Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dit weekend weer egels tellen

Dit weekend weer egels tellen

NIJMEGEN (ANP) - De Zoogdiervereniging organiseert dit weekend weer de jaarlijkse egeltelling. Mensen worden opgeroepen zaterdag en zondag de tuin of andere plekken te checken op de aanwezigheid van egels en dat door te geven. "Door samen te tellen proberen we erachter te komen waar egels precies leven", aldus de vereniging.

Egels kunnen het beste worden gespot rond de schemering, wanneer ze tevoorschijn komen op zoek naar voedsel. Overdag slapen ze op een beschutte plek. In het najaar eten ze extra veel, om een vetvoorraad op te slaan. Dat is nodig omdat ze van oktober tot april in een diepe winterslaap gaan.

Mensen die graag egels in hun tuin willen, kunnen ze lokken. Dat kan door voor afwisseling te zorgen tussen gras, struiken, andere planten en rommelige plekken. Maak kruipgaatjes in de schutting en je tuin met die van buren om zo een "egelsnelweg te creëren", aldus de Zoogdierenvereniging. Water en kattenbrokjes vinden ze lekker.

Door een aantal omstandigheden neemt het aantal egels in Nederland af. Dit komt onder meer door droge zomers, het verkeer en opgeruimde tuinen. De egeltelling wordt georganiseerd in samenwerking met Egelbescherming Nederland. Waarnemingen kunnen worden doorgegeven op tuintelling.nl. Vorig jaar werden er 9400 egels gezien.

Meer uit Binnenland

Ombudsman: overheid was afgelopen jaren onbetrouwbaar voor boeren

DEN HAAG (ANP) - De overheid is de afgelopen jaren onbetrouwbaar geweest voor boeren, concludeert de Nationale ombudsman na een onderzoek onder de beroepsgroep. Plannen werden steeds aangepast, ingetrokken of uitgesteld, en belangrijke besluiten bleven lang onzeker. "Deze onbetrouwbaarheid heeft de afgelopen jaren geleid tot stilstand en gebrek aan toekomstperspectief voor boeren."

14 minuten geleden
Verdachte dodelijke schietpartij Rotterdam buiten levensgevaar

ROTTERDAM (ANP) - De 35-jarige man die maandagavond zwaargewond raakte bij een schietpartij in Rotterdam is buiten levensgevaar, meldt de politie. De man heeft geen vaste woon- of verblijfplaats en is zelf verdachte in het onderzoek naar de dodelijke schietpartij. Die vond plaats in een auto in de Rotterdamse woonwijk Oosterflank. Een 36-jarige man uit Dordrecht kwam om het leven.

3 uur geleden
LTO: nieuw stikstofpakket is minder slecht, nog niet goed genoeg

DEN HAAG (ANP) - Het herziene stikstofpakket is op belangrijke onderdelen "minder slecht, maar nog lang niet goed genoeg". Dat zegt Ger Koopmans, voorzitter van land- en tuinbouworganisatie LTO in reactie op de stikstofbrieven die de landbouwminister naar de Tweede Kamer heeft gestuurd. Volgens LTO is de onzekerheid waar boeren de voorbije maanden in leefden met deze brieven niet weggenomen.

4 uur geleden
Gemengde reacties op bijgewerkt stikstofplan, zorgen over tempo

DEN HAAG (ANP) - Het bijgewerkte kabinetsplan voor stikstofreductie en natuurherstel roept wisselende reacties op bij natuur- en milieuorganisaties. Milieudefensie is ronduit negatief over de aanpassingen, die volgens de organisatie leiden tot de "valse hoop" onder boeren dat "echte verandering niet nodig is". Natuurmonumenten ziet juist "een belangrijke volgende stap in het oplossen van het stikstofprobleem".

5 uur geleden
Kindermisbruik in hele EU strenger bestraft

BRUSSEL (ANP) - Kindermisbruik wordt in de hele EU strenger bestraft. Het gaat om zowel fysiek, online als door AI gegenereerd kindermisbruik. Alle EU-landen moeten dezelfde minimale straffen opleggen.

5 uur geleden
Soedanese verdachten migrantenboot langer vast

DEN HAAG (ANP) - De twee van mensensmokkel verdachte Soedanezen van de migrantenboot die zaterdag in Zeeland is onderschept, blijven voorlopig vastzitten. De onderzoeksrechter heeft het voorarrest met twee weken verlengd, meldt het Openbaar Ministerie.

6 uur geleden
Asielzoekers mogen van rechtbank wel naar Italië worden gestuurd

HAARLEM (ANP) - Twee asielzoekers mogen worden teruggestuurd naar Italië. Daar waren ze Europa binnengekomen voordat ze doorreisden naar Nederland, dus daar hadden ze asiel moeten aanvragen. Dat heeft de rechtbank Den Haag dinsdag geoordeeld tijdens een zitting in Haarlem.

7 uur geleden