Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dit jaar ruim 7 miljoen coronatests via Testen voor Toegang

Dit jaar ruim 7 miljoen coronatests via Testen voor Toegang

LEUSDEN (ANP) - Dit jaar werden er ruim 7 miljoen coronatests afgenomen in het kader van Testen voor Toegang, het systeem waarmee mensen een negatief testbewijs konden krijgen voor toegang tot bijvoorbeeld het theater of de horeca. Dat laat organisator Stichting Open Nederland (SON) weten.

Er werden in totaal meer dan 7,8 miljoen afspraken gemaakt, waarvan een deel dus niet werd nagekomen. Een bezoek aan een restaurant of café was de meest populaire reden voor het maken van een testafspraak. Er werden 2,4 miljoen afspraken voor een coronatest gemaakt met als doel een avond uit in een horecagelegenheid.

Ook het bezoeken van een evenement was een vaak opgegeven reden (1,2 miljoen testafspraken), gevolgd door een avondje naar de disco (800.000 afspraken), het bijwonen van een sportwedstrijd (620.000 afspraken) of zelf sporten (600.000 afspraken). De meeste afspraken werden gepland in de regio Amsterdam-Amstelland (1 miljoen).

Coronatoegangsbewijs

Op dit moment is Nederland in lockdown, maar in betere tijden werd Testen voor Toegang ingezet voor mensen die (nog) niet waren gevaccineerd of niet recentelijk een coronabesmetting hadden doorgemaakt en toch naar een plek wilden waar een coronatoegangsbewijs vereist was.

Het systeem werd begin dit jaar getest door middel van zogenoemde Fieldlabs. In het kader van die proeven bezochten mensen na een test onder meer de Keukenhof en het Eurovisie Songfestival.

In de zomer zakte het aantal afspraken ten tijde van de versnelling van de vaccinatiecampagne in. In het najaar, toen de coronapandemie tijdelijk onder controle leek en het land weer vrijwel volledig werd heropend, steeg het aantal testafspraken weer. In november werden er ruim een half miljoen afspraken per week gemaakt.

Halfuur reizen

Momenteel kan nog vrijwel iedereen binnen een halfuur reizen per auto of openbaar vervoer een testlocatie van Testen voor Toegang bereiken. Maar vanwege de afgenomen vraag naar toegangstests tijdens de lockdown is het volgens een woordvoerder van SON afwachten of de huidige testcapaciteit op peil blijft. Testaanbieders worden betaald per afgenomen test. "Als de testvraag lange tijd laag blijft, is het de vraag wat aanbieders gaan doen", zo zei hij eerder deze week.

SON gaat mogelijk de GGD helpen bij het afnemen van coronatests. De gesprekken daarover lopen nog en de woordvoerder van SON kon er donderdag nog niets nieuws over zeggen.

Meer uit Binnenland

Peter Gillis in hoger beroep tegen vonnis in belastingfraudezaak

DEN BOSCH (ANP) - Peter Gillis gaat in hoger beroep tegen de gevangenisstraf en de boete die hij donderdag kreeg opgelegd wegens belastingontduiking. Dat laat zijn advocaat vrijdag aan het ANP weten. De rechtbank in Den Bosch veroordeelde de realityster, bekend van de tv-serie Massa is Kassa, tot een celstraf van anderhalf jaar, waarvan zes maanden voorwaardelijk. Ook moeten de ondernemingen van Gillis boetes van in totaal ruim 1,3 miljoen euro betalen.

32 minuten geleden
Nederlands vliegtuig naar Tenerife om passagiers op te halen

DEN HAAG (ANP) - Er gaat een Nederlands vliegtuig naar Tenerife om de Nederlandse passagiers van cruiseschip m/v Hondius op te halen. Dat heeft buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) na afloop van de ministerraad gemeld. Het is nog niet bekend wanneer en waar deze mensen dan terugkeren in Nederland. De Nederlanders aan boord zijn hierover geïnformeerd.

1 uur geleden
Moeder verdacht van doodsteken dochter blijft 90 dagen vastzitten

MAASTRICHT (ANP) - De moeder die verdacht wordt van het doodsteken van haar 14-jarige dochter in haar ouderlijk huis in Blerick blijft negentig dagen langer vastzitten. Dat meldt een woordvoerder van de rechtbank Limburg.

2 uur geleden
Regioleider: Hondius na vertrek passagiers meteen naar Nederland

SANTA CRUZ (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius moet "als de laatste passagier van boord is" meteen doorvaren naar Nederland. Dat zei de regionale leider van de Canarische Eilanden, Fernando Clavijo, volgens Spaanse media. Volgens de topbestuurder is het niet zinvol om de Hondius nog dagen voor anker te laten liggen bij de eilandengroep.

2 uur geleden
Cruiseschip Hondius komt zondag rond middaguur aan bij Tenerife

TENERIFE (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius komt naar verwachting zondag rond 12.00 uur aan bij de Canarische Eilanden. Dat meldt de Spaanse omroep RTVE. Het schip vaart van Kaapverdië naar Tenerife en is volgens GPS-gegevens vrijwel halverwege.

3 uur geleden
Schade na brand in datacenter Almere nog niet in kaart gebracht

ALMERE (ANP) - NorthC, eigenaar van het datacentrum in Almere waar donderdag brand uitbrak, is nog steeds druk bezig om de schade te inventariseren. De brand zelf was donderdagavond onder controle. Volgens een woordvoerder is daarna gestart met een inspectie om de schade in kaart te brengen. Het bedrijf probeert de stroom en de connectiviteit zo snel mogelijk te herstellen.

3 uur geleden
Onderwijsinstellingen nemen maatregelen na hack

DEN HAAG (ANP) - Meerdere onderwijsinstellingen hebben maatregelen getroffen na een grootschalige hack bij onderwijssoftware Canvas. Hackers wisten de Canvas-sites van meerdere Nederlandse universiteiten over te nemen.

3 uur geleden