Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Disney straalt op Wall Street

Disney straalt op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine uitslagen het weekend ingegaan. Beleggers wachten nog altijd op overeenstemming in Washington over een nieuw steunpakket om de Amerikaanse economie door de coronacrisis te loodsen. Verder blijven de moeizame onderhandelingen rond de brexit voor onzekerheid zorgen. Entertainmentconcern Walt Disney beleefde een uitstekende dag.

De Dow-Jonesindex sloot de sessie 0,2 procent hoger op 30.046,37 punten. De S&P 500 verloor 0,1 procent tot 3663,46 punten en techgraadmeter Nasdaq zakte 0,2 procent tot 12.377,87 punten.

Nog altijd wordt gediscussieerd over de vorm en omvang van het stimuleringspakket. Mogelijk dat de gesprekken tot de kerstdagen duren. Evengoed werd een shutdown van de Amerikaanse overheid voorkomen. Verder lijkt het er niet op dat de Britten en de EU tot een handelsakkoord zullen komen.

Walt Disney

Walt Disney won bijna 14 procent. Het entertainment- en mediaconcern maakte bekend nieuwe films van Star Wars en Indiana Jones te maken. Ook wil het bedrijf veel meer series op streamingdienst Disney+ uitbrengen die zijn gebaseerd op zijn Marvel- en Star Wars-filmreeksen.

De vraag is of de nieuwe films op termijn in de filmzalen van AMC Entertainment te zien zullen zijn. AMC maakte bekend op korte termijn 750 miljoen dollar nodig te hebben, anders zou het bedrijf wel eens om kunnen vallen. Het bedrijf verschafte zich wat lucht met een kapitaalinjectie. Het aandeel AMC verloor 4,6 procent.

Airbnb

Verder verwerken beleggers het nieuws dat een onafhankelijk expertpanel aan toezichthouder FDA adviseert om snel goedkeuring te geven aan het coronavaccin van Pfizer en BioNTech. Pfizer verloor evengoed 1,5 procent en ook BioNTech zakte 1,7 procent.

Woningverhuurplatform Airbnb verloor bijna 4 procent aan beurswaarde, na het spectaculaire debuut op donderdag. Chipmaker Qualcomm leverde ruim 7 procent in na berichten dat Apple zijn eigen modemchips voor iPhones wil gaan maken.

Mastercard

Creditcardmaatschappij Mastercard (min 1,2 procent) stond ook bij de dalers. Het Britse hooggerechtshof heeft groen licht gegeven voor een zogeheten class action-rechtszaak die het bedrijf 18,5 miljard dollar kan gaan kosten. Mastercard wordt ervan beschuldigd tientallen miljoenen Britten jarenlang te hoge kosten te hebben laten betalen.

De euro was 1,2113 dollar waard, gelijk aan eerder op de dag bij sluiting van de Europese beurzen. Een vat Amerikaanse olie werd 0,4 procent goedkoper op 46,59 dollar. Brentolie kostte 0,4 procent minder op 49,77 dollar per vat.

Meer uit Financieel

CNV: chaos in winkels Albert Heijn door IT-problemen

DEN HAAG (ANP) - Door problemen met de IT-systemen is het momenteel chaos in de winkels van Albert Heijn, zegt Jacqueline Twerda, vakbondsvrouw bij CNV. Volgens haar zijn medewerkers momenteel vooral bezig met het plakken van prijsstickers op de schappen, omdat de vermelde prijzen in de winkel regelmatig niet kloppen. De IT-systemen zijn naar verwachting pas dinsdagmiddag weer in de lucht, hoorde Twerda van medewerkers.

1 uur geleden
Meta wil brillen met camera niet van de markt halen ondanks ophef

MENLO PARK (ANP) - Meta is niet van plan om zijn AI-brillen van de markt te halen ondanks de ophef over deze brillen met camera, ook wel gluurbrillen genoemd. Alex Himel, directeur van Meta's brillentak, heeft maandag in gesprek met Nederlandse journalisten gereageerd op de commotie, die hij op zichzelf niet verrassend vindt.

1 uur geleden
Politie: nog geen strafbaar feit vastgesteld bij Albert Heijn

ZAANDAM (ANP) - De politie en Albert Heijn (AH) staan met elkaar in contact, nadat het bedrijf zondag te maken kreeg met een cybersecurityincident. Dat zegt een woordvoerder van de politie. "Tot op dit moment is nog geen strafbaar feit vastgesteld", aldus de politiezegsman.

2 uur geleden
Problemen moeder Albert Heijn beperken zich niet tot Nederland

ZAANDAM (ANP/RTR) - De IT-problemen bij het moederbedrijf van Albert Heijn beperken zich niet tot Nederland. Ook bij ketens van Ahold Delhaize in het buitenland doen diensten het niet of liggen websites eruit.

3 uur geleden
Lange wachttijden luchthavens door problemen grenscontrolesysteem

BRUSSEL (ANP) - De Europese luchthavenorganisatie ACI Europe en Airlines for Europe (A4E), de grootste brancheorganisatie van luchtvaartmaatschappijen in Europa, waarschuwen maandag opnieuw voor een falend nieuw digitaal grenscontrolesysteem. Hierdoor lopen de wachttijden bij de grenscontrole nog altijd op, wat leidt tot grote verstoringen voor passagiers, luchthavens en luchtvaartmaatschappijen in het Schengengebied.

3 uur geleden
Albert Heijn waarschuwt voor lege schappen in supermarkten

ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn waarschuwt voor lege schappen in supermarkten de komende dagen als gevolg van het cybersecurityincident bij het bedrijf. Eerder op de dag werd bekend dat in meerdere distributiecentra het werk stilligt als gevolg van het veiligheidsincident. "Naar verwachting blijven diepvriesproducten, brood en langer houdbare producten beter beschikbaar dan bepaalde versproducten, zoals groenten en fruit", staat in een verklaring van het bedrijf.

4 uur geleden
Met problemen kampende moeder Albert Heijn grootste verliezer AEX

AMSTERDAM (ANP) - Ahold Delhaize was maandag de grootste verliezer bij de hoofdfondsen op de Amsterdamse beurs. Het moederbedrijf van Albert Heijn, Etos en Gall & Gall kampt al sinds zondagmiddag met een cybersecurity incident. Om zijn IT-systemen te beschermen zag het concern zich genoodzaakt websites, apps en klantenservices van de winkels tijdelijk uit te schakelen. Ook worden er voorlopig geen online bestelde boodschappen bezorgd.

4 uur geleden