Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Disney verhoogt beloning topman met 30 procent tot dik 41 miljoen

Disney verhoogt beloning topman met 30 procent tot dik 41 miljoen

BURBANK (ANP/BLOOMBERG) - Walt Disney heeft de beloning voor zijn topman Bob Iger verhoogd tot ruim 41 miljoen dollar. Dat is 30 procent meer dan Iger een jaar eerder overhield aan zijn werkzaamheden voor het entertainmentconcern. De toename komt voornamelijk voor rekening van een grotere bonus.

Aanleiding voor de hogere beloning zijn de financiële resultaten van Walt Disney in boekjaar 2024, dat eindigde in september. Zowel de omzet als de winst steeg ten opzichte van het voorgaande jaar. In het laatste kwartaal profiteerde het bedrijf flink van de succesvolle films Inside Out 2 en Deadpool & Wolverine, die beide records braken. Maar ook de streamingdiensten van Walt Disney werden winstgevend.

"De heer Iger heeft een ongeëvenaarde kennis van het bedrijf en de creatieve content die het produceert, en een diepgaand begrip van het bevorderen van innovatie door technologie en het verbinden met publiek in onze markten wereldwijd", zei het bedrijf in een toelichting. Iger verlaat Walt Disney eind volgend jaar. In de verklaring meldt het bestuur "met spoed" te werken aan het vinden van een opvolger.

Meer uit Financieel

Netbeheerders beloven ACM meer actie tegen overvol stroomnet

DEN HAAG (ANP) - Netbeheerders nemen dit jaar meer maatregelen om problemen met het overvolle stroomnet tegen te gaan. Dat staat in bindende afspraken met de Autoriteit Consument & Markt (ACM), meldt die toezichthouder. De ACM vond dat de beheerders te weinig voortgang boekten met oplossingen en gaf ze eerder de opdracht om verbeterplannen in te dienen.

14 minuten geleden
Armoede Duitsland naar 'treurig record' met 13,3 miljoen mensen

BERLIJN (ANP/DPA) - De armoede in Duitsland is vorig jaar naar een nieuw recordniveau gestegen. Volgens de organisatie Der Paritätische, die zich inzet voor armoedebestrijding, leefde vorig jaar 16,1 procent van de Duitse bevolking onder de armoedegrens, oftewel 13,3 miljoen mensen. De organisatie spreekt van een "treurig record".

53 minuten geleden
Metrostaking in Londen om conflict over werktijden

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - In Londen heeft dinsdag een deel van de metrobestuurders het werk neergelegd vanwege een conflict over werktijden. Er rijden geen metro's op de Circle line, de Piccadilly line en delen van de Metropolitan en Central lines. Andere metrolijnen rijden wel, maar kampen met ernstige vertragingen. De Elizabeth line, Docklands Light Railway, London Overground en bussen rijden gewoon, maar zijn naar verwachting veel voller dan normaal.

1 uur geleden
ABN AMRO stijgt in hogere AEX-index na koopadvies

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO behoorde dinsdag tot de sterkste stijgers in de AEX-index op het Damrak. De bank werd door analisten van ING op de kooplijst gezet en steeg ruim 2 procent. De algehele stemming op de beurzen was eveneens positief, ondanks de aanhoudende onzekerheid over de vredesonderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran.

1 uur geleden
Trump verlaagt importheffingen op landbouwmachines

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Witte Huis heeft aangekondigd de importtarieven op landbouwmachines zoals maaidorsers en oogstmachines te verlagen om de kosten voor Amerikaanse boeren en fabrikanten te drukken. De tarieven dalen van 25 naar 15 procent. Buitenlandse bedrijven kunnen daarbij in aanmerking komen voor een lager tarief van 10 procent als hun apparatuur voor minstens 85 procent uit Amerikaans staal of aluminium bestaat.

2 uur geleden
Wachtlijst voor stroomaansluiting bij Liander opgelopen tot 7300

ARNHEM (ANP) - Bij de regionale netbeheerder Liander staan op dit moment 7300 huishoudens en kleine ondernemers op een wachtlijst voor een nieuwe of zwaardere stroomaansluiting. Huishoudens gebruiken steeds meer elektriciteit en op sommige plekken op het stroomnet is het daardoor te druk geworden voor de aangevraagde aansluitingen.

3 uur geleden
Inflatie stijgt tot 3,5 procent in mei door hogere energieprijzen

DEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven in Nederland is in mei 3,5 procent duurder geworden dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een snelle raming. De inflatie is daarmee verder gestegen ten opzichte van de 2,8 procent in april.

3 uur geleden