
Dit weekend geen treinen rond Amsterdam Centraal
AMSTERDAM (ANP) - Komend weekend werkt ProRail op en rond Amsterdam Centraal Station. Dat heeft gevolgen voor de treinenloop, laten de Nederlandse Spoorwegen en de spoorbeheerder weten.
Zaterdag rijden er geen treinen tussen Amsterdam Sloterdijk en Haarlem, tussen Amsterdam CS en Bijlmer ArenA en tussen Amsterdam CS en Weesp. Op die dag wordt een klimaatmars georganiseerd in Amsterdam waar mogelijk veel mensen op af zullen komen. De NS vraagt mensen die ondanks de werkzaamheden het openbaar vervoer naar de hoofdstad willen nemen, goed de reisplanner in de gaten te houden. Mensen kunnen omreizen via Schiphol Airport.
Zondag rijden er geen treinen tussen Amsterdam Sloterdijk en Haarlem en tussen Amsterdam CS en Bijlmer ArenA is er geen treinverkeer mogelijk. Wel rijden er dan weer treinen tussen Amsterdam Muiderpoort en Weesp, maar nog niet tussen CS en Muiderpoort. Zondag rijden er ook weer intercity’s tussen Amsterdam CS en Amersfoort Centraal.
Extra reistijd
Reizigers moeten volgens de spoorbeheerder rekening houden met een extra reistijd tot 45 minuten, door omreizen, een extra overstap of vervangend metro- of busvervoer. De NS raadt hen aan voordat ze op pad gaan de reisplanner of de NS-app te raadplegen.
De werkzaamheden bestaan uit het plaatsen van extra seinen, weghalen van wissels en vernieuwen van sporen, zodat er in de toekomst meer treinen kort na elkaar het station kunnen binnenrijden. NS en ProRail houden in de regio Amsterdam rekening met een reizigersgroei van 30 procent in de komende vijftien jaar.
Meer uit Binnenland
HEEMSKERK (ANP) - Een 20-jarige man uit Heemskerk is vrijdagavond aangehouden voor het verspreiden van valse informatie en opruiing via sociale media, meldt de politie zaterdag. De politie zegt niet te kunnen delen wat de verdachte precies heeft geplaatst.
35 minuten geledenUTRECHT (ANP) - In de Turkse gemeenschap in Nederland is veel onrust ontstaan door haatbrieven die de afgelopen periode naar meerdere moskeeën zijn gestuurd. Dat laat het Inspraakorgaan Turken in Nederland (IOT) zaterdag weten. Voorzitter Zeki Baran spreekt van "walgelijke brieven", met daarin "dreigende en discriminerende teksten en besmeurd met zogenaamde bloedvlekken".
44 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De politie is begonnen met het aanhouden van klimaatactivisten op de A12. Zo'n honderd demonstranten van klimaatactiegroep Extinction Rebellion bezetten om 12.00 uur de weg in Den Haag omdat zij willen dat er een streep door zogenoemde fossiele subsidies gaat.
52 minuten geledenALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Het addergebroed van Slot Thetinga van Margaretha van Andel is uitgeroepen tot beste historische jeugdroman in 2025. Dat is besloten door de jury van de Thea Beckmanprijs, die jaarlijks wordt uitgereikt door themapark Archeon. De auteur wint een geldbedrag van 1500 euro.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - De op sociale media ontstane Franse protestbeweging 'Bloquons tout' (We blokkeren alles) zint op nieuwe acties dit weekend, melden Franse media. Er zijn weer oproepen gedaan tot blokkades en betogingen, vooral voor zaterdagmiddag. Het is net als op de dag dat de beweging het land wilde lamleggen, afgelopen woensdag, moeilijk te voorspellen hoeveel manifestanten komen opdagen en waar precies.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - AVROTROS heeft vrijdag "vele honderden reacties" ontvangen na het besluit dat Nederland komend jaar niet meedoet aan het Eurovisie Songfestival als Israël meedoet. De reacties kwamen zowel telefonisch als per e-mail binnen. De "overgrote meerderheid" van de mensen wilde volgens AVROTROS laten weten het besluit te steunen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In Groningen, Friesland en Drenthe is het risico op natuurbranden weer op het laagste niveau. Nu de noordelijke provincies als laatste ook weer in de zogeheten fase 1 zijn, betekent dit dat in heel Nederland een "regulier risico" bestaat op een brand in bijvoorbeeld bos- of heidegebied.
5 uur geleden