Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Disney+ trekt fors meer abonnees

Disney+ trekt fors meer abonnees

BURBANK (ANP) - Disney+ blijkt mateloos populair. De streamingdienst van entertainmentconcern Walt Disney telde na het slotkwartaal van 2021, het eerste kwartaal van het gebroken boekjaar van het concern, 129,8 miljoen abonnees. Bij de vorige kwartaalupdate van Disney stond de teller op 118,1 miljoen betalende kijkers.

De groei met bijna 12 miljoen betalende kijkers was meer dan waar kenners in doorsnee rekening mee hielden.

Disney laat zijn abonnees ook meer betalen voor de dienst in vergelijking met een jaar eerder. In de VS en Canada stegen de prijzen per gebruiker met gemiddeld 15 procent op jaarbasis.

Coronamaatregelen

Verder profiteerde Disney van het terugschroeven van de coronamaatregelen. Daardoor verwelkomde het bedrijf meer bezoekers in zijn pretparken. In het derde kwartaal van vorig jaar schreef Disney met zijn amusementsparken al zwarte cijfers. De opleving was voor Disney broodnodig. In 2019, het laatste jaar voor de crisis, was de divisie waar pretparken onder vallen goed voor een derde van de omzet.

Verder is het voor Disney te hopen dat de bioscopen verder uit de crisis zullen herstellen. Het bedrijf profiteerde al wel van de goede opbrengsten van de film Spider-Man: No Way Home die in december in samenwerking met Sony werd uitgebracht.

Winkels

Disney sloot het kwartaal af met een omzet van 21,8 miljard dollar (19,1 miljard euro). Dat was een jaar eerder nog 16,3 miljard dollar. Met de pretparken was een omzet van 7,2 miljard dollar gemoeid.

De omzet bij de winkels die Disney-spullen verkopen was wel lager. Dit omdat winkels kampten met sluitingen als gevolg van de coronamaatregelen.

Onder de streep resteerde een bedrag van 1,1 miljard dollar. Dat was in dezelfde periode een jaar eerder nog 29 miljoen dollar. Topman Bob Chapek sprak in een toelichting van een "bijzonder sterk begin" van het nieuwe boekjaar. Dat lijken beleggers ook te vinden. In de zogeheten nabeurshandel maakte het aandeel Disney een sprong van een paar procent.

Meer uit Financieel

Autoverkoop in China daalt fors door zwakke marktomstandigheden

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De autoverkopen in China zijn in de eerste negen maanden van dit jaar hard gedaald door verslechterende marktomstandigheden. In totaal werden er 1,7 miljoen voertuigen verkocht in China, 's werelds grootste automarkt. Dat is een daling van 21 procent vergeleken met dezelfde periode vorig jaar, maakte branchevereniging China Passenger Car Association bekend.

2 uur geleden
Rechter: geen onderzoek naar Philips in slaapapneu-affaire

AMSTERDAM (ANP) - De rechter heeft de verzoeken van de Vereniging Effectenbezitters (VEB) en een grote groep beleggers voor een diepgaand onderzoek naar Philips afgewezen. In 2021 vond een wereldwijde terugroepactie plaats van beademings- en slaapapneu-apparaten van een Amerikaanse dochteronderneming van Philips.

3 uur geleden
Tesla geeft rijassistent in Europa een nieuwe naam na kritiek

DEN HAAG (ANP/DPA) - Tesla heeft de naam van zijn rijassistentiesysteem in Europa veranderd, na jarenlange kritiek dat het Amerikaanse bedrijf het systeem te veel zou hebben aangeprezen als volledig zelfrijdend. Op de websites van de fabrikant van elektrische auto's in Nederland en andere Europese landen heet het systeem nu 'Tesla Assisted Driving'. Daarmee wordt direct duidelijk dat het slechts om een rijassistentiesysteem gaat.

4 uur geleden
Benzineprijs bereikt record en is nu even hoog als diesel

EINDHOVEN (ANP) - De benzineprijs in Nederland bereikte zaterdag een nieuw record en is nu even hoog als die van diesel, volgt uit cijfers van consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers. De adviesprijs voor Euro95 ging omhoog, van 2,728 euro vrijdag, tot 2,732 euro zaterdag. De hoogste adviesprijs tot nu toe dateert van eind september en bedroeg 2,730 euro per liter.

7 uur geleden
Justitie in Brazilië klaagt Shell aan na overstromingen in 2024

BRASÍLIA (ANP/BELGA) - Braziliaanse aanklagers zijn een rechtszaak begonnen tegen een dochteronderneming van olieconcern Shell in het land. Ze eisen een schadevergoeding van meer dan 100 miljoen dollar na de dodelijke overstromingen in het zuiden van Brazilië in 2024.

8 uur geleden
Meer loodgietersbedrijven, toch nog tekort aan vakmensen

DEN HAAG (ANP) - In de afgelopen tien jaar zijn er in Nederland ruim 4000 nieuwe loodgietersbedrijven bijgekomen. Dat blijkt uit een ANP-analyse van gegevens van de Kamer van Koophandel (KVK). In het derde kwartaal van dit jaar waren 11.500 loodgieters geregistreerd, bijna 60 procent meer dan in dezelfde periode in 2016.

9 uur geleden
Beurzen New York sluiten met winst, blik op cijferseizoen VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met koerswinsten gesloten. SpaceX kon op aandacht van beleggers rekenen. Het tech- en ruimtevaartbedrijf van Elon Musk heeft een overeenkomst gesloten voor de overname van landelijke licenties voor laagbandspectrum. Daarnaast werd uitgekeken naar de kwartaalcijfers van de grote Amerikaanse banken die volgende week naar buiten komen.

18 uur geleden