Dit jaar ruim 400.000 ontheemden door geweld in Congo
KINSHASA (ANP/AFP) - In de Democratische Republiek Congo zijn dit jaar meer dan 400.000 mensen ontheemd geraakt door een escalatie van het geweld in het oosten, zeggen de Verenigde Naties. Een VN-functionaris spreekt van "bijna een verdubbeling" ten opzichte van een week geleden, toen 237.000 ontheemden werden gemeld.
Rebellen van de M23-beweging zijn begin dit jaar een nieuw offensief begonnen in het oosten van het land. De groep heeft de afgelopen jaren de regeringstroepen uit verschillende gebieden verdreven en heeft deze maand meer plaatsen veroverd in de omgeving van Goma, de hoofdstad van de provincie Noord-Kivu.
VN-chef António Guterres zei donderdag "gealarmeerd" te zijn door het geweld en dit "in de sterkste bewoordingen" te veroordelen. "Dit offensief heeft verwoestende gevolgen voor de burgerbevolking en verhoogt het risico op een grotere regionale oorlog", waarschuwde hij. De secretaris-generaal eist dat het geweld onmiddellijk stopt.
De situatie in het oosten van de Democratische Republiek Congo is al decennialang complex. In dit deel van het land, dat veel ondergrondse grondstoffen heeft, zijn rivaliserende groepen actief en komen gewelddadige conflicten vaak voor.
Meer uit Buitenland
KATHMANDU (ANP/RTR/DPA) - De Nepalese politie meldt dat 270 lichamen zijn gevonden na de overstromingen in het land. Honderden mensen worden er nog vermist. Het vorige dodental dat de politie deelde, was 177.
16 minuten geledenKATHMANDU (ANP/RTR) - Reddingswerkers in Nepal hebben ongeveer 100 vermiste Indiërs en 25 Chinezen levend gevonden. Zij waren als vermist opgegeven nadat het grensgebied van Nepal en Tibet woensdag werd getroffen door plotselinge overstromingen.
39 minuten geledenCAEN (ANP/AFP) - Een tweede slachtoffer van een automobilist die in de Franse stad Caen inreed op een groep mensen, is overleden. Een 26-jarige man is na een heftige ruzie in een café op mensen ingereden bij een halte voor openbaar vervoer.
1 uur geledenOSLO (ANP) - De gezondheid van koning Harald van Noorwegen is opnieuw verslechterd. Zijn toestand is nu "zeer ernstig", heeft het paleis donderdag bekendgemaakt. Koningin Sonja en kroonprins Haakon hebben al hun verplichtingen geschrapt.
1 uur geledenKATHMANDU (ANP/AFP) - Het toerismebureau van Nepal meldt dat twee Nederlanders vermist zijn sinds de plotselinge overstromingen van woensdag. Het totale aantal vermiste toeristen ligt op 644.
2 uur geledenDHARAMSHALA (ANP/AFP) - De Dalai Lama heeft zijn medeleven betuigd na de overstromingen in Nepal en Tibet. "Ik bid voor iedereen die het leven heeft verloren en betuig mijn medeleven en oprechte deelneming aan de nabestaanden en iedereen die door deze tragedie is getroffen", aldus de spirituele leider van Tibetaanse boeddhisten in een verklaring.
3 uur geledenKATHMANDU (ANP/AFP) - De Nepalese rampenbestrijdingsdienst heeft bekendgemaakt dat 823 mensen nog niet bereikbaar zijn, ruim 24 uur nadat een verwoestende overstroming door het grensgebied met Tibet raasde.
4 uur geleden