Distributeur B&S onderuit op Damrak na vertrek topman
AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel B&S Group ging maandag hard onderuit op de Amsterdamse beurs. De distributeur en groothandelaar, die zich bezighoudt met bevoorrading van cruiseschepen en luchthavens, liet weten dat topman Tako de Haan en vicevoorzitter van de raad van commissarissen Willem Blijdorp per direct ontslag hebben genomen. Ook stelt het bedrijf de publicatie van de jaarcijfers uit. Het aandeel werd bijna 11 procent lager gezet.
Volgens B&S spelen er kwesties rond mogelijke belangenverstrengelingen, die een aanvullende toelichting in de jaarrekening 2022 vereisen. Er is al langer onrust in de top van B&S. In december werd president-commissaris Jan Arie van Barneveld weggestuurd, op aandringen van oprichter en grootaandeelhouder Blijdorp. Ook de onafhankelijke commissaris Kitty Koelemeijer stapte op. Blijdorp wilde het bedrijf vorige zomer van de beurs halen, maar zijn bod werd als te laag verworpen.
De beursweek begon verder relatief rustig. Later in de week komen onder meer verzekeraar ASR, koffieconcern JDE Peet's, dataleverancier Wolters Kluwer, chipbedrijf Besi, metalengroep AMG en telecomconcern KPN met resultaten. Beleggers moeten het ook stellen zonder sturing van Wall Street. De Amerikaanse beurzen zijn maandag dicht vanwege Presidents' Day.
Philips
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel een fractie lager op 764,63 punten. De MidKap klom 0,4 procent tot 1036,58 punten. De beurzen in Frankfurt en Londen bleven vrijwel vlak. Parijs won 0,1 procent.
Zorgtechnologieconcern Philips was de sterkste stijger in de AEX met een plus van 2 procent. Vastgoedbedrijf Unibail-Rodamco-Westfield volgde met een winst van 1,2 procent. De chipbedrijven ASMI en ASML stonden onderaan met verliezen tot 1,2 procent.
Furgo
In de MidKap ging Fugro aan kop met een winst van 1,7 procent. De bodemonderzoeker gaat voor de oostkust van de Verenigde Staten meewerken aan de komst van windmolens op zee. Fugro gaf geen financiële details maar sprak wel van een significante opdracht. Laadpalenmaker Alfen sloot de rij met een min van 1,8 procent.
Heijmans won 0,6 procent. De bouwer gaat samen met GMB in de bouwcombinatie Waddenkwartier aan de slag met de versterking van het Groningse deel van de Lauwersmeerdijk. De bouwers kregen de werkzaamheden gegund van Waterschap Noorderzijlvest. De opdracht vertegenwoordigt een waarde van iets meer 90 miljoen euro, waarvan 75 procent voor Heijmans.
Euro en dollar
De euro was 1,0699 dollar waard, tegen 1,0673 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,8 procent meer op 76,98 dollar. Brentolie werd 0,9 procent duurder op 83,77 dollar per vat.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - De Europese luchthavenorganisatie ACI Europe en Airlines for Europe (A4E), de grootste brancheorganisatie van luchtvaartmaatschappijen in Europa, waarschuwen maandag opnieuw voor een falend nieuw digitaal grenscontrolesysteem. Hierdoor lopen de wachttijden bij de grenscontrole nog altijd op, wat leidt tot grote verstoringen voor passagiers, luchthavens en luchtvaartmaatschappijen in het Schengengebied.
5 minuten geledenZAANDAM (ANP) - Albert Heijn waarschuwt voor lege schappen in supermarkten de komende dagen als gevolg van het cybersecurityincident bij het bedrijf. Eerder op de dag werd bekend dat in meerdere distributiecentra het werk stilligt als gevolg van het veiligheidsincident. "Naar verwachting blijven diepvriesproducten, brood en langer houdbare producten beter beschikbaar dan bepaalde versproducten, zoals groenten en fruit", staat in een verklaring van het bedrijf.
39 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ahold Delhaize was maandag de grootste verliezer bij de hoofdfondsen op de Amsterdamse beurs. Het moederbedrijf van Albert Heijn, Etos en Gall & Gall kampt al sinds zondagmiddag met een cybersecurity incident. Om zijn IT-systemen te beschermen zag het concern zich genoodzaakt websites, apps en klantenservices van de winkels tijdelijk uit te schakelen. Ook worden er voorlopig geen online bestelde boodschappen bezorgd.
39 minuten geledenZAANDAM (ANP) - Een dag nadat websites van Albert Heijn, Etos en Gall & Gall uit de lucht werden gehaald, is er nog altijd veel onduidelijk over de storing bij de bedrijven. Albert Heijn maakte maandagochtend bekend dat de sites sinds zondag kampen met een "IT-incident", waardoor een aantal systemen uit voorzorg zijn uitgeschakeld.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn voorzichtig begonnen aan de nieuwe handelsweek. Beleggers zijn in afwachting van kwartaalcijfers van grote banken als JP Morgan Chase, Citigroup en Morgan Stanley deze week. Er zijn ook belangrijke cijfers uit de chipsector op komst. Zowel chipmachinemaker ASML als de grote Taiwanese chipfabrikant TSMC delen hoe het afgelopen kwartaal is verlopen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Boodschappenbezorger Picnic ziet sinds maandagmorgen een toename in het aantal bestellingen voor dinsdag en heeft de bezorgcapaciteit daarom opgeschaald. Dat laat een woordvoerder desgevraagd weten. Bij Albert Heijn kunnen er online geen boodschappen worden besteld door een "cybersecurity incident", meldde de supermarktketen maandag.
4 uur geledenRUNGIS (ANP/AFP) - Twee grote Franse supermarktketens zijn getroffen door een cyberaanval, waardoor koelinstallaties zijn gaan ontdooien. Dat bevestigen Intermarché en Coopérative U aan het Franse persbureau AFP.
4 uur geleden