Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Distributeur B&S Group ziet omzet stijgen, levert in op winst

Distributeur B&S Group ziet omzet stijgen, levert in op winst

LUXEMBURG (ANP) - Distributeur en groothandelaar B&S Group heeft in de eerste helft van het jaar meer omzet geboekt dan in dezelfde periode een jaar geleden. Het bedrijf zag vooral de verkoop van likeuren toenemen. Daarnaast profiteerde het concern van een eerdere overname. Verder stelde B&S Group te maken te hebben met hogere personeelskosten als gevolg van de krappe Europese arbeidsmarkt, die drukten op de winst.

Het in Amsterdam genoteerde B&S Group houdt zich onder meer bezig met bevoorrading van cruiseschepen en luchthavens, maar ook met de internationale distributie van drank, levensmiddelen en cosmeticaproducten aan winkels en consumenten. Tijdens de coronacrisis kreeg het bedrijf een behoorlijke tik door de toen geldende reisbeperkingen. Daardoor zag het bedrijf bijvoorbeeld de vraag naar cosmetica en drank in de cruisesector wegvallen. Na het wegvallen van de coronamaatregelen kon B&S Group de weg omhoog weer inzetten.

De totale omzet van B&S bedroeg in het eerste halfjaar dik 983 miljoen euro, een stijging met bijna een vijfde ten opzichte van het eerste halfjaar vorig jaar. De likeurverkoop steeg met bijna 38 procent en was daarmee goed voor bijna een derde van de totale omzet. Het beautysegment droeg in bijna evengrote mate bij aan de totale inkomsten in het eerste halfjaar. De stijging van de omzet hier was krap 5 procent, geholpen door een overname. Eerder dit jaar nam B&S Group een meerderheidsbelang in een Frans beauty-bedrijf.

Inkoopkosten

De nettowinst kwam uit op 16,7 miljoen euro. Vorig jaar lag die nog op 21,8 miljoen euro. Volgens topman Tako de Haan heeft die daling op jaarbasis onder meer te maken met de gestegen personeelskosten. Ook de wereldwijde verstoringen in de toeleveringsketen speelden de winst parten.

Voor de tweede helft van dit jaar verwacht B&S Group dat de omzetgroei zal aanhouden, zij het wel iets minder snel dan in de eerste helft. Door de gestegen inkoopkosten zal de winstmarge bovendien afvlakken. Ook verwacht het bedrijf dat de wereldwijde inflatie van negatieve invloed kan zijn op het koopgedrag van de consument.

Meer uit Financieel

Oliekartel OPEC+ draait kraan niet verder open

LONDEN (ANP) - Oliekartel OPEC+ houdt de olieproductie opnieuw ongewijzigd. Dat maakte de organisatie, met Saudi-Arabië en Rusland als belangrijkste leden, zondag bekend.

3 uur geleden
Saudi-Arabië boekt sterkste economische groei in drie jaar

RIYAD (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Saudi-Arabië groeide in 2025 in het hoogste tempo in drie jaar, met de oliesector als belangrijkste groeimotor. Het bruto binnenlands product (bbp) steeg met 4,5 procent, volgens voorlopige cijfers van het nationale statistiekbureau die zondag werden gepubliceerd.

4 uur geleden
Bitcoin daalde 11 procent in januari, vierde verliesmaand op rij

DEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin, 's werelds belangrijkste digitale munt, staat onder druk. In januari zakte de cryptomunt bijna 11 procent, waarmee het de vierde opeenvolgende maand met koersverlies was. Dat is de langste verliesreeks sinds 2018.

4 uur geleden
Slechte start voor autoverkoop, elektrische auto's kelderen

BUNNIK (ANP) - Autodealers zijn het nieuwe jaar slecht begonnen, met een flinke daling van de nieuwverkopen in januari. Volgens de brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging rolden vorige maand maar 28.347 nieuwe auto's de Nederlandse showrooms uit, ruim 13 procent minder dan in januari vorig jaar. Het aantal volledig elektrische auto's kelderde zelfs met 35,4 procent.

8 uur geleden
Indonesië staat omstreden AI-chatbot Grok weer toe

JAKARTA (ANP/BLOOMBERG) - Indonesië staat de in opspraak geraakte chatbot Grok weer toe nadat het bedrijf van eigenaar Elon Musk heeft gezegd maatregelen te nemen om misbruik van de dienst tegen te gaan. Eerder werd de chatbot, die AI-naaktbeelden van vrouwen en kinderen genereert, verboden in Indonesië.

9 uur geleden
FT: Ford sprak met Chinese concurrent Xiaomi over joint venture

DETROIT (ANP) - De Amerikaanse autofabrikant Ford heeft gesprekken gevoerd met zijn Chinese concurrent Xiaomi over het oprichten van een joint venture voor de productie van elektrische auto's in de Verenigde Staten. Dat meldt de Financial Times op basis van bronnen die bekend zijn met de zaak.

9 uur geleden
KLM hervat vluchten naar Tel Aviv en Dubai

SCHIPHOL (ANP) - KLM hervat maandag en dinsdag het vliegverkeer naar de Israëlische hoofdstad Tel Aviv, maakte de luchtvaartmaatschappij bekend. Daarnaast worden vanaf zondag tot en met vrijdag de vluchten naar Dubai hervat, met een aangepast vliegschema.

10 uur geleden