Diverse botbreuken wielrenner Cataldo door zware val in Catalonië
GIRONA (ANP) - De Italiaanse wielrenner Dario Cataldo is zwaargewond in het ziekenhuis beland door een zware val in de slotfase van de eerste etappe van de Ronde van Catalonië. De renner van Trek-Segafredo heeft diverse botbreuken, meldde zijn ploeg.
De opsomming van de verwondingen is indrukwekkend: een breuk in zijn linkerdijbeen en in het kogelgewricht van zijn heup en twee breuken in de wervelkolom, diverse gebroken ribben, twee ingeklapte longen en een gebroken linkersleutelbeen.
Volgens Trek is Cataldo bij bewustzijn en ook zijn bloeddruk is stabiel. De breuken in zijn wervelkolom zouden geen neurologische gevolgen hebben. De 38-jarige renner ligt in een ziekenhuis in Girona, maar zal naar een ander hospitaal worden verplaatst voor een operatie aan zijn dijbeen.
Cataldo was het grootste slachtoffer van de valpartij, waar meer renners bij betrokken waren. Adam Yates, de Britse kopman van UAE Team Emirates, kwam gehavend over de finish, op grote achterstand van ritwinnaar Primoz Roglic. De Australiër Chris Hamilton (Team DSM) reed na de crash de etappe ook uit, maar na medisch onderzoek bleek dat hij een elleboog heeft gebroken.
Meer uit Sport
CALGARY (ANP) - Kjeld Nuis is bij wereldbekerwedstrijden in Calgary als derde geëindigd op de 1500 meter. De tweevoudig olympisch kampioen reed een tijd van 1.42,42. De winst ging naar Jordan Stolz (1.42,10). De Duitser Finn Sonnekalb werd tweede (1.42,31).
7 uur geledenCALGARY (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft zaterdag bij de wereldbekerwedstrijden van Calgary de 1500 meter gewonnen. De regerend wereldkampioene kwam tot een tijd van 1.51,17. Daarmee troefde ze de Japanse wereldrecordhoudster Miho Takagi (1.51,68) af. De derde plaats was voor de Amerikaanse Brittany Bowe: 1.51,84.
7 uur geledenCALGARY (ANP) - Jenning de Boo is bij wereldbekerwedstrijden in Calgary als tweede geëindigd op de 500 meter. De Nederlander, vorige week nog goed voor een nationaal record (33,63), kwam tot een tijd van 34,02. De zege was voor de Zuid-Koreaan Kim Jun-ho in 33,99. De Amerikaan Jordan Stolz, die vrijdag De Boo nog aftroefde op de 1000 meter, eindigde als derde, eveneens in 34,02. Het verschil met De Boo was minder dan een honderdste.
7 uur geledenCALGARY (ANP) - Femke Kok heeft bij wereldbekerwedstrijden in Calgary de 500 meter gewonnen. Dat deed de wereldkampioene in een tijd van 36,65, minder snel dan vorige week toen ze in Salt Lake City een wereldrecord schaatste: 36,09.
9 uur geledenBOLOGNA (ANP) - De Spaanse tennissers staan zondag in de finale van de Davis Cup. Ze waren in de halve finale te sterk voor Duitsland in Bologna (2-1). Pedro Martínez en Marcel Granollers klopten in het dubbelspel Tim Pütz en Kevin Krawietz: 6-2 3-6 6-3.
10 uur geledenGDANSK (ANP) - De Nederlandse shorttracksters hebben in het Poolse Gdansk bij de derde wedstrijd uit de World Tour de aflossing gewonnen. Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Selma Poutsma en Diede van Oorschot hielden de teams van de Verenigde Staten en Japan achter zich.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wielerploeg Unibet Rose Rockets heeft de voormalige Duitse topsprinter Marcel Kittel toegevoegd aan de technische staf. De ploeg van YouTuber en oud-prof Bas Tietema kondigde op social media de komst van de 37-jarige Kittel aan. Hij gaat aan de slag als sprintcoach bij het team en zal dus onder anderen Dylan Groenewegen bijstaan. Groenewegen komt over van Jayco AlUla.
18 uur geleden