
Distributiecentrum achter Blokker failliet
ZUTPHEN (ANP) - Het bedrijf achter een groot distributiecentrum van Blokker is failliet verklaard door de rechtbank in Zutphen. MRG Logistics, zoals de onderneming heet, verloor veel omzet door het faillissement van Blokker vorig jaar. De curator onderzoekt of een doorstart mogelijk is voor het distributiecentrum in Geldermalsen.
Blokker viel vorig jaar om na jarenlange verliezen en oplopende schulden, onder andere bij de Belastingdienst. Onlangs werd bekend dat delen van Blokker een doorstart maken, maar de nieuwe eigenaren gaan niet verder met het distributiecentrum.
Volgens de curator lopen gesprekken met drie serieuze kandidaten voor een doorstart. Bij MRG Logistics waren 132 medewerkers in dienst.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - ProRail heeft een stap gezet richting het herstel van viaducten op de hogesnelheidslijn (HSL) tussen Schiphol en Rotterdam. Door problemen met het ontwerp moeten treinen noodgedwongen langzamer over een aantal viaducten. De spoorwegbeheerder heeft nu drie ingenieursbedrijven de opdracht gegeven om ontwerpen te maken voor het herstel van negen viaducten.
31 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging dinsdag licht omhoog. Beleggers deden het rustig aan na de stevige opmars een dag eerder en houden met een schuin oog de begrotingsplannen van het kabinet in de gaten, die op Prinsjesdag worden gepresenteerd. De aandacht gaat verder vooral uit naar de Verenigde Staten, waar de Amerikaanse Federal Reserve begint aan de tweedaagse rentevergadering. De verwachting dat de centrale bank woensdag de leenkosten in de grootste economie ter wereld gaat verlagen, zorgde maandag voor nieuwe recordstanden op Wall Street.
50 minuten geledenLONDEN (ANP) - De tijdelijke financieel topman van Unilever, Srinivas Phatak, vervult die rol voortaan permanent. Het bedrijf achter Axe, Knorr en Dove heeft hem formeel benoemd tot hoogste financiële baas van het Britse concern. Hij treedt ook onmiddellijk toe tot het uitvoerend bestuur van Unilever.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - De productie van olie en gas uit bestaande velden daalt sterker dan verwacht. Dat meldt het Internationaal Energie Agentschap (IEA) in een rapport. Volgens het IEA gaat vooral de productie bij bestaande offshorevelden en bij schalieprojecten sterker omlaag. Nieuwe investeringen zullen daarom nodig zijn om de productie op peil te houden.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse toezichthouder voor financiële markten SEC geeft prioriteit aan een voorstel van president Donald Trump om de verplichte kwartaalrapportages voor beursgenoteerde bedrijven af te schaffen. De beurswaakhond zegt Trumps voorstel uit te voeren om de "onnodige regeldruk op bedrijven verder te verminderen".
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Senaat heeft met een nipte meerderheid gestemd om Trump-adviseur Stephan Miran te benoemen als bestuurslid van de Federal Reserve. De stemming in de door Republikeinen gecontroleerde Senaat eindigde in 48-47.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De stemming zat er maandag goed in op Wall Street, waar de beursgraadmeters nieuwe records bereikten. Dat gebeurde nadat president Donald Trump had gemeld dat de handelsgesprekken met China voorspoedig verliepen. Autofabrikant Tesla (plus 3,6 procent) ging verder omhoog na de bekendmaking dat topman Elon Musk voor ongeveer 1 miljard dollar aan aandelen van zijn eigen bedrijf heeft gekocht. Vrijdag boekte het aandeel Tesla al een verrassende koerswinst van ruim 7 procent.
11 uur geleden