Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Dit jaar aanzienlijk meer journalisten gedood

Dit jaar aanzienlijk meer journalisten gedood

BRUSSEL (ANP) - In de loop van 2022 zijn wereldwijd al 67 persmedewerkers gedood tijdens het uitoefenen van hun baan, een aanzienlijke toename tegenover de 47 dodelijke slachtoffers in 2021, meldt de internationale journalistenbond International Federation of Journalists (IFJ).

In Oekraïne, waar een oorlog woedt, eiste het geweld de hoogste tol, met twaalf mediawerkers die het leven lieten, het hoogste cijfer onder de 21 landen waar dodelijk geweld tegen journalisten plaatsvond. In Mexico werden elf journalisten gedood. Wetteloosheid in Haïti kostte het leven aan zes persmedewerkers. Het gaat om hoofdredacteuren, verslaggevers, correspondenten, columnisten, fotografen, cameramensen en assistenten.

"De toename van het aantal moorden op journalisten en andere mediamedewerkers is een grote reden tot bezorgdheid en opnieuw een wake-upcall voor regeringen over de hele wereld om actie te ondernemen ter verdediging van de journalistiek, een van de belangrijkste pijlers van de democratie", zegt secretaris-generaal van de IFJ Anthony Bellanger in een persbericht.

In verschillende landen belandden journalisten achter de tralies in de marge van politieke onrust. China en Hongkong voeren de lijst aan met 84 journalisten die er momenteel zijn opgesloten, gevolgd door Myanmar (64), Turkije (51), Iran (34), Belarus (33), Egypte (23), Rusland en de bezette Krim (29), Saudi-Arabië (11), Jemen (10), Syrië (9) en India (7).

Meer uit Buitenland

CENTCOM ondersteunt Project Freedom in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De troepen van het Amerikaanse Centrale Commando (CENTCOM) zullen vanaf maandag steun verlenen aan Project Freedom om de vrijheid van scheepvaart voor de commerciële scheepvaart door de Straat van Hormuz te herstellen. Dat schrijft het CENTCOM op X.

1 uur geleden
Rudy Giuliani opgenomen in ziekenhuis in kritieke toestand

NEW YORK (ANP) - Oud-burgemeester Rudy Giuliani van New York is opgenomen in het ziekenhuis en "verkeert in kritieke, maar stabiele toestand". Dat meldt zijn woordvoerder Ted Goodman op X.

1 uur geleden
Iran: VS-plan voor Straat van Hormuz schendt staakt-het-vuren

TEHERAN (ANP) - Elke poging van de VS om zich te mengen in de Straat van Hormuz wordt beschouwd als een schending van het staakt-het-vuren. Dat schrijft Ebrahim Azizi, hoofd van de nationale veiligheidscommissie in het Iraanse parlement, op X.

2 uur geleden
VK wil meedoen aan Europese lening van 90 miljard voor Oekraïne

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk staat op het punt onderhandelingen te starten om zich aan te sluiten bij het leningsplan ter waarde van 90 miljard euro van de EU voor Oekraïne. Dat stelt de Britse regering zondag in een verklaring.

2 uur geleden
Trump: VS helpen vanaf maandag schepen in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten beginnen maandagochtend met een operatie om schepen te begeleiden die vastzitten in de Straat van Hormuz. Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.

4 uur geleden
Merz rekent voorlopig niet op levering Amerikaanse Tomahawks

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz acht het momenteel onwaarschijnlijk dat de Verenigde Staten Duitsland zullen voorzien van de Tomahawk-kruisraketten die de toenmalige president Joe Biden in 2024 toezegde.

5 uur geleden
Linkse Mélenchon opnieuw kandidaat voor Frans presidentschap

PARIJS (ANP) - Jean-Luc Mélenchon, het kopstuk van de uiterst linkse partij La France Insoumise (LFI), zal zich kandidaat stellen voor de presidentsverkiezingen van volgend jaar. "Ja, ik ben kandidaat," vertelde Mélenchon aan televisiezender TF1.

6 uur geleden