Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dit weekend geen treinen rond Amsterdam Centraal

Dit weekend geen treinen rond Amsterdam Centraal

AMSTERDAM (ANP) - Komend weekend werkt ProRail op en rond Amsterdam Centraal Station. Dat heeft gevolgen voor de treinenloop, laten de Nederlandse Spoorwegen en de spoorbeheerder weten.

Zaterdag rijden er geen treinen tussen Amsterdam Sloterdijk en Haarlem, tussen Amsterdam CS en Bijlmer ArenA en tussen Amsterdam CS en Weesp. Op die dag wordt een klimaatmars georganiseerd in Amsterdam waar mogelijk veel mensen op af zullen komen. De NS vraagt mensen die ondanks de werkzaamheden het openbaar vervoer naar de hoofdstad willen nemen, goed de reisplanner in de gaten te houden. Mensen kunnen omreizen via Schiphol Airport.

Zondag rijden er geen treinen tussen Amsterdam Sloterdijk en Haarlem en tussen Amsterdam CS en Bijlmer ArenA is er geen treinverkeer mogelijk. Wel rijden er dan weer treinen tussen Amsterdam Muiderpoort en Weesp, maar nog niet tussen CS en Muiderpoort. Zondag rijden er ook weer intercity’s tussen Amsterdam CS en Amersfoort Centraal.

Extra reistijd

Reizigers moeten volgens de spoorbeheerder rekening houden met een extra reistijd tot 45 minuten, door omreizen, een extra overstap of vervangend metro- of busvervoer. De NS raadt hen aan voordat ze op pad gaan de reisplanner of de NS-app te raadplegen.

De werkzaamheden bestaan uit het plaatsen van extra seinen, weghalen van wissels en vernieuwen van sporen, zodat er in de toekomst meer treinen kort na elkaar het station kunnen binnenrijden. NS en ProRail houden in de regio Amsterdam rekening met een reizigersgroei van 30 procent in de komende vijftien jaar.

Meer uit Binnenland

Stichting wil gesprek met massadonor Simon, overweegt rechtsgang

DEN HAAG (ANP) - Stichting Donorkind overweegt namens een aantal ouders en kinderen die gedupeerd zijn door massadonor Simon juridische stappen tegen de man te ondernemen. Volgens de stichting is dat de wens van dertig ouders. Eerst krijgt de man een brief met een uitnodiging voor een gesprek, om een rechtsgang te vermijden.

27 minuten geleden
Nijkerk pleit voor meer geld infrastructuur na stremming brug

NIJKERK (ANP) - De gemeente Nijkerk wil dat het kabinet dinsdag op Prinsjesdag meer geld uittrekt voor het onderhouden van wegen, bruggen en vaarverbindingen. De A28 bij de Gelderse plaats was vorige week enkele dagen afgesloten, nadat er zand en grind bij een brug waren weggespoeld. Het verkeer tussen Zwolle en Amersfoort moest omrijden via Apeldoorn.

1 uur geleden
Strafrechtelijk onderzoek naar chauffeur busongeluk Zwitserland

SUSCH (ANP) - Tegen de chauffeur van de Nederlandse tourbus die donderdag verongelukte nabij het Zwitserse Susch is strafrechtelijk onderzoek ingesteld. Dat bevestigt het Zwitserse Openbaar Ministerie (OM) tegenover het ANP na berichtgeving in Zwitserse media. Onderzocht wordt of de Nederlandse chauffeur schuldig is aan meervoudige dood door nalatigheid en het veroorzaken van lichamelijk letsel door nalatigheid. In Zwitserland is het gebruikelijk onderzoek in te stellen na dit soort grote incidenten.

1 uur geleden
Raad van State mist uitleg over grens 500.000 vluchten Schiphol

DEN HAAG (ANP) - Maak duidelijk waar de toekomstige grens van 500.000 vluchten van en naar Schiphol op is gebaseerd, adviseert de Raad van State aan het kabinet. De hoge bestuursadviseur betwijfelt ook of de groei naar dat aantal vluchten wel zorgvuldig gebeurt.

1 uur geleden
Veertigste editie Open Monumentendag drukbezocht

DEN HAAG (ANP) - Zo'n 1,8 miljoen mensen hebben afgelopen weekend de Open Monumentendag bezocht. Dat zijn ongeveer evenveel bezoekers als vorig jaar. Tijdens de veertigste editie openden door het hele land 6000 monumenten hun deuren en waren er ongeveer 1250 activiteiten te bezoeken.

2 uur geleden
Overheidsorganisaties verkennen afschaffen dwangsommen

DEN HAAG (ANP) - Overheidsorganisaties verkennen of het mogelijk is om dwangsommen af te schaffen. Dat blijkt uit een e-mail van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) die werd vrijgegeven op verzoek van dagblad Trouw.

3 uur geleden
Hoofdredacteur Freek Staps stopt bij ANP

DEN HAAG (ANP) - Freek Staps neemt afscheid als hoofdredacteur bij het ANP. Hij verlaat het persbureau rond de jaarwisseling omdat hij "ruimte wil maken voor nieuw leiderschap voor de redactie, verse ideeën en nieuwe energie".

3 uur geleden