Distributiecentrum Picnic weer operationeel na sluiting om muizen
ZAANDAM (ANP) - Het distributiecentrum van levensmiddelenleverancier Picnic in Zaandam werkt vanaf woensdag weer, aldus een woordvoerder. Het werd vorige week gesloten, omdat er (sporen van) muizen waren aangetroffen. Maar na een "grondige schoonmaakbeurt" mag het weer in gebruik worden genomen, aldus een verklaring van Picnic.
"De locatie van 20.000 vierkante meter - even groot als vier voetbalvelden - werd vorige week volledig leeggehaald en gisteren opnieuw bevoorraad", wordt gemeld.
Klanten zouden niet veel last hebben gehad van de sluiting, doordat het leveren van de boodschappen is overgenomen door andere distributiecentra van Picnic.
Kiertjes dichtgekit
"In overleg met de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) hebben we de interne regels aangescherpt om muizen in de toekomst buiten de deur te houden", aldus Picnic. "Alle kiertjes in het pand zijn dichtgekit, dus muizen maken geen enkele kans meer."
Een medewerker van Picnic gaat nu ook speciaal waken voor de komst van nieuwe muizen. "Om elk risico uit te sluiten hebben we een CMO aangesteld, een Chief Mouse Officer", grapt het bedrijf.
Meer uit Binnenland
ROERMOND (ANP) - De 59-jarige Fouzia R. is volgens het Openbaar Ministerie als enige verantwoordelijk voor de gewelddadige dood van haar 14-jarige dochter Nour. Het meisje werd op 20 april doodgestoken in een woning aan de Elzenstraat in het Venlose stadsdeel Blerick. Haar vader geldt niet langer als verdachte, aldus het OM.
1 uur geledenLELYSTAD (ANP) - Agenten hebben woensdag in een loods aan de Werfweg in Lelystad ongeveer 3000 kilo aan illegaal zwaar vuurwerk in beslag genomen, meldt de politie donderdag. Ook is een 33-jarige man aangehouden.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) heeft donderdagmiddag nog geen signalen dat de kwetsbaarheden in programmeertaal PHP succesvol zijn misbruikt. Dat meldt de instantie in een nieuwe update. "Ook zijn er momenteel geen aanwijzingen dat de beschikbare patches de kwetsbaarheden onvoldoende verhelpen."
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een 40-jarige man uit Zaandam is veroordeeld tot een week cel en dertig uur taakstraf voor het vernielen van een politievoertuig op maandag in de Amsterdamse wijk Floradorp, meldt het Openbaar Ministerie donderdag. Eerder werd een 22-jarige Amsterdammer al veroordeeld voor vernielingen in Floradorp.
4 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - De kans is heel klein dat een mens besmet raakt met het Shamonda-virus, een veeziekte. En als mensen toch worden geïnfecteerd, hebben de meeste mensen voldoende weerstand. "We kunnen niet uitsluiten dat het virus ook mensen kan infecteren, maar we denken dat het risico laag is", zegt viroloog Chantal Reusken van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie gaat ervan uit dat de 29-jarige Hajar is omgebracht in een antikraakpand in de Amsterdamse wijk Buitenveldert. Een woordvoerder bevestigde een bericht hierover bij de lokale zender AT5.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens (AP) heeft tot nu toe geen meldingen ontvangen van datalekken als gevolg van de kwetsbaarheden in programmeertaal PHP. Organisaties zijn wettelijk verplicht het te melden als er een mogelijk datalek is waarbij persoonsgegevens betrokken zijn.
5 uur geleden