Disneyland Parijs heropent deuren op 17 juni
PARIJS (ANP/AFP) - Europa's grootste toeristenattractie Disneyland Parijs heeft aangekondigd op 17 juni weer open te gaan. Dat is een gevolg van de versoepelingen van de coronamaatregelen die in Frankrijk gaan gelden. Het pretpark was sinds eind oktober gesloten.
Bezoekers zijn over een maand weer welkom in Disneyland Park, Walt Disney Studios Park, Disney’s Newport Bay Club Hotel en Disney Village. Disney’s Hotel New York - The Art of Marvel opent enkele dagen later, op 21 juni. Alle gezondheids- en veiligheidsmaatregelen zullen van kracht zijn.
Het pretpark was vorig jaar gesloten van 13 maart tot 15 juli. Afgelopen winter was het park weer vanaf 30 oktober gesloten. De heropening is al twee keer uitgesteld, de eerste keer in februari, de tweede keer in april. Disneyland Parijs is het laatste pretpark van Disney dat nog gesloten was.
Nederlandse attractieparken mogen vanaf woensdag weer open zijn.
Meer uit Buitenland
PALMA DE MALLORCA (ANP/DPA) - Tienduizenden mensen hebben zondag op Mallorca geprotesteerd tegen het massatoerisme op het eiland. De demonstranten trokken door het centrum van hoofdstad Palma naar de kathedraal, waar een manifest werd voorgelezen.
46 minuten geledenDAMASCUS (ANP) - Syrië werkt actief aan een veiligheidsakkoord met Israël waarbij meerdere landen betrokken zijn. Dat heeft de Syrische president Ahmed al-Sharaa gezegd in een zondag uitgezonden interview met de zender Al Jazeera.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Admiraal Brad Cooper, de hoogste Amerikaanse militaire commandant in het Midden-Oosten, heeft donderdag geadviseerd te stoppen met de bombardementen rond de Straat van Hormuz. Dat meldt nieuwssite Axios op basis van twee ingewijden. Volgens Cooper heeft de effectiviteit van de bombardementen een grens bereikt.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De verdachte van de aanslag bij de Pride in de Duitse hoofdstad Berlijn is dood. Dat bevestigen de autoriteiten tegenover persbureau dpa. De man zou zijn neergeschoten tijdens een politieoperatie.
4 uur geledenTEGUCIGALPA (ANP/AFP) - De Hondurese oud-president Juan Orlando Hernández is teruggekeerd naar zijn thuisland nadat de Amerikaanse president Donald Trump hem vorig jaar gratie had verleend. Hernández landde op een vliegveld bij hoofdstad Tegucigalpa, waar hij werd opgewacht door familieleden en aanhangers.
4 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse autoriteiten hebben de voortvluchtige verdachte van de aanslag in Berlijn opgespoord. Omroep RBB meldt dat de man daarbij ook is neergeschoten. De krant Bild meldt ook dat de verdachte is opgespoord, maar stelt dat nog onduidelijk is of hij inderdaad is neergeschoten.
4 uur geledenSÃO PAULO (ANP/RTR) - Brazilië heeft zijn ambassadeur in Buenos Aires teruggeroepen nadat de Argentijnse president Javier Milei tijdens een bezoek aan het land kritiek had geuit op de leiders en rechterlijke macht van Brazilië. Dat meldt persbureau Reuters op basis van twee ingewijden.
4 uur geleden