek concludeerden de betrokkenen dat dit "vanwege alle discussie rond zijn persoon" niet aan de orde is.

Meer uit Binnenland

Meerdere woningen ontruimd door brand in loods in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - In een opslagloods aan de Van Ostadestraat in de Schilderswijk in Den Haag is in de nacht van zaterdag op zondag een grote brand geweest. In de omgeving heeft de brandweer een tiental woningen ontruimd, laat een woordvoerder weten.

16 minuten geleden
Man aangehouden na dood van vrouw in woning in Leiderdorp

LEIDERDORP (ANP) - In een woning aan de Bolderikkamp in Leiderdorp is zaterdagavond een vrouw om het leven gekomen na een geweldsincident. De politie heeft een man aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij haar dood.

2 uur geleden
VVD-jongeren hekelen eigen partij en prijzen premier van België

DEN HAAG (ANP) - De Belgische premier Bart De Wever is de meest liberale politicus van 2025, in de ogen van de jongerenafdeling van de VVD. Het is de eerste keer dat de JOVD een politicus uit het buitenland uitroept tot 'Liberaal van het Jaar'. De Wever werd vorig jaar premier van België, namens de Vlaams-nationalistische partij N-VA.

7 uur geleden
Problemen met treinverkeer in noorden duren tot in de avond

GRONINGEN (ANP) - Het duurt waarschijnlijk nog tot zaterdagavond voordat de problemen met het treinverkeer in het noorden van het land zijn verholpen. Het winterse weer veroorzaakt wisselstoringen en andere overlast.

10 uur geleden
ProRail: datum terugkeer naar normale dienstregeling nog onzeker

UTRECHT (ANP) - ProRail bereidt zich voor op herstelwerkzaamheden aan het spoor na een week vol problemen door het winterse weer. Een terugkeer naar de standaard dienstregeling is volgens de spoorbeheerder "complex" en een datum voor een volledige terugkeer naar normaal is "onzeker".

11 uur geleden
Spoorproblemen noorden houden tot in de middag aan

GRONINGEN (ANP) - De treinproblemen in het noorden van het land duren voort, is te zien op de website van de NS. In Groningen rijden op meerdere trajecten tot zeker 15.15 uur geen of veel minder treinen.

14 uur geleden
Havenbedrijf: onduidelijk of Ferro Dome gered kan worden

ROTTERDAM (ANP) - Het is nog onbekend of de Ferro Dome, een voormalige gasopslag in Rotterdam, gered kan worden. "Dit is een van de vele onduidelijkheden", zegt een woordvoerder van beheerder Havenbedrijf Rotterdam. Deze week bleek dat het dak is ingezakt door de sneeuw.

16 uur geleden