Disney verhoogt beloning topman met 30 procent tot dik 41 miljoen
BURBANK (ANP/BLOOMBERG) - Walt Disney heeft de beloning voor zijn topman Bob Iger verhoogd tot ruim 41 miljoen dollar. Dat is 30 procent meer dan Iger een jaar eerder overhield aan zijn werkzaamheden voor het entertainmentconcern. De toename komt voornamelijk voor rekening van een grotere bonus.
Aanleiding voor de hogere beloning zijn de financiële resultaten van Walt Disney in boekjaar 2024, dat eindigde in september. Zowel de omzet als de winst steeg ten opzichte van het voorgaande jaar. In het laatste kwartaal profiteerde het bedrijf flink van de succesvolle films Inside Out 2 en Deadpool & Wolverine, die beide records braken. Maar ook de streamingdiensten van Walt Disney werden winstgevend.
"De heer Iger heeft een ongeëvenaarde kennis van het bedrijf en de creatieve content die het produceert, en een diepgaand begrip van het bevorderen van innovatie door technologie en het verbinden met publiek in onze markten wereldwijd", zei het bedrijf in een toelichting. Iger verlaat Walt Disney eind volgend jaar. In de verklaring meldt het bestuur "met spoed" te werken aan het vinden van een opvolger.
Meer uit Financieel
KUALA LUMPUR (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Zuidoost-Azië's grootste budgetmaatschappij AirAsia X heeft maandag aangekondigd de ticketprijzen fors te verhogen en onrendabele routes te schrappen om de impact van de oorlog in het Midden-Oosten op te vangen. Tickets van de Maleisische maatschappij gaan met wel 40 procent in prijs omhoog. Daarbij zijn de brandstoftoeslagen met een vijfde opgeschroefd.
20 minuten geledenTOKIO (ANP) - Op de aandelenbeurzen van Japan en Zuid-Korea gingen de graadmeters maandag omhoog. Beleggers trokken zich op aan een bericht van nieuwssite Axios over gesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Experts verwachten dat de woonboulevards ook dit jaar weer een kleine piek in bezoekers hebben op tweede paasdag. Hoewel het allang niet meer de aantallen van vroeger zijn, zoeken mensen volgens de kenners nog altijd naar vertier met het gezin. De laatste jaren lopen de bezoekersaantallen wel weer op.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Kappers kiezen er steeds vaker voor om als zelfstandig ondernemer te werken. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van data uit het Handelsregister van de Kamer van Koophandel (KVK). Op 1 april staan er ruim 27.000 kappers ingeschreven als zzp'er bij de KVK, een stijging van 17 procent ten opzichte van vijf jaar eerder. Nu werkt meer dan driekwart van de ingeschreven kappers als zzp'er.
4 uur geledenWENEN (ANP/RTR) - Oliekartel OPEC+ is bezorgd over de kostbare aanvallen op energiefaciliteiten in het Midden-Oosten en de vrijwel volledige blokkade van de Straat van Hormuz voor de scheepvaart door Iran. Dat staat in een verklaring van de OPEC+ die is ingezien door persbureau Reuters. De OPEC+ vergadert zondag over de productie.
20 uur geledenKOEWEIT (ANP/RTR/AFP) - Het staatsolieconcern van Koeweit zegt dat een Iraanse drone-aanval zware schade heeft aangericht aan oliefaciliteiten in de Golfstaat. Volgens Kuwait Petroleum Corporation is er brand ontstaan bij olie-infrastructuur door de aanval.
21 uur geledenWENEN (ANP/BLOOMBERG) - Landen van oliekartel OPEC+, geleid door Saudi-Arabië en Rusland, gaan hun productie verder verhogen te midden van de oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen olieprijzen. Volgens afgevaardigden van de OPEC+ tegen persbureau Bloomberg gaat het productievolume in mei met 206.000 vaten per dag omhoog. Zondagmiddag is er overleg van de OPEC+.
23 uur geleden