Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dit jaar al meer dan miljoen occasions verkocht bij autobedrijven

Dit jaar al meer dan miljoen occasions verkocht bij autobedrijven

BUNNIK (ANP) - Autobedrijven verkochten in de eerste drie kwartalen van dit jaar bij elkaar al meer dan 1 miljoen occasions. Daarmee ligt de verkoop van tweedehands auto's door de vakhandel zo'n 5,5 procent boven het niveau van een jaar eerder, becijferen branchevereniging BOVAG en databureau RDC. Het is voor het eerst dat er voor oktober door garagebedrijven al meer dan 1 miljoen gebruikte auto's werden verhandeld. Daartegenover staat wel dat het aantal verkochte occasions door particulieren onderling minder werd.

Van alle verkochte occasions door de vakhandel ging het in de meeste gevallen om een benzineauto. Dan gaat het om ruim 8 op de 10 verkochte auto's. Verder zijn auto's die zijn uitgerust met een dieselmotor goed voor 10 procent van de markt. Bij de elektrische auto's steeg het aantal verkochte occasions tot 23.000. Dat waren er in dezelfde periode een jaar eerder nog 9400. Ook de verkoop van plug-in hybride auto's nam toe, naar 25.000 van 15.000 een jaar eerder.

Dat de occasionmarkt aantrekt heeft volgens BOVAG en RDC in meerdere opzichten te maken met de coronacrisis. Sinds de uitbraak van het virus willen mensen liever met de auto dan met het openbaar vervoer reizen. Daarnaast spelen de chiptekorten een rol. Dat zorgt voor vertraging bij de levering van nieuwe auto's, waarbij een occasion dan als goed alternatief wordt gezien. De verwachting is dat de chiptekorten nog wel enige tijd zullen aanhouden, wat de verkoop van occasions "in de kaart speelt", aldus BOVAG en RDC.

De verkoop van tweedehands auto's zonder tussenkomst van de vakhandel nam de afgelopen kwartalen wel af. De 515.000 door particulieren onderling verhandelde auto's betekende een daling van bijna 9 procent in vergelijking met de periode januari tot en met september vorig jaar. Dealers presteerden daartegenover met een marktaandeel van 26,5 procent beter dan ooit. Tien jaar geleden was het aandeel van de vakdealers steevast rond de 20 procent.

Meer uit Financieel

Olieprijs voor het eerst sinds 2022 boven 100 dollar

DEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse olieprijs is zondag gestegen tot boven de 100 dollar per vat. Dat was niet meer gebeurd sinds de zomer van 2022. De prijs van Amerikaanse olie, West Texas Intermediate (WTI), steeg met 20 procent naar ruim 109 dollar per vat.

1 uur geleden
Olieproductie in Irak stort 60 procent in door Iran-oorlog

BAGDAD (ANP) - De olieproductie in Irak is met ongeveer 60 procent ingestort omdat door de Iran-oorlog te weinig tankers beschikbaar zijn om de ruwe olie te verschepen. Het belangrijke olieland produceert nu nog ongeveer 1,7 tot 1,8 miljoen vaten olie per dag, tegenover ongeveer 4,3 miljoen vaten per dag voor het begin van het conflict.

13 uur geleden
Aluminiumprijs schiet omhoog door verstoringen in Golfregio

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van aluminium is deze week met bijna 10 procent gestegen, de grootste wekelijkse stijging sinds 2023. Dit kwam door het escalerende conflict in het Midden-Oosten, dat de leveringen uit de regio verstoorde, terwijl grondstoffenhandelaren zich voorbereiden op mogelijke verdere onderbrekingen.

13 uur geleden
TUI haalt 550 reizigers terug uit de Malediven en Abu Dhabi

DEN HAAG (ANP) - TUI haalde afgelopen nacht met drie repatriëringsvluchten meer dan 550 reizigers op naar Frankfurt en Hannover, zegt een woordvoerster van de Nederlandse tak van de reisorganisatie. Ongeveer 300 reizigers werden opgehaald uit de Malediven en zo'n 250 van de luchthaven Al Ain in Abu Dhabi.

14 uur geleden
Qatar Airways vliegt weer beperkt naar Schiphol

DOHA (ANP) - Qatar Airways voerde zondag repatriëringsvluchten uit vanaf Hamad International Airport in Doha naar Amsterdam, Berlijn, Frankfurt, Londen en Zürich, maakte de luchtvaartmaatschappij bekend op X.

16 uur geleden
TUI repatrieert 250 gestrande toeristen naar Hannover

HANNOVER (ANP/DPA) - Twee TUI-vluchten uit de Verenigde Arabische Emiraten met gestrande toeristen aan boord zijn zaterdagavond geland op de luchthaven van Hannover. In totaal zaten 250 reizigers aan boord van de twee vliegtuigen. Onder hen waren mensen uit Nederland, Zweden, Frankrijk, Polen en het Verenigd Koninkrijk. Hoeveel Nederlanders aan boord waren, is nog niet bekend.

19 uur geleden
Olieproductie Koeweit omlaag, benzine mogelijk nog duurder

KOEWEIT (ANP/BLOOMBERG) - Koeweit, de op vier na grootste olieproducent van oliekartel OPEC, heeft de olie- en raffinageproductie teruggeschroefd na de vertraging van het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz. Het terugschroeven van de olieproductie door Koeweit kan de olieprijzen verder opstuwen, waardoor benzine aan de pomp mogelijk nog duurder wordt.

1 dag geleden