Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dit weekend weer egels tellen

Dit weekend weer egels tellen

NIJMEGEN (ANP) - De Zoogdiervereniging organiseert dit weekend weer de jaarlijkse egeltelling. Mensen worden opgeroepen zaterdag en zondag de tuin of andere plekken te checken op de aanwezigheid van egels en dat door te geven. "Door samen te tellen proberen we erachter te komen waar egels precies leven", aldus de vereniging.

Egels kunnen het beste worden gespot rond de schemering, wanneer ze tevoorschijn komen op zoek naar voedsel. Overdag slapen ze op een beschutte plek. In het najaar eten ze extra veel, om een vetvoorraad op te slaan. Dat is nodig omdat ze van oktober tot april in een diepe winterslaap gaan.

Mensen die graag egels in hun tuin willen, kunnen ze lokken. Dat kan door voor afwisseling te zorgen tussen gras, struiken, andere planten en rommelige plekken. Maak kruipgaatjes in de schutting en je tuin met die van buren om zo een "egelsnelweg te creëren", aldus de Zoogdierenvereniging. Water en kattenbrokjes vinden ze lekker.

Door een aantal omstandigheden neemt het aantal egels in Nederland af. Dit komt onder meer door droge zomers, het verkeer en opgeruimde tuinen. De egeltelling wordt georganiseerd in samenwerking met Egelbescherming Nederland. Waarnemingen kunnen worden doorgegeven op tuintelling.nl. Vorig jaar werden er 9400 egels gezien.

Meer uit Binnenland

NVJ: verklaring politie over fotograaf in water niet plausibel

DEN HAAG (ANP) - Dat een fotograaf zaterdag bij rellen op het Malieveld volgens de politie in het water belandde om werkruimte voor agenten te creëren, noemt de Nederlandse Vereniging van Journalisten "een niet plausibele verklaring". "Dat valt niet te rijmen met het beeldmateriaal dat publiekelijk te zien is", stelt Paul Teixeira van de NVJ.

27 minuten geleden
Korte brand met veel rookontwikkeling bij Tata Steel

IJMUIDEN (ANP) - Op het terrein van Tata Steel in IJmuiden heeft maandagmiddag een grote brand gewoed. Volgens Tata zelf is het vuur inmiddels onder controle en is er geen sprake van gewonden of vermisten.

55 minuten geleden
OM beslist later over afhandeling meeste Malieveld-verdachten

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie moet nog beslissen wat er gebeurt met de meeste van de 24 verdachten die zaterdag zijn aangehouden bij rellen op het Malieveld. Volgens een woordvoerder is van twee minderjarigen, die werden gepakt om vuurwerk, wel bekend wat er met ze gaat gebeuren.

1 uur geleden
Zeer grote brand op het terrein van Tata Steel

IJMUIDEN (ANP) - Op het terrein van Tata Steel in IJmuiden woedt maandagmiddag een zeer grote brand. Dat meldt de veiligheidsregio. Het gaat om een brand bij een transportband. De brand veroorzaakt veel rook.

1 uur geleden
Politie: fotograaf in water gevolg van 'creëren werkruimte'

DEN HAAG (ANP) - Dat er zaterdag een fotograaf een duw kreeg van een agent en in het water belandde bij rellen op het Malieveld, is het "gevolg van het creëren van werkruimte" voor de arrestatie-eenheid van de politie. Dat laat de politie Den Haag weten. Volgens een woordvoerder ging het om een "heftige inzet", waarbij de politie "snel moest handelen".

1 uur geleden
Buurman zal 'bizarre' explosie Schammenkamp nooit vergeten

ROTTERDAM (ANP) - Slachtoffers van de fatale explosie aan de Schammenkamp in Rotterdam hebben maandag in de rechtbank verdachte Jalal O. (37) geconfronteerd met de indringende gevolgen die ze nog iedere dag ervaren. "Vergeten zal ik deze bizarre gebeurtenis nooit", liet een van hen weten.

1 uur geleden
Definitief geen vergoeding voor 'dwangarbeid' in kloosters

AMSTERDAM (ANP) - De vrouwen die in hun jeugd in de katholieke instellingen van de kloosterorde De Goede Herder verbleven en daar dwangarbeid hebben verricht, krijgen definitief geen schadevergoeding. Ook in hoger beroep is hun zaak verjaard, heeft het gerechtshof Amsterdam maandag bepaald.

2 uur geleden