Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dit weekend veel vakantiefiles in Europa

Dit weekend veel vakantiefiles in Europa

DEN HAAG (ANP) - Vakantiegangers moeten dit weekend rekening houden met veel files in heel Europa. Het begin van de zomervakantie in veel landen leidt vooral zaterdag tot grote drukte op de Europese wegen, meldt de ANWB.

De grootste drukte wordt verwacht op de wegen in het buitenland op de bekende vakantieroutes. In Frankrijk staan er al vroeg files tussen Lyon en Orange op de A7, de Autoroute du Soleil. Ook de route A10/A63 Parijs-Tours-Bordeaux naar Spanje stroomt in de loop van de ochtend vol. Vakantiegangers die naar Zuid-Frankrijk rijden moeten drie tot vier uur extra reistijd incalculeren.

In Duitsland staan zaterdag vooral files in het zuiden. Het grootste knelpunt in Zwitserland is de A2 bij de Gotthardtunnel richting het Italiaanse Chiasso. In Nederland moeten vakantiegangers rekening houden met flink wat oponthoud op de wegen in het midden, oosten en zuiden van het land. In de regio Zuid begon vrijdag de schoolvakantie, als laatste regio in Nederland.

Meer uit Binnenland

Filmregisseur Rudolf van den Berg (76) overleden

AMSTERDAM (ANP) - Filmregisseur Rudolf van den Berg is op 76-jarige leeftijd overleden. Dat hebben de producenten van de film Spinoza, waar hij momenteel aan werkte, zondag mede namens de familie bekendgemaakt. Hij is zaterdagavond plotseling overleden.

29 minuten geleden
Honderden mensen lopen mars door Rotterdam tegen asielwetten

ROTTERDAM (ANP) - Zo'n driehonderd mensen zijn vanaf het Schouwburgplein vertrokken voor een mars door Rotterdam, die onder meer langs het stadhuis gaat. Zij doen dit als protest tegen de strafbaarstelling van illegaliteit en hulp aan mensen zonder verblijfsvergunning. Voorafgaand aan de wandeling was er een podiumprogramma met sprekers.

1 uur geleden
Honderden mensen in Rotterdam voor protest tegen asielwetten

ROTTERDAM (ANP) - Zo'n driehonderd mensen zijn zondagmiddag bijeen op het Schouwburgplein in Rotterdam om te protesteren tegen de strafbaarstelling van illegaliteit en hulp aan mensen zonder verblijfsvergunning. "Schandalig! Het bestaan van tienduizenden mensen in Nederland wordt verboden en daarmee angstig", meldt organisator Bond Precaire Woonvormen (BPW) in de aankondiging van de demonstratie.

1 uur geleden
ProRail: treinverkeer Rotterdam pas hervat als tunnel veilig is

ROTTERDAM (ANP) - De stroomstoring in de Willemsspoortunnel in Rotterdam is verholpen, maar de treinen kunnen nog altijd niet rijden tussen Rotterdam en Rotterdam Zuid. Dat komt doordat er nog uitgebreid wordt getest met de systemen in de tunnel, zegt ProRail.

3 uur geleden
Ook zondag nog problemen op het spoor bij Rotterdam door storing

UTRECHT (ANP) - De problemen met het treinverkeer bij Rotterdam door een storing in een spoortunnel duren nog zeker tot zondag 14.15 uur. Dat meldt NS. Er rijden geen hsl-treinen tussen Rotterdam en Breda en ook tussen Rotterdam en Dordrecht rijden geen treinen.

6 uur geleden
Man aangehouden in Breda in verband met explosie bij bedrijf

BREDA (ANP) - De politie heeft in Breda een 43-jarige man uit Rijsbergen aangehouden, die mogelijk iets te maken heeft met een explosie bij een bedrijf aan de Oosterstraat, aldus de politie op X.

8 uur geleden
Overleden persoon aangetroffen in woning in Horst

HORST (ANP) - In de woning in het Limburgse Horst waar mogelijk een gaskraan was opengedraaid is een overleden persoon aangetroffen. Dat meldt de Limburgse politie op Facebook.

8 uur geleden