Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Distributeur B&S Group ziet omzet stijgen, levert in op winst

Distributeur B&S Group ziet omzet stijgen, levert in op winst

LUXEMBURG (ANP) - Distributeur en groothandelaar B&S Group heeft in de eerste helft van het jaar meer omzet geboekt dan in dezelfde periode een jaar geleden. Het bedrijf zag vooral de verkoop van likeuren toenemen. Daarnaast profiteerde het concern van een eerdere overname. Verder stelde B&S Group te maken te hebben met hogere personeelskosten als gevolg van de krappe Europese arbeidsmarkt, die drukten op de winst.

Het in Amsterdam genoteerde B&S Group houdt zich onder meer bezig met bevoorrading van cruiseschepen en luchthavens, maar ook met de internationale distributie van drank, levensmiddelen en cosmeticaproducten aan winkels en consumenten. Tijdens de coronacrisis kreeg het bedrijf een behoorlijke tik door de toen geldende reisbeperkingen. Daardoor zag het bedrijf bijvoorbeeld de vraag naar cosmetica en drank in de cruisesector wegvallen. Na het wegvallen van de coronamaatregelen kon B&S Group de weg omhoog weer inzetten.

De totale omzet van B&S bedroeg in het eerste halfjaar dik 983 miljoen euro, een stijging met bijna een vijfde ten opzichte van het eerste halfjaar vorig jaar. De likeurverkoop steeg met bijna 38 procent en was daarmee goed voor bijna een derde van de totale omzet. Het beautysegment droeg in bijna evengrote mate bij aan de totale inkomsten in het eerste halfjaar. De stijging van de omzet hier was krap 5 procent, geholpen door een overname. Eerder dit jaar nam B&S Group een meerderheidsbelang in een Frans beauty-bedrijf.

Inkoopkosten

De nettowinst kwam uit op 16,7 miljoen euro. Vorig jaar lag die nog op 21,8 miljoen euro. Volgens topman Tako de Haan heeft die daling op jaarbasis onder meer te maken met de gestegen personeelskosten. Ook de wereldwijde verstoringen in de toeleveringsketen speelden de winst parten.

Voor de tweede helft van dit jaar verwacht B&S Group dat de omzetgroei zal aanhouden, zij het wel iets minder snel dan in de eerste helft. Door de gestegen inkoopkosten zal de winstmarge bovendien afvlakken. Ook verwacht het bedrijf dat de wereldwijde inflatie van negatieve invloed kan zijn op het koopgedrag van de consument.

Meer uit Financieel

Spirit Airlines heft zichzelf op na uitblijven staatssteun VS

DANIA BEACH (ANP) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines staakt per direct alle activiteiten. De budgetvlieger kwam in financiële problemen toen de Iranoorlog een sterke stijging van de brandstofkosten veroorzaakte. Gesprekken met de Amerikaanse regering over noodsteun liepen op niets uit.

1 uur geleden
Nuenense vleesverwerker vraagt faillissement aan na ingreep NVWA

NUENEN (ANP) - Vleesverwerker Esro Vlees uit Nuenen heeft faillissement aangevraagd na een ingreep van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). De toezichthouder verdenkt het bedrijf ervan onveilig vlees te verhandelen en heeft de vergunning ingetrokken. De directie van Esro Vlees stelt dat dit "onvermijdelijk" heeft geleid tot het faillissement.

1 uur geleden
Bloomberg: geen akkoord Spirit Airlines en Amerikaanse regering

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De gesprekken tussen de Amerikaanse regering en luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines zijn beëindigd zonder een akkoord om de in moeilijkheden verkerende luchtvaartmaatschappij te redden. Dat melden bronnen die op de hoogte zijn van de gesprekken aan persbureau Bloomberg.

3 uur geleden
Nederlander voorzichtig met boeken zomervakantie, maar gaat wel

DEN HAAG (ANP) - Nederlanders blijven voorzichtig met het boeken van hun zomervakantie. Reisbranchevereniging ANVR ziet dat mensen wel op vakantie willen, maar door wat onrust rondom vliegen meer voor zekerheid gaan.

3 uur geleden
Wall Street sluit gemengd na vredesvoorstel Iran en reactie Trump

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met een gemengd beeld gesloten. Beleggers hielden onder meer de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten in de gaten en hoopten op een akkoord om het conflict te beëindigen. De olieprijzen gingen verder omlaag.

12 uur geleden
WSJ: luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt sluiting voor

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt zich voor om de activiteiten te staken. Dat melden ingewijden aan The Wall Street Journal.

13 uur geleden
Europarlementariër vindt VS onbetrouwbaar na verhogen heffing

BRUSSEL (ANP/RTR) - De aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag om de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie te verhogen naar 25 procent, laat zien dat de Verenigde Staten een onbetrouwbare handelspartner zijn. Dat heeft de voorzitter van de handelscommissie van het Europees Parlement, Bernd Lange, gezegd.

15 uur geleden