Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Disney wint op terughoudend Wall Street

Disney wint op terughoudend Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag overwegend met verliezen de handel uitgegaan. Eerder op de dag was de stemming nog goed na signalen dat de inflatie in de Verenigde Staten mogelijk over zijn piek heen is, waardoor de Federal Reserve de rente mogelijk minder fors verhoogt. Disney won aan waarde na goed ontvangen kwartaalcijfers.

Na meevallende inflatiecijfers op woensdag zorgden overheidscijfers over de producentenprijzen voor optimisme over afvlakkende prijsstijgingen. De prijzen die Amerikaanse fabrikanten voor hun producten vragen zijn in juli gedaald ten opzichte van juni, terwijl economen in doorsnee op een stijging rekenden. Toch ebde optimisme over een mogelijk minder voortvarende aanpak van de Fed om de inflatie in te dammen weg. Analisten waarschuwden dat voorzichtigheid nog altijd gepast is op de aandelenbeurzen, omdat er nog veel tegenstrijdige signalen zouden zijn over de economie en inflatie.

Vooral techaandelen stonden onder druk. De Nasdaq zakte 0,6 procent tot 12.779,91 punten. De Dow-Jonesindex won nog wel 0,1 procent tot 33.336,67 punten en de brede S&P 500 verloor 0,1 procent tot 4207,27 punten.

Goede sier

Disney won 4,7 procent. Het entertainmentconcern maakte goede sier met een sterke aanwas van nieuwe kijkers voor streamingdienst Disney+. Disney boekte verder meer omzet en winst dan verwacht en kondigde aan de prijzen voor Disney+ te verhogen.

Six Flags kelderde ruim 18 procent. Terwijl Disney goede zaken deed met zijn attractieparken vielen de resultaten van concurrent Six Flags flink tegen. Het bedrijf zag het aantal bezoekers met 22 procent dalen.

Beperkingen

Robinhood verspeelde een eerdere winst en eindigde met een min van 0,7 procent. Het Amerikaanse bedrijf achter de gelijknamige beleggingsapp moet zich in de rechtszaal verantwoorden voor beperkingen die het klanten begin 2021 oplegde bij de handel in bepaalde aandelen, oordeelde een rechter in Miami. Boze beleggers noemen die ingreep tijdens de zogeheten Reddit-rally marktmanipulatie en hebben een collectieve rechtszaak aangespannen.

Sonos raakte bijna een kwart aan beurswaarde kwijt na tegenvallende resultaten. De maker van draadloze luidsprekers verlaagde ook zijn verwachtingen voor het hele jaar en kondigde het vertrek aan van financieel directeur Brittany Bagley.

Een vat Amerikaanse olie werd 2,6 procent meer waard op 94,28 dollar. Brentolie steeg 2,3 procent in waarde tot 99,63 dollar per vat. De euro was 1,0319 dollar waard, tegenover 1,0338 dollar bij het slot van de Europese beurzen.

Meer uit Financieel

Frankrijk verwacht minder tarwe door hittegolven

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse tarweoogst, de grootste van Europa, krimpt dit seizoen naar verwachting doordat een reeks hittegolven de opbrengsten verlaagt. De totale graanproductie wordt voor het seizoen dat deze maand is begonnen geraamd op 32 miljoen ton. Dat is 4 procent minder dan vorig jaar en ook lager dan het langjarig gemiddelde, staat in een rapport van het Franse landbouwministerie.

57 minuten geleden
FT: Azië rukt op als inkomstenbron voor Amerikaanse banken

LONDEN (ANP) - Europa dreigt dit jaar door Azië te worden ingehaald als het gaat om inkomsten uit de aandelenhandel voor grote Amerikaanse investeringsbanken, meldt de Financial Times zaterdag. Europa is nu nog de op één na grootste bron van inkomsten voor de bankensector, na de Verenigde Staten.

1 uur geleden
Grotere AI-zorgen en nieuw model drukken stemming op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen het weekend ingegaan. De verkoopgolf onder chipfabrikanten werd vrijdag heviger. Beleggers maken zich steeds meer zorgen dat de enorme uitgaven aan kunstmatige intelligentie (AI) van techbedrijven steeds moeilijker te rechtvaardigen zijn.

12 uur geleden
Bloomberg: Apple spreekt regering over schikking mededingingszaak

CUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple praat met het Amerikaanse ministerie van Justitie over het schikken van een rechtszaak uit 2024 waarin het techbedrijf wordt beschuldigd van het overtreden van de mededingingswetgeving. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg.

14 uur geleden
AEX-index sluit weer onder de 1100 punten om AI-zorgen

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag lager gesloten tot onder de 1100 punten. Donderdag bereikte de hoofdindex voor het eerst ooit een slotstand boven die grens, nadat de AEX een dag eerder al tussentijds dat aantal aantikte. Maar vrijdag zorgden onder meer de koersverliezen van de chipbedrijven voor een lagere slotstand.

16 uur geleden
Brussel wil regels over omvang banken in de EU

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil de regels voor EU-banken herzien en standaardiseren. Het gaat onder meer om afspraken over de omvang van de banken in de EU, hun activiteiten en bedrijfsmodellen. "De banken in de Europese Unie zijn niet groot genoeg om te concurreren, zowel internationaal als intern", zei Eurocommissaris Maria Luís Albuquerque (Financiële diensten) vrijdag op een persconferentie.

17 uur geleden
Apple lost Nvidia af als waardevolste bedrijf ter wereld

NEW YORK (ANP) - Techconcern Apple heeft Nvidia ingehaald als waardevolste bedrijf ter wereld. Het Amerikaanse chipbedrijf was sinds bijna een jaar het meest waard op de beurs door de grote vraag naar toepassingen voor kunstmatige intelligentie, maar inmiddels kijken beleggers breder naar de toegevoegde waarde van AI. Nvidia verliest daardoor wat terrein.

18 uur geleden