Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Diversificatie chipmaker Qualcomm nog niet heel succesvol

Diversificatie chipmaker Qualcomm nog niet heel succesvol

SAN DIEGO (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse chipmaker Qualcomm heeft vooralsnog niet heel veel succes met zijn poging ook een prominente rol te spelen bij chips voor auto's, slimme apparaten en andere toepassingen. Het bedrijf, de grootste maker van chips voor smartphones, kwam met een tegenvallende handelsupdate.

De tegenvaller zat hem niet zo zeer in de cijfers. Het bedrijf wist met zijn winst- en omzetgroei de verwachtingen van kenners te overtreffen. Maar met zijn verwachtingen op de markt voor auto's, slimme apparaten en radiofrequentiecomponenten stelde Qualcomm de markten wel teleur.

Verder lukte het Qualcomm ook niet om optimaal te profiteren van de grote vraag naar smartphones. Dat alles had weer te maken met een tekort aan de aanbodkant.

Tablets

Qualcomm-chips worden ook steeds vaker gebruikt in tablets, virtual-reality headsets en draagbare apparaten. In industriële toepassingen zijn de producten van het bedrijf te vinden in energiemeters, logistieke systemen voor magazijnen en kassa-apparatuur voor de detailhandel.

Qualcomm's telefoonprocessoren en modems - chips die de toestellen hun computerachtige functies geven en ze verbinden met netwerken - zorgen voorlopig voor het grootste deel van de inkomsten van het bedrijf. De verkoop van telefoonchips steeg in het slotkwartaal van 2021 met 42 procent, terwijl de Internet of Things-categorie met 41 procent groeide. De inkomsten uit autochips stegen met ruim een vijfde.

Qualcomm verwacht dat zijn winst per aandeel voor het fiscale derde kwartaal, eindigend in juni, met 30 procent zal stijgen ten opzichte van een jaar eerder. Daarmee is de groei volgens kenners wat mager, afgezet tegen die van de laatste tijd.

Meer uit Financieel

Spirit Airlines heft zichzelf op na uitblijven staatssteun VS

DANIA BEACH (ANP) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines staakt per direct alle activiteiten. De budgetvlieger kwam in financiële problemen toen de Iranoorlog een sterke stijging van de brandstofkosten veroorzaakte. Gesprekken met de Amerikaanse regering over noodsteun liepen op niets uit.

4 uur geleden
Nuenense vleesverwerker vraagt faillissement aan na ingreep NVWA

NUENEN (ANP) - Vleesverwerker Esro Vlees uit Nuenen heeft faillissement aangevraagd na een ingreep van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). De toezichthouder verdenkt het bedrijf ervan onveilig vlees te verhandelen en heeft de vergunning ingetrokken. De directie van Esro Vlees stelt dat dit "onvermijdelijk" heeft geleid tot het faillissement.

4 uur geleden
Bloomberg: geen akkoord Spirit Airlines en Amerikaanse regering

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De gesprekken tussen de Amerikaanse regering en luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines zijn beëindigd zonder een akkoord om de in moeilijkheden verkerende luchtvaartmaatschappij te redden. Dat melden bronnen die op de hoogte zijn van de gesprekken aan persbureau Bloomberg.

6 uur geleden
Nederlander voorzichtig met boeken zomervakantie, maar gaat wel

DEN HAAG (ANP) - Nederlanders blijven voorzichtig met het boeken van hun zomervakantie. Reisbranchevereniging ANVR ziet dat mensen wel op vakantie willen, maar door wat onrust rondom vliegen meer voor zekerheid gaan.

6 uur geleden
Wall Street sluit gemengd na vredesvoorstel Iran en reactie Trump

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met een gemengd beeld gesloten. Beleggers hielden onder meer de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten in de gaten en hoopten op een akkoord om het conflict te beëindigen. De olieprijzen gingen verder omlaag.

15 uur geleden
WSJ: luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt sluiting voor

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt zich voor om de activiteiten te staken. Dat melden ingewijden aan The Wall Street Journal.

16 uur geleden
Europarlementariër vindt VS onbetrouwbaar na verhogen heffing

BRUSSEL (ANP/RTR) - De aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag om de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie te verhogen naar 25 procent, laat zien dat de Verenigde Staten een onbetrouwbare handelspartner zijn. Dat heeft de voorzitter van de handelscommissie van het Europees Parlement, Bernd Lange, gezegd.

17 uur geleden