Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dit jaar dodelijkste voor burgerluchtvaart sinds 2018

Dit jaar dodelijkste voor burgerluchtvaart sinds 2018

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Met de recente vliegtuigongelukken in Kazachstan en Zuid-Korea is 2024 het dodelijkste jaar voor de burgerluchtvaart sinds 2018. Het aantal dodelijke slachtoffers aan boord van passagiersvliegtuigen is tot nu toe 318, zo blijkt uit gegevens van luchtvaartanalist Cirium. In 2018 vielen ruim 500 doden.

Afgelopen week waren 39 doden te betreuren bij een ongeluk met een toestel van Azerbaijan Airlines dat in Kazachstan neerstortte. Bij de crash van een toestel van Jeju Air zondag in Zuid-Korea zijn tot nu toe 179 doden geteld. In augustus kwamen in Brazilië 62 mensen om het leven bij een ongeluk bij São Paulo. Ook viel er een dode en waren er tientallen gewonden tijdens een vlucht van Singapore Airlines die in mei last had van hevige turbulentie boven Myanmar.

Bij een botsing tussen een vliegtuig van Japan Airlines en een kustwachtvliegtuig op Haneda Airport in Tokio vielen in januari vijf doden. Iedereen aan boord van het passagiersvliegtuig overleefde de botsing, maar de vijf passagiers in het kleinere vliegtuig kwamen om het leven.

2023 veiligste jaar

In 2018 gebeurde onder meer de eerste van twee ongelukken met de Boeing 737 Max. Er vielen toen 189 doden in een toestel van Lion Air dat kort na vertrek neerstortte in de Javazee bij Indonesië.

De stijging van het aantal dodelijke slachtoffers dit jaar is een ommekeer ten opzichte van 2023. Dat was het veiligste jaar ooit in de luchtvaart zonder dodelijke slachtoffers in grote passagiersvliegtuigen van de grote fabrikanten Boeing en Airbus.

Meer uit Buitenland

Leger Israël zegt lessen te hebben geleerd van hulpincidenten

JERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische leger zegt "lessen" te hebben geleerd van de incidenten bij de hulpdistributiepunten in de Gazastrook. Volgens de Verenigde Naties zijn daar sinds eind mei bijna 800 mensen omgekomen toen ze voedsel probeerden op te halen.

1 uur geleden
Libanon sluit normale relatie uit met Israël

BEIROET (ANP/AFP) - De Libanese president Joseph Aoun sluit normalisatie tussen zijn land en Israël uit. Hij hoopt wel op vreedzame betrekkingen met het zuidelijke buurland, dat nog steeds delen van Zuid-Libanon bezet.

3 uur geleden
UNRWA-baas pleit voor actie: Gaza is kerkhof geworden

AMMAN (ANP) - De topman van de VN-organisatie voor Palestijnse vluchtelingen (UNRWA) stelt dat het hoog tijd is om in actie te komen voor de inwoners van Gaza. "Onder ons toezicht is Gaza het kerkhof van kinderen en uitgehongerde mensen geworden", verklaart hij op X.

3 uur geleden
Rel bij Srebrenica-herdenking in Duits parlement

BERLIJN (ANP/DPA) - De herdenking in het Duitse parlement van de genocide in Srebrenica is overschaduwd door opmerkingen van de extreemrechtse Alternative für Deutschland (AfD). De grootste oppositiepartij bekritiseerde het gebruik van het begrip volkerenmoord.

4 uur geleden
Duitse coalitiepartners ruziën over benoeming rechters

BERLIJN (ANP/DPA) - De benoeming van een aantal rechters van het Duitse Constitutionele Hof is uitgesteld, nadat er ruzie was ontstaan binnen de coalitie. Het christendemocratische blok van bondskanselier Friedrich Merz trok een paar uur voor de stemming in het parlement de steun in voor een kandidaat die was aangedragen door coalitiegenoot SPD.

4 uur geleden
Trump lijkt rampendienst FEMA toch niet te willen opheffen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is toch niet van plan om de rampenbestrijdingsdienst FEMA op te heffen, schrijft The Washington Post. Hij zinspeelde maanden op de ontbinding van die organisatie, maar volgens functionarissen is dat niet meer aan de orde.

5 uur geleden
VN: bijna 800 doden bij poging voedselhulp te bereiken in Gaza

GENÈVE (ANP/RTR) - In de Gazastrook zijn sinds eind mei zeker 798 mensen omgekomen bij pogingen om voedselhulp te bereiken, meldt het VN-Mensenrechtenkantoor. De meeste doden vielen in de buurt van distributiepunten van de omstreden hulporganisatie Gaza Humanitarian Foundation (GHF).

5 uur geleden