Dit weekend en eind januari aangepaste dienstregeling Schiphol
SCHIPHOL (ANP) - Door werkzaamheden is ook in het begin van het nieuwe jaar op sommige momenten de dienstregeling van, naar en via Schiphol aangepast, meldt de NS. In het weekend van 6 en 7 januari en van 13 januari tot en met 4 februari rijden er minder treinen omdat een aantal sporen niet beschikbaar is.
Ook kunnen in die periode treinen drukker zijn, van andere sporen vertrekken of moeten reizigers soms extra overstappen. Dat kan allemaal langere reistijd opleveren. De NS raadt reizigers die via de luchthaven reizen, aan voor vertrek hun reisplanner te checken.
In de weekenden van 20 tot met 22 januari en 3 tot en met 5 februari rijden vanaf zaterdag 04.00 uur tot maandag 02.00 uur geen treinen tussen Schiphol en Amsterdam Sloterdijk en tussen Schiphol en Amsterdam Centraal. Reiziger kunnen dan wel met hun treinkaartje de Amsterdamse metro pakken om over te stappen.
Bussen
Op zondag 4 februari rijden er ook geen treinen tussen Zaandam en Amsterdam Sloterdijk. De NS zet dan bussen in.
"We vinden het erg vervelend dat onze reizigers hinder ervaren door deze werkzaamheden", aldus een woordvoerder van de NS. Tot 2028 is ProRail aan het werk om het hele spoor in de Schipholtunnel te vervangen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De zon wordt binnenkort bijna helemaal verduisterd. Zoiets komt in Nederland niet vaak voor, en daarom komen mensen op meerdere plekken samen om dat te bekijken. Zo openen sterrenwachten hun deuren, en sommige gaan juist naar buiten, naar mensen toe.
36 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Ruim 2500 dansers en danseressen trekken zaterdagmiddag door het centrum van Rotterdam, bekeken door vele duizenden bezoekers. De 42e editie van het festijn verloopt tot dusver feestelijk en zonder grote problemen. Met zo'n 25 graden zit het weer ook mee.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Koningin Máxima heeft zaterdagmiddag voorafgaand aan de opening van WorldPride 2026 het Pride Park in het Amsterdamse Vondelpark bezocht. Máxima noemde het een "historisch moment" om bij de openingsceremonie te zijn. Samen met burgemeester Femke Halsema sprak zij met vertegenwoordigers van verschillende organisaties uit de lhbtiqa+-gemeenschap.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft in 2025 een record aan crimineel vermogen in beslag genomen. Het gaat om 433 miljoen euro aan geld en goederen. Het is het vierde jaar op rij dat de cijfers zijn gestegen.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zoek- en reddingsteams hebben bij het Indonesische eiland Sulawesi een boot met dertien opvarenden, onder wie vier Nederlandse toeristen, teruggevonden. De Nederlandse opvarenden zijn ongedeerd, bevestigt het ministerie van Buitenlandse Zaken (BuZa).
22 uur geledenUTRECHT (ANP) - Rijkswaterstaat is zaterdag begonnen met handhaven op het vrachtwagen- en touringcarverbod op de Merwedebrug op snelweg A27 bij Gorinchem. De eerste detectiecamera die het mogelijk maakt overtreders te identificeren, is in de nacht van vrijdag op zaterdag geïnstalleerd in de zuidelijke rijrichting en in gebruik genomen, meldt een woordvoerder van Rijkswaterstaat.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Mensen hebben vrijdagavond rond 22.30 uur meldingen gemaakt van een vuurbol vanuit verschillende regio's in Nederland op sociale media.
1 dag geleden