Dit weekend mogelijk 50 graden in delen Pakistan en India
DEN HAAG (ANP) - De hevige hittegolf die India en Pakistan sinds enige tijd teistert, houdt voorlopig aan. Mogelijk wijzen de thermometers dit weekend plaatselijk zelfs even de 50 graden aan, verwacht Weeronline. De temperaturen kwamen in beide landen afgelopen week ruim boven de 40 graden uit.
Extreme temperaturen zijn in deze regio niet uitzonderlijk, maar middagwaarden van 45 graden of meer zijn voor eind april zelfs in deze landen zeer opmerkelijk. Dit weekend gaat de temperatuur nog wat omhoog en worden maxima richting de 50 graden verwacht. De meteorologische dienst van India meldde eerder al een warmterecord in maart.
De hitte heeft grote gevolgen voor mens en natuur. In de doorgaans dichtbevolkte gebieden worden allerlei maatregelen getroffen. Door de warmte heeft een deel van het land last van stroomstoringen. Ook zijn er slechte oogsten met 10 tot 35 procent minder opbrengst. Verder is de kans op natuurbranden toegenomen en kunnen de gletsjers in het Himalayagebergte sneller smelten.
Ook na het weekend blijft het extreem heet in het gebied, maar maxima van 50 graden worden niet meer verwacht. In de stad Multan komt de maximumtemperatuur maandag uit op 44 graden. Voorlopig blijft het droog en is de kans op een verfrissende regen- of onweersbui klein. De nachten bieden nauwelijks verkoeling, met vaak minima rond de 30 graden.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten denken dat er deze week gesprekken gaan plaatsvinden met Iran om een eind te maken aan de oorlog. Dat heeft de speciale gezant Steve Witkoff gezegd op een bijeenkomst in Miami. "We zijn er zeker hoopvol over."
1 uur geledenSANAA (ANP/RTR/AFP) - De Houthi's zeggen klaar te zijn zich te mengen in de oorlog in het Midden-Oosten als bondgenoten van de VS en Israël zich mengen in de strijd tegen Iran. Dat meldt de door Iran gesteunde groepering op de Jemenitische staatstelevisie.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Teheran zweert Israëlische aanvallen op Iran van eerder op vrijdag te vergelden. Die aanvallen tegen onder meer energievoorzieningen en de Iraanse staalindustrie, zo schrijft buitenlandminister Abbas Araghchi op X, zijn in strijd met Amerikaanse beloften aan Iran.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Techmagnaat en X-eigenaar Elon Musk heeft recentelijk deelgenomen aan een telefoongesprek tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Indiase premier Narendra Modi. Dat meldt The New York Times.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden gaat niet stemmen over een voorstel van de Senaat om de gedeeltelijke shutdown in het land te beëindigen. In plaats daarvan komt het met een eigen plan voor de financiering van het ministerie van Binnenlandse Veiligheid (DHS).
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De buitenlandchef van de Europese Unie, Kaja Kallas, heeft de Hongaarse minister Péter Szijjártó gebeld over de berichten dat hij informatie uit EU-vergaderingen zou hebben gelekt aan Rusland. Kallas heeft hem volgens een EU-functionaris gewezen op zijn geheimhoudingsplicht en op het belang van openhartige discussies tussen ministers, zonder dat er anderen meeluisteren.
3 uur geledenVAUX-DE-CERNAY (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio veroordeelt het Iraanse plan om tolheffing in te stellen voor de schepen die door de Straat van Hormuz willen varen. Hij zei na afloop van overleg met G7-ministers dat de landen die het meest getroffen worden door de heffing zullen moeten helpen om daar iets tegen te doen.
5 uur geleden